Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Optiplex 3010 - przywracanie systemu z partycji recovery Windows 7

24 Lis 2013 14:44 9462 26
  • Poziom 9  
    Witam, siadł mi Windows 7 i chciałem zainstalować go od nowa i zobaczyłem że dysk jest podzielony na 3 partycje i na jednej jest napisane RECOVERY. Więc chcę z niej przywrócić system ale nie wiem jak to zrobić i jak się do niej dostać. Mój komputer to Dell Optiplex 3010, mam do niej płytę instalacyjną Windows 7. Proszę o odp.
    Dziękuję
  • Poziom 9  
    nic z tego nie rozumiem , gdzie mam szukać tej opcji w biosie i co mam robić nigdy tego nie robiłem , czy mam zainstalować ten program dbrm ?
  • Poziom 23  
    Nie szukać w Biosie. W Dellu przywracanie wykonuje się tak, jak pokazał kolega Tronic.

Są dwie opcje - cofnięcie do wcześniejszego stanu albo reinstalacja. Na stronach Della nie widzę informacji o ukrytej partycji z wersją instalacyjną Windows 7, mowa raczej przy pełnej reinstalacji o płytce CD/DVD....
  • Poziom 9  
    to co jest na tej partycji recovery i po co ona tam jest ? Jak wykonać tą reinstalację?

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

napisz jak mam to zrobić czy mam włożyć płytę instalacyjną z windowsem i naciskać f8 i co dalej ?
  • Poziom 9  
    Robiłem tym 1 sposobem i jak miałem wpisać w wierszu polecenia : D: to ja wpisałem C: ponieważ partycja recovery jest u mnie na C i weszło. Następnie miałem wpisać:

cd \tools

Wpisałem to polecenie i pisze że ścieżka nie odnaleziono i dalej nie mogę nic zrobić .
    Dodam że na partycji Recovery znajdują się 2 folder : Recovery i Temp oraz niżej plik Res Sys

Pomocy co dalej ?
  • Spec od komputerów
    Pokaż wynik polecenia imagex z parametrem info. Poszukaj pliku imagex i pliku obrazu systemu na partycji recovery przed wpisaniem polecenia imagex /info ścieżka do pliku obrazu wim.
  • Poziom 17  
    Sprawdź w którym katalogu masz imagex i tam wejdź zamiast w \tools.
  • Poziom 9  
    Mam tak folder Recovery -jest pusty
    Folder Temp-bcdinfo,bootfailure,disklayout,SrtTrail,SrtTrail
    A pod tymi folderami mam plik Res Sys
    Wszystko to zajmuje 6,04 gb
  • Poziom 17  
    preciok11 napisał:
    Mam tak folder Recovery -jest pusty
    Folder Temp-bcdinfo,bootfailure,disklayout,SrtTrail,SrtTrail
    A pod tymi folderami mam plik Res Sys
    Wszystko to zajmuje 6,04 gb

Jak jest pusty to co Ci zajmuje 6,04GB :?: Powietrze :D
    Ustaw sobie opcje przeglądania folderów tak - aby jednak coś zobaczyć. :!:
  • Poziom 9  
    Ale gdzie taka opcja jest żeby Ustawić sobie opcje przeglądania folderów ?
    Te dwa foldery co podałem i ten plik znajdują się na partycji C:RECOVERY
  • Poziom 17  
    Coś tu nie gra: C to zawsze i wszędzie jest partycja systemowa. Dell ma Recovery jak partycję D. Może te Twoje RECOVERY to folder w partycji C:/ ?
    Pokaż scana z wykazem wszystkich partycji i dysków. Chociaż zapewne dysk masz jeden.
    Czyli: Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami (czy jakoś tam). Piszę spod angielskiej Visty.
  • Poziom 9  
    dodam że instalowałem system od nowa na partycję D:
    A resztę zostawiłem tak jak było od początku .
    Mam jeszcze taką partycję jak Boot
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba było zacząć od F8 przy uruchamianiu komputera -> Napraw komputer / Repair Your Computer i w Opcje odzyskiwania systemu / System Recovery Options zobaczyć czy jest 'Dell Backup and Recovery Manager'...
    (zakładając, że był chociaż start z HDD)

Nadaj dla RECOVERY literę R: i podeślij konkrety z wiersza polecenia uruchomionego jako administrator:
    bcdedit /enum all > %tmp%\bcd.txt
    dir /a /s R:\ > %tmp%\recovery.txt && explorer %tmp%

Załącz pliki bcd.txt i recovery.txt
  • Poziom 17  
    Czyli miałem rację, partycja C: to nie jest partycja RECOVERY tylko masz tam taki folder do którego nic jeszcze nie zapisałeś i dlatego jest pusty...
    Przypisz RECOVERY stosowną literę i jazda wg. wyżej podanej instrukcji bacząc na literę jaką nadasz: w instrukcji D zastępujesz tą literą.
    A system masz na C: a nie na D: bo D: to instalka win7. Zresztą patrz na rozmiary partycji oraz system.
  • Poziom 9  
    Otworzyć wiersz polecenia i wpisać to
    dir /a /s R:\ > %tmp%\recovery.txt && explorer %tmp% czy jak?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Żadne linki, żadne opisy nie pomogą komuś kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Wcześniej było coś o przypisaniu litery R: dla RECOVERY
    Wiesz jak to się robi w Zarządzanie dyskami?
    Wiesz jak uruchamia się Wiersz polecenia jako administrator?
  • Poziom 9  
    Noooo teraz wiem i wpisać w wierszu polecenia tak :

dir /a /s R:\ > %tmp%\recovery.txt && explorer %tmp% czy tak :

R:bcdedit /enum all > %tmp%\bcd.txt
    dir /a /s R:\ > %tmp%\recovery.txt && explorer %tmp%

I to mi się samo zapisze ?

Dodano po 15 [minuty]:

zmieniłem recovery na R: weszłem i mam Teraz folder DELL a w nim Image i 3 pliki Catalog, Factory.wim , i Factory image więc się znalazł ten obraz.Ale nie mogę wpisać tej 2 linijki wiersza pisze nie znaleziono explore

Dodano po 6 [minuty]:

A jak bym zrobił teraz tak wpisal w wierszu polecenia
    R:
    cd \tools
    imagex /apply R:\DELL\Image\factory.wim 1 c:\
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    explorer a nie explore
    Ma się otworzyć folder na pliki tymczasowe i załącz tu te dwa pliki.
  • Poziom 9  
    Dobra zrobię to jutro bo dziś już mam dość tego recovery . Mam teraz widoczną partycję recovery z tymi plikami co ci pisałem wyżej .Sprawdz tą drugą linijkę bo mi coś nie wchodzi może te przerwy robię nie tak jak trzeba.Pierwsza wchodzi a 2 nie chce . Dzięki

Dodano po 45 [minuty]:

Udało się zamieszczam te pliki o które prosiłeś
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ok, w dalszym ciągu wiersz polecenia uruchomiony jako administrator:
    bcdedit /displayorder {d98f25b5-2f5a-11e2-9dfa-7845c4264896} /addlast [enter]

Restart i będziesz miał w menu:
    Windows 7
    Windows Recovery Environment

wybierz to drugie - i dalej tak jak producent przewidział - dodatkowa Dellowa opcja w Opcje odzykiwania systemu
  • Poziom 9  
    dzięki mistrzu za pomoc i za fatygę .
  • Poziom 9  
    OK, temat do zamknięcia.