Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-MB2000 - brudzi po wymianie bębna

24 Lis 2013 14:45 2082 3
  • Poziom 6  
    Czy ktoś potrafi wytłumaczyć i pomóc dlaczego drukarka panasonic KX-MB2000 po zainstalowaniu nowego bębna i toneru czarni kartkę. Próbowałam czyścić wałek, który jest pod pokrywą (tz. chyba transferowy - przetarłam spirytusem) nic to nie zmieniło. Bęben zakupiłam nowy i toner ale jako zamienniki.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Na rynku jest wiele zamienników toneru do tego modelu. Ich instalacja często skutkuje albo drukiem o "bladej" czerni, albo pojawieniem się ciemnawego tła, albo wysypywaniem się toneru z bębna do wnętrza drukarki po kilkunastu wydrukach.

To miły prezent zrobiony serwisowi przez niektórych importerów taniej chińszczyzny. Niestety skutki czyszczenia zasypanego urządzenia oraz czyszczenia zespołu drukującego (tzw bębna) ponosi klient.
    Zdesperowany użytkownik zorientowawszy się, że przyczyną mógł być toner kupuje oryginalny i instaluje pojemnik w zespole bębna.
    To najgorsze co można w takiej sytuacji zrobić. Nowy proszek (ponad 150 PLN) miesza się z poprzednio wsypanym i całość jest do wyrzucenia.

Nie czyść rolki transferowej. Czyści się sama elektrostatycznie (zasilacz w.n. odwraca polaryzację napięcia przed drukowaniem).
  • Poziom 6  
    Czy naprawa (czyszczenie) drukarki panasonic KX-MB2000 może przekroczyć wartość nowej około 320 zł. (tyle zapłaciłam). Jeżeli tak, to czy jest warte jakieś polecenia urządzenie wielofunkcyjne laserowe w podobnej cenie.