Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis 2000r, 2,0l ben - nie odpala z dodatkowego kluczyka

Leszekkar 24 Nov 2013 14:53 2283 2
    Leszekkar
    Level 13  
    Witam, kupiłem niedawno Toyotę Avensis 2000r, 2,0 benzyna. Dostałem do niego oryginalny kluczyk z pilotem (bez baterii) i dodatkowy (doróbkę z elektroniką z baterią).
    Oryginalny otwiera central w zamku i uruchamia silnik, natomiast dodatkowy otwiera również drzwi, można go przekręcić w stacyjce, rozrusznik kręci ale silnik nie uruchamia się. Na razie używam oryginału, ale jak coś mu się stanie nie uruchomię silnika ...
    w oryginale jest oprócz elektroniki jakaś kosteczka (zapewne jakiś pasywny element współpracujący z immo) natomiast w drugim tego nie ma i trzeba go zapewne jakoś zaprogramować, czy ktoś jest w stanie mi jakoś podpowiedzieć? Jestem na wyspach i serwisy niestety kosztują tu drogo :( kluczyk zapewne nie wysyła żadnego sygnału bo w oryginale nie ma baterii a na razie mogę go otwierać ręcznie :)
    niuniu7
    Level 17  
    Ja jak dorobiłem kluczyk do BMW to też nie odpalało a dlatego bo trzeba było przełożyć immobiliser który jest w kluczyku więc odłączyłem go całkiem i palą obydwa.
    Leszekkar
    Level 13  
    U mnie wyłączenie nic nie daje a przełożyć nie mogę bo płytka ma inny kształt, zresztą nie ma włożonej baterii, zatem problem leży gdzie indziej, myślę że w zalanej kostce w oryginalnym kluczyku