Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast

rock4 24 Lis 2013 15:05 2649 15
  • #1 24 Lis 2013 15:05
    rock4
    Poziom 6  

Witam.
    Mam spory kłopot z klawiaturą Tracer model: KTM43369.
    Pozostawiłem syna (3 latka) przy komputerze by oglądał bajki. Coś przycisnął na klawiaturze i teraz zamiast spacji po wciśnięciu jej mam funkcję jakbym kliknął prawym klawiszem myszki.
    Odinstalowywałem już sterowniki (standardowe, zainstalowały się same z systemu Windows), odłączałem od komputera, restartowałem itd. Nic nie pomogło - pacja dalej zachowuje się jak (po wciśnięciu) jak prawy klawisz myszki. Podłączałem klawiaturę do laptopa i tam nie ma problemu, spacja pełni rolę spacji.
    Proszę pomóżcie bo brakuje mi już pomysłu.
    Marek

p.s. przepraszam jeśli założyłem wątek nie w tym dziale, ze względu że jest to mój pierwszy post proszę moderatorów o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie tematu jeśli nadaje się do innego działu.

0 15
  • #2 24 Lis 2013 15:12
    jowyma
    Poziom 22  

Proszę jednocześnie wcisnąć ctrl+shift po lewej stronie klawiatury i sprawdzić czy nie pomogło. Jeżeli nie pomogło, to jeszcze raz.

0
  • #3 24 Lis 2013 15:17
    rock4
    Poziom 6  

próbowałem już - nic nie pomogło :(
    zmiana klawiatury na: Programisty i 214 na zmianę też nie przynosi efektów

0
  • #4 24 Lis 2013 15:22
    jowyma
    Poziom 22  

A jaki jest ustawiony język w systemie operacyjnym :) ?
    Proszę także sprawdzić ustawienia ułatwień dla osób niepełnosprawnych oraz reakcji na przedłużone wciśnięcie klawisza shift albo ctrl (wyłączyć jakąkolwiek reakcję). Wszystko w Panelu Sterowania.

0
  • #5 24 Lis 2013 15:41
    rock4
    Poziom 6  

"A jaki jest ustawiony język w systemie operacyjnym :) ?"
    ikonki koło traya (bo mam nadzieję, że o ot chodzi mają odpowiednio: PL (podświetla się POLSKI) i klawiatura (podświetla się Polski(214)).
    Nie bardzo mogę znaleźć ustawienia dla osób niepełnosprawnych (Windows 7), ale po dłuższym wciśnięciu (i przytrzymaniu) shifta i ctrl (osobno) nic się nie dzieje więc chyba ta funkcja jest nieaktywna.

0
  • #6 24 Lis 2013 15:47
    jowyma
    Poziom 22  

Panel Sterowania -> Centrum Ułatwień dostępu -> Zmień sposób działania klawiatury -> Steruj myszą za pomocą klawiatury (wszystko proszę odhaczyć).

0
  • #7 24 Lis 2013 16:03
    rock4
    Poziom 6  

wychodzę na kompletnego lamera ale... gdzie szukać ustawień HotKey?
    Co do "Steruj myszką za pomocą klawiatury" to wszystko mam odhaczone i dalej spacja pełni funkcję prawego klawisza myszki :(
    Dodatkowo, zauważyłem że po każdorazowym restarcie komputera muszę użyć kombinacji shift+ctrl by zmienić klawisze "z" z "y" mimo iż na ikonkach koło traya jest PL i klawiatura Polska 214.
    Kurka, już zaczynam wątpić w powodzenie całęj operacji ale walczę z Twoją pomocą :)

0
  • #8 24 Lis 2013 16:12
    jowyma
    Poziom 22  

Proszę walczyć, trzylatek nie może nam dać rady :). Geniusz nie geniusz komputerowy, ale musimy dać radę.

Niezależnie od Traya, warto sprawdzić ustawienia klawiatury i języka bezpośrednio w Panelu sterowania.

Panel Sterowania -> Zegar, język i region -> Region i język -> Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych -> Klawiatury i język (zakładka) -> Zmień klawiatury.. (przycisk) -> Język domyślny: Polska-Polski (programisty), Zainstalowane usługi (klawiaturę polską przenieść na górę)
    Wcisnąć guzik "Zastosuj" i "OK"

Proszę też sprawdzić czy w programach nie ma jakiegoś programu Tracera do zmiany ustawień klawiatury (lub myszy).

0
  • #9 24 Lis 2013 16:15
    babks131212
    Poziom 14  

Jest w windowsie taka opcja resetu ustawień klawiatury nie powiem ci dokładnie gdzie jest bo już windowsa nie używam mam linux-a
    jest w ustawieniach klawiatury

0
  • #10 24 Lis 2013 16:25
    rock4
    Poziom 6  

Kolejna podpowiedź - podłączyłam zupełnie inną klawiaturę - dalej ten sam problem :(
    Wychodzi na to, że w ustawieniach kompa jest coś namieszane...

Powyższe czynności wykonane wg instrukcji. "z" i "y" działają poprawnie. Jeśli chodzi o programy/sterowniki Tracera to Tracer nie dodaje do klawiatury żadnych sterowników. w Pudełku nic nie było, na stronie producenta również nie ma żadnych sterowników więc stery zainstalował sobie Windows jakieś HID czy coś takiego.

babks131212 - niestety od południa szukam różnych możliwości resetu ustawień klawiatury, ze względu że są to ustawienia/sterowniki standardowe wybór nie jest zbyt bogaty i żadnego klawisza RESET nie znalazłem :(

1
  • #11 24 Lis 2013 16:34
    jowyma
    Poziom 22  

Przepraszam, że nudzę. Tutaj na pewno wszystko jest odhaczone:

Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast
    A tutaj jest tak:
    Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast

Proszę sprawdzić czy sytuacji nie zmienia włączenie albo wyłączenie Num Lock.

Proszę sprawdzić reakcję na kombinację klawiszy Alt + lewy Shift + Num Lock.

0
  • #12 24 Lis 2013 16:43
    rock4
    Poziom 6  

jowyma, potwierdzam! Wszystkie ptaszki w tych miejscach co u Ciebie, spacja jak nie działa tak nie działa :(

aaa... i brak reakcji na wciśnięcie kombinacji jw.

0
  • #13 24 Lis 2013 16:50
    jowyma
    Poziom 22  

Nie wiem czy to zadziała
    Lewa ręka (lewy Ctrl +lewy Alt +lewy Shift) +
    Prawa ręka (prawy Ctrl +prawy Alt + prawy Shift )

Wcisnąć wszystkie 6 razem.

I profilaktycznie, przeskanować programem MalwareBytes AntiMalware (skanowanie pełne, bezpośrednie linki w zakładce Pogotowie Antywirusowe).

A potem sprawdzić rejestr (jv16).

0
  • #14 24 Lis 2013 21:55
    rock4
    Poziom 6  

wszystko co powyżej napisane wykonane i nic :( spacja dalej pełni rolę prawego klawisza myszki... dodatkowo przeskanowałem CClenerem jakieś błędy rejestru powyskakiwały ale nic się nie naprawiło.

0
  • #15 24 Lis 2013 22:02
    jowyma
    Poziom 22  

Co prawda, nie wiem jakim cudem by to mogło pomóc, ale może spróbować wyłączyć nie Microsoftowskie elementy w msconfig. Już mi się wszelkie inne konstruktywne pomysły skończyły. Cofnąć system?

Czy spacja nie blokuje się w klawiaturze? Można ją wyjąć i włożyć ponownie? Nie jest przyciśnięty na stałe jakiś przycisk (nie wrócił do wyjściowej pozycji)? Na przykład, Tab? Ale chyba nie, bo by ten sam objaw nie wystąpił na innej klawiaturze..

I jeszcze... W Panelu Sterowania w opcjach ułatwień włączyć aby klawiatura zastępowała myszkę. Dać zastosuj, ok. I potem sprawdzić czy znowu klawiatura działa jak myszka. Jeżeli tak, to znowu wejść i to wyłączyć.

Przełożyć klawiaturę do innego gniazda USB? Odinstalować sterownik klawiatury i pozwolić systemowi zainstalować go ponownie?

Wyłączyć komputer. Odłączyć go całkowicie z prądu (odłączyć kabel) i zostawić na co najmniej kilka minut. Zaktualizować Bios.

0
  • #16 24 Lis 2013 23:12
    rock4
    Poziom 6  

jowyma, dziękuję pięknie za próby pomocy. Jestem już zrezygnowany, jutro po pracy zabieram się do postawienia nowego systemu...
    Jeszcze raz dziękuję.

Jeśli komuś do jutra, do godz. 15-16 przyszło by coś do głowy jak rozwiązać problem ze spacja będę wdzięczny, po tym czasie temat będzie nieaktualny :/

0
  Szukaj w 5mln produktów