Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast

24 Lis 2013 15:05 3150 15
 • Poziom 7  
  Witam.
  Mam spory kłopot z klawiaturą Tracer model: KTM43369.
  Pozostawiłem syna (3 latka) przy komputerze by oglądał bajki. Coś przycisnął na klawiaturze i teraz zamiast spacji po wciśnięciu jej mam funkcję jakbym kliknął prawym klawiszem myszki.
  Odinstalowywałem już sterowniki (standardowe, zainstalowały się same z systemu Windows), odłączałem od komputera, restartowałem itd. Nic nie pomogło - pacja dalej zachowuje się jak (po wciśnięciu) jak prawy klawisz myszki. Podłączałem klawiaturę do laptopa i tam nie ma problemu, spacja pełni rolę spacji.
  Proszę pomóżcie bo brakuje mi już pomysłu.
  Marek

  p.s. przepraszam jeśli założyłem wątek nie w tym dziale, ze względu że jest to mój pierwszy post proszę moderatorów o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie tematu jeśli nadaje się do innego działu.
 • Poziom 23  
  Proszę jednocześnie wcisnąć ctrl+shift po lewej stronie klawiatury i sprawdzić czy nie pomogło. Jeżeli nie pomogło, to jeszcze raz.
 • Poziom 7  
  próbowałem już - nic nie pomogło :(
  zmiana klawiatury na: Programisty i 214 na zmianę też nie przynosi efektów
 • Poziom 23  
  A jaki jest ustawiony język w systemie operacyjnym :) ?
  Proszę także sprawdzić ustawienia ułatwień dla osób niepełnosprawnych oraz reakcji na przedłużone wciśnięcie klawisza shift albo ctrl (wyłączyć jakąkolwiek reakcję). Wszystko w Panelu Sterowania.
 • Poziom 7  
  "A jaki jest ustawiony język w systemie operacyjnym :) ?"
  ikonki koło traya (bo mam nadzieję, że o ot chodzi mają odpowiednio: PL (podświetla się POLSKI) i klawiatura (podświetla się Polski(214)).
  Nie bardzo mogę znaleźć ustawienia dla osób niepełnosprawnych (Windows 7), ale po dłuższym wciśnięciu (i przytrzymaniu) shifta i ctrl (osobno) nic się nie dzieje więc chyba ta funkcja jest nieaktywna.
 • Poziom 23  
  Panel Sterowania -> Centrum Ułatwień dostępu -> Zmień sposób działania klawiatury -> Steruj myszą za pomocą klawiatury (wszystko proszę odhaczyć).
 • Poziom 7  
  wychodzę na kompletnego lamera ale... gdzie szukać ustawień HotKey?
  Co do "Steruj myszką za pomocą klawiatury" to wszystko mam odhaczone i dalej spacja pełni funkcję prawego klawisza myszki :(
  Dodatkowo, zauważyłem że po każdorazowym restarcie komputera muszę użyć kombinacji shift+ctrl by zmienić klawisze "z" z "y" mimo iż na ikonkach koło traya jest PL i klawiatura Polska 214.
  Kurka, już zaczynam wątpić w powodzenie całęj operacji ale walczę z Twoją pomocą :)
 • Poziom 23  
  Proszę walczyć, trzylatek nie może nam dać rady :). Geniusz nie geniusz komputerowy, ale musimy dać radę.

  Niezależnie od Traya, warto sprawdzić ustawienia klawiatury i języka bezpośrednio w Panelu sterowania.

  Panel Sterowania -> Zegar, język i region -> Region i język -> Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych -> Klawiatury i język (zakładka) -> Zmień klawiatury.. (przycisk) -> Język domyślny: Polska-Polski (programisty), Zainstalowane usługi (klawiaturę polską przenieść na górę)
  Wcisnąć guzik "Zastosuj" i "OK"

  Proszę też sprawdzić czy w programach nie ma jakiegoś programu Tracera do zmiany ustawień klawiatury (lub myszy).
 • Poziom 14  
  Jest w windowsie taka opcja resetu ustawień klawiatury nie powiem ci dokładnie gdzie jest bo już windowsa nie używam mam linux-a
  jest w ustawieniach klawiatury
 • Poziom 7  
  Kolejna podpowiedź - podłączyłam zupełnie inną klawiaturę - dalej ten sam problem :(
  Wychodzi na to, że w ustawieniach kompa jest coś namieszane...

  Powyższe czynności wykonane wg instrukcji. "z" i "y" działają poprawnie. Jeśli chodzi o programy/sterowniki Tracera to Tracer nie dodaje do klawiatury żadnych sterowników. w Pudełku nic nie było, na stronie producenta również nie ma żadnych sterowników więc stery zainstalował sobie Windows jakieś HID czy coś takiego.

  babks131212 - niestety od południa szukam różnych możliwości resetu ustawień klawiatury, ze względu że są to ustawienia/sterowniki standardowe wybór nie jest zbyt bogaty i żadnego klawisza RESET nie znalazłem :(
 • Poziom 23  
  Przepraszam, że nudzę. Tutaj na pewno wszystko jest odhaczone:

  Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast
  A tutaj jest tak:
  Klawiatura Tracer KTM43369 - funkcja "prawego przycisku myszy" zamiast

  Proszę sprawdzić czy sytuacji nie zmienia włączenie albo wyłączenie Num Lock.

  Proszę sprawdzić reakcję na kombinację klawiszy Alt + lewy Shift + Num Lock.
 • Poziom 7  
  jowyma, potwierdzam! Wszystkie ptaszki w tych miejscach co u Ciebie, spacja jak nie działa tak nie działa :(

  aaa... i brak reakcji na wciśnięcie kombinacji jw.
 • Poziom 23  
  Nie wiem czy to zadziała
  Lewa ręka (lewy Ctrl +lewy Alt +lewy Shift) +
  Prawa ręka (prawy Ctrl +prawy Alt + prawy Shift )

  Wcisnąć wszystkie 6 razem.

  I profilaktycznie, przeskanować programem MalwareBytes AntiMalware (skanowanie pełne, bezpośrednie linki w zakładce Pogotowie Antywirusowe).

  A potem sprawdzić rejestr (jv16).
 • Poziom 7  
  wszystko co powyżej napisane wykonane i nic :( spacja dalej pełni rolę prawego klawisza myszki... dodatkowo przeskanowałem CClenerem jakieś błędy rejestru powyskakiwały ale nic się nie naprawiło.
 • Poziom 23  
  Co prawda, nie wiem jakim cudem by to mogło pomóc, ale może spróbować wyłączyć nie Microsoftowskie elementy w msconfig. Już mi się wszelkie inne konstruktywne pomysły skończyły. Cofnąć system?

  Czy spacja nie blokuje się w klawiaturze? Można ją wyjąć i włożyć ponownie? Nie jest przyciśnięty na stałe jakiś przycisk (nie wrócił do wyjściowej pozycji)? Na przykład, Tab? Ale chyba nie, bo by ten sam objaw nie wystąpił na innej klawiaturze..

  I jeszcze... W Panelu Sterowania w opcjach ułatwień włączyć aby klawiatura zastępowała myszkę. Dać zastosuj, ok. I potem sprawdzić czy znowu klawiatura działa jak myszka. Jeżeli tak, to znowu wejść i to wyłączyć.

  Przełożyć klawiaturę do innego gniazda USB? Odinstalować sterownik klawiatury i pozwolić systemowi zainstalować go ponownie?

  Wyłączyć komputer. Odłączyć go całkowicie z prądu (odłączyć kabel) i zostawić na co najmniej kilka minut. Zaktualizować Bios.
 • Poziom 7  
  jowyma, dziękuję pięknie za próby pomocy. Jestem już zrezygnowany, jutro po pracy zabieram się do postawienia nowego systemu...
  Jeszcze raz dziękuję.

  Jeśli komuś do jutra, do godz. 15-16 przyszło by coś do głowy jak rozwiązać problem ze spacja będę wdzięczny, po tym czasie temat będzie nieaktualny :/