Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejście wejścia mikrofonowego na liniowy

zasoby 22 Mar 2005 12:41 4172 1
 • W nowoczesnych laptopach całkowicie zlikwidowano stereofoniczne wejście liniowe. Pozostawiono jedynie wejście na mikrofon. Poniżej znajduje się rozwiązanie umożliwiające na przekształcenie parametrów wejścia mikrofonowego na wejście stereofoniczne linniowe. Oczywiście kanały są sumowane, więc w rzeczywistości nie utrzymamy sygnału stereofonicznego. Rezystor R5 zapewnia "symulowanie" podpiętego mikrofonu. Jeżeli wejście mikrofonowe jest mało czułe, zawsze można zastosować opcję dostępną w każdym Windows - wzmocnienie mikrofonu "Mic Boost". Oczywiście układ można wykorzystać dla zwykłego PC, żeby stworzyć drugie wejście liniowe.

  Przejście wejścia mikrofonowego na liniowy


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 10 Lut 2011 19:25
  Kowa1
  Poziom 9  

  Wisi to długo bez sprostowania no to prostuje.
  W nowoczesnych laptopach nie zlikwidowano stereofoniczne wejście liniowe.
  Co prawda w obudowie znajdują się jedynie gniazda oznaczone Słuchawki i Mikrofon, ale gniazdo Słuchawki jest jednocześnie gniazdem LineOut Mikrofon jest jednocześnie gniazdem LineIn a to jaką funkcje ma pełnić ustawiamy w opcjach sterownika karty dźwiękowej - ten wybór bywa zakamuflowany i pewnie umyka mniej dociekliwym użytkownikom.
  Tak przynajmniej mam w moim Samsungu.
  Na zakładce Wejście/wyjście audio sterownika karty dźwiękowej znajduje się niepozorny znaczek klucza do nakrętek. Jak kliknąć na ten znaczek otwiera się okno "Ustawienia złącza" a w nim tylko jedna opcja do zaznaczenia ( za lub od ptaszkowania - wstawienia lub usunięcia ptaszka w okienku ) "Enable auto popup dialog, when device has been pluged in" Jak widać dodatkowa trudność bo tekst w języku angielskim.
  Oznacza to mniej więcej "Pokazuj okno dialogowe kiedy urządzenie jest podłączane" a w praktyce oznacza że w momencie włożenia wtyczki w gniazdo ( np. gniazdo Mic - mikrofon ) automatycznie wyświetla sie okno wyboru opcji.
  To okno jest zatytułowane "Podłączone urządzenia" ( całe jest już szczęśliwie po polsku ) ma nagłówek "Które urządzenie zostało podłączone ?" i zawiera w sobie cztery okienka do optaszkowania opisane:
  Wejście liniowe
  Wejście mikrofonu
  Słuchawki
  Wyjście liniowe
  Wejście liniowe to inaczej LineIn a Wyjście liniowe to LineOut.
  Zaznaczamy co aktualnie podłączyliśmy a oprogramowanie odpowiednio zmienia parametry gniazda a właściwie elektroniki do niego podłączonej.