Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syma/F1/RC - Czy kupić ten helikopter ??

damian129834 24 Lis 2013 15:44 8532 16
  • #1 24 Lis 2013 15:44
    damian129834
    Poziom 7  

Witam
    Zastanawiam się nad kupnem helikoptera ( nie chcę jakiejś chińszczyzny )
    Czy do 150-250 zł kupi się dobry helikopter RC czy trzeba dać więcej :| :?:
    Zastanawiam się nad takim modelem: http://allegro.pl/helikopter-rc-nowa-generacja-syma-f1-2-4ghz-armor-i3712033727.html proszę o pomoc

P.S. zapomniałem powiedzieć że jestem początkujący w modelach RC.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

0 16
  • #2 24 Lis 2013 16:04
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Dobry wybór ze względu na aparaturę 2.4Ghz, odcięcie zasilania w momencie uderzenia wirników o przeszkodę i system jednowirnikowy. Przy tej wielkości helikoptera przyzwoita cena.
    Na początek polecam ten wybór Syma F1 jako zabawka.
    Jak masz możliwość polataj trochę na symulatorze.
    Uważaj na przeszkody każde mocniejsze uderzenie jest niepożądane.

0
  • #3 26 Gru 2013 12:24
    Semno87
    Poziom 2  

Witam :)

Dostałem ostatnio helikopter syma F1, jest to mój pierwszy helikopter dlatego mam kilka pytań. Po pierwsze czy to normalne, że helikopter przy starcie znosi w jedną ze stron a nie startuje pionowo do góry? I do czego służy ten biały kabelek i ew. gdzie go się podpina?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)

0
  • #4 27 Gru 2013 18:09
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Akumulatorek naładowany do pełna ?
    Jeśli coś nie uszkodzone to w większości zabawkach normalny efekt
    w helikopterach jednowirnikowych prawoskrętnych
    i lewoskrętnych ściągają w przeciwną stronę od obrotów wirnika,
    Leciutko może skręcać,
    trymowanie wykonuje się powyżej jakiejś wysokości
    np. 60- 70 cm, na podłodze będzie ściągał.

W powietrzu zwis na wysokości jest normalny bez skrętu?

Kabel prawdopodobnie do ładowania - wstaw zdjęcie.

http://www.youtube.com/watch?v=1jo6KiIVzno

----------------

Syma/F1/RC - Czy kupić ten helikopter ?? Syma/F1/RC - Czy kupić ten helikopter ?? Syma/F1/RC - Czy kupić ten helikopter ?? Syma/F1/RC - Czy kupić ten helikopter ??

0
  • #5 28 Gru 2013 20:24
    Semno87
    Poziom 2  

Witam.

Wielkie dzięki za odpowiedź.
    W takim razie wszystko jest ok, bo gdy helikopter jest na wysokości około 60cm nie znosi go już na bok.

Ostatnio przestał mi działać tylny silniczek, przez co helikopter kręci się wokół własnej osi.

Czy to podlega gwarancji czy może muszę to naprawić we własnym zakresie?
    Kabel służył do ładowania, ale chodziło mi o to że nie mam takiego gniazda wbudowanego w kadłub do którego miał bym go później podpiąć.
    Na zdjęciu 2 jest to gniazdo.
    Syma/F1/RC - Czy kupić ten helikopter ?? Syma/F1/RC - Czy kupić ten helikopter ??
    Natomiast helikopter lata nawet z odpiętym tym kabelkiem i schowanym pod kadłub.
    Ale to chyba nie ma wpływu na całość działania

0
  • #6 28 Gru 2013 20:37
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Jeśli tylko masz gwarancje to zgłoś to uszkodzenie
    do sklepu lub serwisu oczywiście jeśli nie jest to uszkodzenie mechaniczne,
    sklep powinien dać ci odpowiedź jak przebiega procedura reklamacji.
    Po ilu godzinach przestał działać silniczek?
    Co do gniazda może producent wprowadził zmiany, nie mam F1 to nie wiem co z tym gniazdem. Musisz doczytać w instrukcji.

0
  • #7 05 Sty 2014 10:09
    RC MODELE
    Poziom 7  

Do domu lepsza syma f3. Bo mniejsza jak narazie możesz wykożystać 3kanały . gdy je opanujesz Możesz zacząć 4 kanałem.

0
  • #8 26 Sty 2014 02:26
    durbi_
    Poziom 9  

Helikopter odesłany na gwarancji, czekam na dalsze informacje w związku z nim.
    Temat załozyła moja dziewczyna, ale wolę wypowiadać się ze swojego konta :)

Dzięki wszystkim za informacje i pomoc, dam znać co mi odpowiedzieli w tej sprawie :)

0
  • #9 02 Lut 2014 19:40
    RC MODELE
    Poziom 7  

Fajny jest.

Dodano po 24 [sekundy]:

Polecam.

0
  • #10 08 Lut 2014 01:48
    piotao
    Poziom 2  

Witam, to mój pierwszy post tutaj.

Właśnie dziś kupiłem ten helikopter (syma F1). Po naładowaniu, podłączeniu i uruchomieniu wystartował jak szalony i chciał skręcić, ale złapałem go, i trzymając próbowałem uregulować, ponieważ miał silną ochotę skręcać w lewo lecąc do przodu, co w pomieszczeniu zakończyłoby się katastrofą.
    Ciąg ma dość silny, i ładnie reaguje na próby przekręcenia go - natychmiast próbuje kontrować śmigłem pionowym. Zobaczę jak długo podziała.
    Jutro spróbuję na dworze go oblatać, bo w pomieszczeniach mam za ciasno na pierwsze próbne loty.
    Czy ktoś regulował helikopter po starcie? Mój wydaje się silnie kręcić.

0
  • #11 08 Lut 2014 04:22
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Poczytaj w instrukcji można ustawić trymerami ( najlepiej na zewnątrz przy bezwietrznej pogodzie ) na pilocie żeby w miarę dobrze latał.
    Na podłodze jak startuje to występują zawirowania powietrza, dlatego najlepiej ustawić trymować na np. wysokości około <1m. Możesz też ustawić masz do wyboru dwa tryby lotu szybki i wolny.
    Uważaj na przeszkody bardzo delikatny układ napędowy ( silnik ) wirnika ogonowego.

0
  • #12 08 Lut 2014 11:31
    piotao
    Poziom 2  

Dzięki, sprawdziłem go w domu i na dworze. Skręca jak szalony i ucieka gdzieś daleko. Po zaliczeniu drzewa, lądowaniu w śniegu i paru kraksach z meblami, poczekam na lepszą pogodę, mniej wiatru i śniegu, i wtedy spróbuję go opanować. Trymery z tego co widzę trzeba ustawiać zawsze od początku, bo ich ustawienia nie są zapamiętywane.
    Heli jest szybki jak błyskawica, ostro kręci ogonem zwłaszcza w jedną stronę. Mam nadzieję że nauczę się nim spokojnie latać, zanim się rozwali wspomniany ogon.

0
  • #13 08 Lut 2014 12:11
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Ustaw tryby lotu na wolny. Funkcja H/L
    Delikatnie operuj manetkami nadajnika.

0
  • #14 08 Lut 2014 15:27
    piotao
    Poziom 2  

Oczywiście.
    Polatałem trochę, po dwóch kraksach opanowałem urządzenie na tyle, że mogłem lądować "prawie" w wybranym miejscu. Wiatr zmienia bardzo dużo, ale heli jest zwinny i najszybciej wychodzą mu obroty w jedną stronę, tam gdzie ciągnie śmigło boczne. Lot do przodu wychodzi dość delikatnie, do tyłu szybciej.
    Nawet niewielki wiatr jest dość trudno skontrować.
    Maszyna przeżyła upadek z pięciu metrów na beton - uderzyłem w ścianę na tej wysokości w pierwszych fazach obczajania pilotażu. Spadł na dziób, jest tam teraz małe wgniecenie i odpryśnięta farba - ale mimo to nadal wszystko działa. Okazuje się, że to wytrzymała konstrukcja, chociaż wydaje się ażurowa.

0
  • #15 11 Maj 2014 21:55
    bbandi
    Poziom 2  

Posiadam Czerwonego F1, bardzo fajny helik!
    Solidnie wykonany: metalowa obudowa, metalowa belka ogonowa fajne radyjko.
    Miałem wcześniej Syma S022, przywaliłem nim ze 20 razy o mocniejsze przeszkody i nadal lata. Nie ma co narzekać na wytrzymałość ten helik i tak wiele wybacza, mam jeszcze E-Sky comanche 4 kanałowy tam jedna kraksa i wymieniasz pół helikoptera.
    Co do 2,4 Ghz to uważam ze to nie ściema, S022 miał częstotliwość 30 MHz i po 30metrach tracił zasięg, Symą F1 latałem bez problemu naprawdę dość wysoko z 70 m i czułem że da się jeszcze wyżej, super wstęp do jednowirnikowców.

0
  • #16 26 Sty 2016 23:48
    durbi_
    Poziom 9  

A ja tak czekam i czekam na lepsza pogodę i obecnie mija już drugi rok jak helikopterek stoi na półce... Dobrze czasem odwiedzić stare posty bo ponownie nabralem ochoty na przetestowanie go.

Aha chciałem powiedzieć że został wyslany na gwarancji, uwzględnili ją i odeslali działający. Na chwile obecną wiem ze lata ale jakoś brak czasu na dłuższą eksploatację :)

0
  • #17 27 Sty 2016 02:55
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Dobra wiadomość :) że jest sprawny i jesteś zadowolony z helikopterka jak tylko wiatru na zewnątrz nie ma to zawsze powinna znaleźć się okazja do polatania :)

0