Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8l - Pytanie odnośnie sterownika centralnego zamka (uniwersalnego)

24 Lis 2013 15:56 7239 4
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam Audi A3 8l 1998r. Oryginalny zamek centralny mam bez pilota, chciałbym aby właśnie pilot był.
    W samochodzie posiadam elektrycznie składane lusterka, domykanie szyb (przy przekręceniu kluczyka i przytrzymaniu w takiej pozycji).
    Składanie lusterek działa w tym samochodzie tak, że po podaniu sygnału masy i zostawieniu go lusterka są złożone, gdy zabierzemy masę, lusterka rozkładają się.
    Chciałbym aby z pilota działało mi domykanie szyb i składanie/rozkładanie lusterek.
    Znalazłem sterownik zamka centralnego Noxon T5, ale posiada on funkcję komfort (domykanie szyb) zamiennie z podawaniem masy po zamknięciu zamków, czyli albo albo (funkcę tą czyli podawanie masy nazywają blokowaniem immobilizera).
    Czy zna ktoś zamek, który posiadałby obydwie te funkcje naraz?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Czy domykanie szyb nie zatrzyma się mimo podawania stałej masy?
    Jeśli nie znajdziesz sterownika, który ma wszystkie potrzebne sygnały, to można dorobić sygnał domykania szyb na jakimś prostym układzie czasowym, który będziesz sterował z sygnału "zamknij" CZ. Da się to zrobić np na... przekaźniku opóźnionego wyłączania oświetlenia kabiny, np z poloneza (układ bez efektu kinowego!). Wyzwalasz taki przekaźnik impulsem masy, a na wyjściu dostajesz wydłużony do około 15 - 25 sekund (można korygować doborem elementów wewnątrz przekaźnika).
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Witam. Dzięki za odpowiedź. Domykanie szyb nie zatrzyma się, gdyż, żeby szyby się domknęły trzeba podać sygnał długi normalnie do pinu który zamyka drzwi, a żeby lusterka się złożyły trzeba podać masę do któregoś kabelka przy joysticku do lusterek, czyli są to dwie osobne sprawy.
    Pomysł z przekaźnikiem dobry, gdyż wówczas zostaje mi w sterowniku zamka centralnego wolny pin zamykania. A mógłbyś mi rozrysować jak podłączyć ten przekaźnik z poloneza tak aby to działało?
    Rozumiem że jest to ten przekaźnik EWZ-10?
    Pozdrawiam

EDIT: Przekaźnik powinien wystarczyć, gdyż jak zmierzyłem czas całkowity dosuwania szyb od momentu przekręcenia kluczyka wyszło 7sekund czyli dla pewności 8s, ktoś w internecie pisał że przekaźnik wyłącza światło po 10s.
    Czyli do niego musiałbym podłączyć plus zasilania na stałę i impuls masy (3s bo zamki pneumatyczne) Powoduje jego wyzwolenie tak?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    turbooo napisał:
    żeby lusterka się złożyły trzeba podać masę do któregoś kabelka przy joysticku do lusterek, czyli są to dwie osobne sprawy.

Jak dwie różne? Masz dwa osobne piny sterujące, ale masę podajesz przecież jedną. Na lusterka ma to być stan, na szyby ma to być odpowiednio długi impuls. Ale czy szyby nie będą działać poprawnie, jeśli i je się będzie sterować stanem? Wtedy z jednego wyjścia będziesz mógł wysterować oba.
    Jak podłączyć? Normalnie. Na przekaźniku masz zasilanie stałe, masę, wejście sterujące (po podaniu masy) i wyjście na żarówkę (też pojawia się masa). Więc zasilanie i masę na stałe do przekaźnika, by działał, z alarmu z sygnału centralnego (tez impuls masy) na wejście sterujące, z wyjścia przekaźnika (pojawi się tam masa na około 20 sekund) do wejścia sterującego domykaniem szyb. Zasilania po stacyjce, które to kasuje świecenie lampki podłączać nie musisz.

Tylko pamiętaj! Ten przekaźnik NIE MOŻE posiadać funkcji płynnego ściemniania! MA jedyne realizować funkcję włącz/wyłącz/wyłącz z opóźnieniem! Bez płynnego przygaszania!!!
  • Poziom 7  
    Błażej I ja Ciebie zrozumiałem źle i Ty mnie ale nie ważne już:)
    Czy szyby będą działać sterowane stanem? Szczerze nie mam pojęcia ale myślę, że faktycznie może to działać bo przecież szyby się dosuną na max i zostaną odłączone przez przekaźnik a stan (-) może dalej sobie tam być i nie powinien przeszkadzać. Po otwarciu zamka (-) zostanie zabrany czyli tak jak by nic nie było podłączone.
    Sprawdzę to:)
    Dzięki za pomoc.