Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 32 - wejście centrali Satel Integra

24 Lis 2013 17:54 2865 3
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z moją integrą32. Zaprogramowałem sobie tak dwie czujki Bosch na korytarzu, że każde wykrycie ruchu przez nie uruchamia mi wyjście monostabilne po przez które zapalają mi się ledy przy suficie na ok. 1 minutę. Jest to bardzo wygodnie i przy okazji nie mam "wypalcowanych" ścian przy włącznikach oświetlenia. Problem polega na tym, że jak odkurzam korytarz dłużej będąc cały czas w ruchu lub dużej kręcę się przy czujce diody led gasną. Chodzi o to, że czujka póki widzi ruch to jest cały czas w stanie "pobudzenia" i ma styki rozwarte i centrala już nie reaguje, bo nie zmienia się stan czujki. Wygląda na to, że centrala reaguje tylko na zmianę stanu z normalnego na pobudzony a póki czujka wykrywa ciągły ruch to jest cały czas w stanie rozwarcia. Ma ktoś pomysł jak to obejść.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Funkcja "Aktywne podczas naruszenia" do zaznaczenia przy przełączniku MONO.
    Nie pamiętam jak jest w Boschu, ale faktycznie coś mi się kojarzy, że ta czujka nie "klapie" co chwile przekaźnikiem (jak np. w Satelu), ale trzyma rozwarcie non stop jak jest ruch. Wtedy pomoże funkcja o której napisałem w pierwszym zdaniu.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Dziękuje pomogło

Mam jeszcze jeden problem.
    Chce a żeby wyjście 8 (światło led przed domem) było załaczane miedzy 18:00 a 06:00 rano i to mi działa ale, niestety mysze poczekać do godz. 18:00 kolejnego dnia żeby się światło przed domem zaświeciło jeśli już jest po 18-stej. Niby nic zawsze można poczekać ten dzien a żeby zadziałało, ale jak już działa po 18-stej i coś zmienie w centrali i zapisze zmiany w pamięci, centralka robi mały restart i wyście 8 znów gasnie i czekamy do następne godnia do 18-stej bez światła. Ma koś jakiegoś pomysła? będę wdzięczny za odpowiedz.
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Tak domyślnie działa timer. Musi być "przejście" przez godzinę załączenia. Nie da się tego zmienić. Możesz ewentualnie zmieniać czas w centrali, np. na 17:59, poczekać minutę aż się załączy i wtedy przestawić znów czas na właściwy.