Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso 2002r. - Nie działa centralny zamek z pilota

24 Lis 2013 19:10 13089 11
  • Poziom 9  
    Witam sprawa jest taka , posiadam picasso ma oryginalny centralny zamek tylko chodzi o to ze nie działają mi przyciski w pilocie i nie mogę zamknąć ani otworzyć samochodu z przycisków, tylko muszę wkładać kluczyk w drzwi i przekręcać ale na dłuższa chwile jest to denerwujące , w pilocie miałem wymienione switche i baterie ale nadal nic zero reakcji czy macie jeszcze jakieś pomysły co zrobić ?
  • Poziom 26  
    Przy wymianie bateri pilot sie rozkodował, lub jest uszkodzony .
  • Poziom 17  
    Erwin123 napisał:
    Przy wymianie bateri pilot sie rozkodował, lub jest uszkodzony .

Procedura przyuczenia powinna pomóc.

Tak jest w niektórych Cytrynach:

REINICJALIZACJA PILOTA ZDALNEGO STEROWANIA.
    1. Wyłączyć zapłon.
    2. Włączyć zapłon.
    3. Nacisnąć przycisk A.
    4. Włączyć zapłon i wyjąć kluczyk ze stacyjki.
  • Poziom 17  
    stawiam ze ten od otwierania pojazdu.
  • Poziom 35  
    Jak mnie pamięć nie myli, przycisk A to jest do zamykania pojazdu - czyli ten większy.
  • Poziom 26  
    Podłączę się pod temat. Mam podobne objawy. Po dłuższym czasie wymieniłem baterię i przykre rozczarowanie- nie działa z pilota. Nauczyć nie idzie. Czy można sprawdzić w jakiś sposób czy pilot żyje? Radio, dioda?
  • Poziom 27  
    podepnę się ponieważ temat ten sam. nie działa pilot po rozebraniu mam wrażenie że brakuje elementu w miejscu zaznaczenia.
    Czy byłby ktoś tak miły i zrobił mi fotke swojego pilota w środku żebym mógł stwierdzić co to za element? chyba że ktoś wie jaki dokładnie ma być to jeszcze lepiej.
  • Poziom 9  
    Witam, nie brakuje Ci kolego zadnego elementu, u mnie pomoglo przelutowanie(poprawienie lutów) wszystkich elementów łącznie z układami scalonymi.
    Niestety musze to robić średnio co okolo 2 miesiące.
    Aby sprawdzic takiego pilota należy dorwać jakies radio PMR
    ale takie, ktore ma mozliwość rozblokowania wyciszania szumów (SQL).
    Ustawic na kanał pierwszy, wcisnąc przycisk na pilocie.
    Powinno byc slychac pojedyńcze piknięcia w radiu.

• Poziom 27  
    Wielkie dzięki za fotkę. ja właśnie przelutowalem całość i nie zauważyłem czy był wcześniej jakiś element.
  • Poziom 9  
    Robgie napisał:
    Wielkie dzięki za fotkę. ja właśnie przelutowalem całość i nie zauważyłem czy był wcześniej jakiś element.

Nie wiem czy przypadkiem problemem nie jest zlacze baterii.Zauwazylem ze u mie bateria sie "wypina".Zrobilem troche inne mocowanie baterii i na razie jest ok.
    Jesli pomoglem kliknij:)
  • Poziom 1  
    Mma problem pilot dziala tylko wśrodku i po przyłożeniu do szyby po rozebraniu widać że brakuje elementu anteny podpowie co to za mikrus ? na zdjęciu zaznaczyłęm Citroen Xsara Picasso 2002r. - Nie działa centralny zamek z pilota