Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link dsl-2750b - Konfiguracja routera

24 Lis 2013 19:29 5493 34
  • Poziom 7  
    Kupiłem router d link dsl-2750b chce go skonfigurawac tak aby lączył się z innym routerem przez wifi i rozsylal sygnal wifi do laptopa bezprzewodowo lub przez kabel
  • PCBwayPCBway
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    w specyfikacji nie widzę opcji klienta, a dodatkowo router posiada tylko jedną radiostację, więc jak dla mnie taka konfiguracja Ci się nie powiedzie
  • Poziom 7  
    W sklepie mówile że da sie tak zrobić bo ma AP i 2 anteny
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    To idź do sklepu niech ci go skonfiguruja .To fachowcy, ze cho..cho. Sprzedali ci router ADSL , który nie ma potrzebnych ci funkcji. Idź i oddaj im to w ch....

Dodano po 1 [minuty]:

Za kasę , którą ci zwrócą kup AirLive G.DUO i będziesz miał rozwiązanie na dwóch radiach w jednym sprzęcie.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 7  
    To znaczy jakich funkcji mógłbyś je wymienić.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Do tego jest potrzebny router z opcją APClient. Ten który posiadasz na nic się zda.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    To wychodzi i na to że musze go sprzedać bo nie wiem czy go przyjmą. I po co są te 2 anteny w tym routerze jak nie ma takich funkcji
  • Specjalista Sieci, Internet
    Gdzie to kupiłeś ile zapłaciłeś, wprowadzili cię w błąd i masz prawo zwrócić. Ilość anten nie determinuje funkcji w routerze. Ale to już inny temat.
  • Poziom 7  
    W avansie zaplacilem 230 zl
    Spróbuj oddać, argumentuj, że sprzedawca wprowadził cię w błąd i sprzedał router nie zgodny z twoimi potrzebami. Powinni przyjąć.Tylko nie wymienjaj na inny znowu mogą ci dać coś z dwiema antenami ale bez AP Clienta. To są nie lada fachowcy.
  • Poziom 7  
    Oddać go jednak nie moge czy jest możliwość dokupienia czegoś bo kolega mówił że wystarczy dokupić client ap ale nie jest pewny czy zadziała
  • Poziom 7  
    No właśnie te mam na oku ale nie wiem czy bedzie działało z moim routerem ktory kupiłem i jakby to trzeba było podłaczyć
  • Poziom 43  
    Pytanie tylko z jakim innym routerem miałby się łączyć ten wybrany?
  • Poziom 7  
    Więc tak chciałbym dokupic ap client i podłaczyć z d-link dsl-2750b aby stworzyć sieć wifi
  • Poziom 43  
    Istnieje druga alternatywa, możesz kupić zwykły WR-740N i dograć oprogramowanie DD-WRT lub Gargoyle.
  • Poziom 7  
    a wyglądało by to tak? Wifi-->WR-740N-->d-link dsl-2750b-->>WIFI
    Nie. Musisz kupić coś co ma tryb WISP(AP Client Router) a nie AP Client. Możę być na oryginalnym lub alternatywnym firmware. Tego D-Linka podłączysz po LAN i ustawisz jako AP( drogiego AP). Sieć stworzy router WISP. Ten D-Link to ADSL ma wbudowany modem, nie ma WAN i może w tej sytuacji robić tylko za AP.
  • Poziom 7  
    Więc dokupuje TL-WR743ND podłączam do d linka i smiga
    Najpierw musisz je skonfigurować.
  • Poziom 7  
    Jutro dokupię tylko żeby działało bo juz prawie 500zł wydane bedzie na to ;]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z tymi routerami wymienionymi przez nas tylko połączenie kablowe do komputerów. Jeżeli koniecznie potrzebujesz przesyłać sygnał drogą radiową to poczytaj o Air Live Duo. Urządzenie posiada dwa niezależne tory radiowe.
  • Pomocny post
    Jak ty liczysz, za D-Linka 230 zł do tego 90 zł za WR-743. Razem 320zł. Inna sprawa, że będziesz miał bardzo drogiego AP-ka z tego DSL2750 ale to zawdzięczasz doradcom z Avansu. Jeszcze zapytam o poziom sygnału z routera, od którego ma brać sygnał ten WR-743.To istotne do właściwego działania sieci. Zmierz jego poziom inSSIDerem w miejscu ustawienia WR-743.
  • Poziom 7  
    CHACA napisał:
    Z tymi routerami wymienionymi przez nas tylko połączenie kablowe do komputerów. Jeżeli koniecznie potrzebujesz przesyłać sygnał drogą radiową to poczytaj o Air Live Duo. Urządzenie posiada dwa niezależne tory radiowe.

To w końcu bedzię sieć bezprzewodowa bo niektórzy piszą że tak a inni że nie
  • Pomocny post
    Miałeś odpowiedzieć na moje pytanie, to bardzo istotne. Router w trybie WISP łączy się radiowo z siecią, z której chcesz korzystać. Do tego potrzebuje odpowiedni poziom sygnału od routera sieci matki. W przypadku niskiego poziomu sygnału ten most nie zadziała i potrzebna dodatkowa antena w miejsce tej od routera. Stąd prośba o pomiar inSSIDerem. Napisałem, że będziesz miał sieć WiFi, zapewni ci ja na swoim radiu ten D-Link. Oba routery spięte kablem LAN-LAN. Będziesz miał odpowiednik G.DUO tylko zrealizowany przez dwa urządzenia. I tego się trzymajmy. Teraz pora na pomiary.
  • Poziom 7  
    inSSIDer mi nie działa ale ja mam antene paraboliczną i on też ma taką samą podłączoną do routera i dzieli nas odległość 120m. I na programie d link air plus pisze
    link quality 100% Signal strength 80%
  • Poziom 7  
    Drugi router kupiłem jak wszystko skonfigurować
  • Poziom 7  
    Dalej nie działa na statusie pisze tylko
    Kolega ma sieć zabezpieczoną adresem mac
    Channel: 1
    Mode: 11bgn mixed
    Channel Width: Automatic
    MAC Address: 64-66-B3-C1-BF-46
    Client Status: Init...
    WAN
    MAC Address: 64-66-B3-C1-BF-47
    IP Address: 0.0.0.0 Dynamic IP
    Subnet Mask: 0.0.0.0
    Default Gateway: 0.0.0.0 WAN port is not connected!
    DNS Server: 0.0.0.0 , 0.0.0.0