Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40EH5300 - Podłączenie do internetu

henieczek87 24 Lis 2013 20:55 5058 29
  • #1 24 Lis 2013 20:55
    henieczek87
    Poziom 7  

Chciałbym podłączyć tv do internetu kablem (adapter wifi kosztuje 150zł więc wydaje mi się to za drogie) Na rysunku widać jak chciałbym to zrobić. Rojter mam na 1 piętrze po 2 stronie domu i przeciągniecie kabla jest jedna wileką kichą, dużo bliżej jest za to głowna puszka. Chciałbym podłączyć telewizor bezpośrednio od puszki. Czy jest to możliwe ? Wiadomo że na telefon można robić takie rozejścia ale czy będzie to działać z internetem ? Internet ma hasło i login więc dlatego pytam czy ominięcie rojtera i bezpośrednie połączenie telewizora do puszki będzie działać ? Jąką rozłączkę ewentualnie kupić ?

Samsung UE40EH5300 - Podłączenie do internetu

0 29
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2013 22:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nie, to nie będzie działać,
    by mieć net w tv musisz go "podać" z routera.
    Zapoznaj się z PowerLine, to rozwiąże Twój problem.

0
  • #3 24 Lis 2013 23:27
    henieczek87
    Poziom 7  

A czy możliwe jest żeby mieć 2 rotery od jednego dostawcy ? W tym wypadku zrobić to tak jak na rysunku tylko przed tv postawić roter ?

1
  • Pomocny post
    #4 25 Lis 2013 00:07
    anmedia
    Poziom 39  

A po co takie kombinacje? Jaki jest sens? I czy wogole rozumiesz co chcesz zrobic? W "gniazdku" masz sygnal telefoniczny i nazwijmy to "nieprzetworzony" internetowy. Zeby z tego "nieprzetworzonego" otrzymac internet, konieczny jest router. I teraz kazde urzadzenie ktore ma "otrzymac" internet musi byc wpiete do routera, bezposrednio lub posrednio (np WiFi, czy switch).

henieczek87 napisał:
    A czy możliwe jest żeby mieć 2 rotery od jednego dostawcy ?

Mozesz miec i 10 routerow roznych "dostawcow" czy producentow. Zasada dzialania bedzie taka sama jak opisalem wczesniej, przy czym kazdy router podlaczony do routera glownego (tego ktory otrzymuje internet) bedzie dzialac wylacznie jako switch.

-1
  • Pomocny post
    #5 25 Lis 2013 00:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

henieczek87 napisał:
    A czy możliwe jest żeby mieć 2 rotery od jednego dostawcy ?

Tego się tak nie robi, to tak nie działa.
    Do routera który już posiadasz (mam nadzieję, a dokładnie co masz?), potrzebujesz tylko AP (Access Pointa-punkt dostępu), to też co prawda router, tylko mogący pracować w kilku trybach. Dobry do tego celu będzie TP Link TL704N.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Lis 2013 00:22
    anmedia
    Poziom 39  

Ale z tego co zainteresowany pisze nie ma zamiaru inwestowac w WiFi do telewizora, wiec z opisu mozna wywnioskowac ze koniecznie chce to zrobic kablami - tylko zabiera sie do tego w zly sposob i bez odpowiedniej wiedzy. A z pewnoscia drugi router chce podlaczyc jako "antene" do TV. Tylko nawet w przypadku zakupu AP to cena bedzie porownywalna z modemem do TV.

0
  • Pomocny post
    #7 25 Lis 2013 01:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    Tylko nawet w przypadku zakupu AP to cena bedzie porownywalna z modemem do TV.
    KOCUREK1970 napisał:
    Dobry do tego celu będzie TP Link TL704N

Uważasz, że ten sprzęt kosztuje 150 zł....., skoro można już go kupić za 50 zł z haczykiem.
    Zresztą:
    KOCUREK1970 napisał:
    Zapoznaj się z PowerLine

Używane, i sprawne 2 sztuki można już kupić na All...o poniżej 100 zł.
    Sam mam to w domu, i sobie to chwalę.

0
  • #8 25 Lis 2013 10:44
    henieczek87
    Poziom 7  

Szukałem takiego urządzenia na alledrogo jak podałeś ale nie znajduje TP Link TL704N

Czyli z tym PowerLine trzeba mieć minimum 2 urządzenia tego typu. Jedno wpinamy koło routera łącząc je oba kablem. Drugie wpinam na dole łączac je kablem z tv. Tak to działa dobrze rozumie ?

A adapter wifi do samsunga ? Są zamienniki które działają bez probemu w przystępnej cenie ? Patrzyłem zawsze adaptery samsunga taki kosztuje około 150zł. Powiem, że to drogo. Tego PowerLine wychaczy może tak jak kolega powiedział za nie całe 100zł. Jeden nowy najtańszy kosztuje około 65 bez przesyłki. Tylko cena będzie porównywalna z adapterem wifi.

0
  • Pomocny post
    #9 25 Lis 2013 10:49
    anmedia
    Poziom 39  

henieczek87 napisał:
    Są zamienniki które działają bez probemu w przystępnej cenie ?

Zamiennika raczej nie znajdziesz (choc ktos tu na forum pisal o zamienniku ale nie pamietam czy chodzilo o samsunga czy LG). Zamiast tego sa urzadzenia oparte na systemie android ktore sie wpina albo w USB labo w HDMI. Maja wbudowane WiFi, ale to rozwiazanie dobre dla telewizorow bez opcji SMART.

0
  • #10 25 Lis 2013 10:56
    henieczek87
    Poziom 7  

Czyli najtańszym rozwiązaniem w moim przypadku będzie adapter wifi który kosztuje 150zł lub ewntualnie PowerLine. Czy każdy ten PowerLine z alledrogo będzię smigał bez problemu?

0
  • #11 25 Lis 2013 11:01
    anmedia
    Poziom 39  

NIe wiem dlaczego upierasz sie przy WiFi. Takie rozwiazanie nie jest w zadnym wypadku efektywne. Adapter Wifi ktory chcesz zakupic nie bedzie pasowal do zadnej innej marki telewizorow. Dodatkowo szybkosc takiej karty to tylko 54mbps, a karty sieciowej w TV to juz 100mbps. Przy zalozeniu ze w sieci bedzie dzialac tylko TV + ewentualnie jakis komputer a i odleglosc TV od routera nie bedzie przekraczac 2-4m (i nie bedzie to gdzies za sciana) to wtedy sygnal bedzie stosunkowo silny. Inaczej szybkosc moze spasc ponizej 20mbps, a to np w przypadku odtwarzania filmow moze okazac sie niewystarczajace. W przypadku polaczenia kablowego nie ma takiego problemu z kablem do 100m.

0
  • Pomocny post
    #12 25 Lis 2013 12:02
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Prosze tylko pamiętać że jeśli TV jest zasilany w obrębie innej fazy elektrycznej niż router, to power line adaptery nie spełniają w większosci przypadków swojego zadania. Proponowałbym jednak korzystać z APka.

0
  • #13 25 Lis 2013 13:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

henieczek87 napisał:
    Szukałem takiego urządzenia na alledrogo jak podałeś ale nie znajduje TP Link TL704N

Czeski błąd, oczywiście chodzi o TL-WR740N - najmocniej przepraszam.
    henieczek87 napisał:
    Czyli z tym PowerLine trzeba mieć minimum 2 urządzenia tego typu. Jedno wpinamy koło routera łącząc je oba kablem. Drugie wpinam na dole łączac je kablem z tv. Tak to działa dobrze rozumie ?

Dokładnie tak.
    stolarek_1988 napisał:
    Prosze tylko pamiętać że jeśli TV jest zasilany w obrębie innej fazy elektrycznej niż router, to power line adaptery nie spełniają w większosci przypadków swojego zadania.

Akurat mam takie, że jak bym fazy nie podłączył, zawsze to działa,
    ważniejsze jest, by wszystko było pod jednym licznikiem elektrycznym.

0
  • #14 25 Lis 2013 13:43
    henieczek87
    Poziom 7  

U mnie to są 2 inne fazy. Czyli znów ryzyko. Pozatym mam internet 6mb/s więc z waszych postów wynika że nie ma nawet sensu tego podłączac.

Nie upieram sie przy tym wifi. Jasne, że nie będzie ten adapter pasował do innych tv. Ale przecież nie zmieniam tv co pół roku ani nawet nie co rok :) Czy ten smart tv z takim internet jest sens ? Hehe Dodam że zasięg routera to jakieś 50 %. Jeśli jest sens to proszę mi nie jechać tyko napisać jakie rozwiązanie jest w tym przypadku najlepsze i jaki będzie tego koszt :)

0
  • #15 25 Lis 2013 13:48
    anmedia
    Poziom 39  

henieczek87 napisał:
    Czy ten smart tv z takim internet jest sens ?

Przez pierwsze 6 m-cy moze bedzie sens ;)
    henieczek87 napisał:
    tyko napisać jakie rozwiązanie jest w tym przypadku najlepsze

Najlepsze, najtansze i bezproblemowe to masz polaczenie kablowe.

0
  • #16 25 Lis 2013 13:53
    henieczek87
    Poziom 7  

Czyli kabel od routera jest najlepszym rozwiązaniem. Musiałbym go przeciągnąć przez pół domu do okoła :) troche mnie to przeraża hehe chyba z tego zrezygnuje.

0
  • #17 25 Lis 2013 13:54
    anmedia
    Poziom 39  

No ale do 100m nie masz zadnej straty.

0
  • Pomocny post
    #18 25 Lis 2013 15:45
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Do 100metrów pod warunkiem wysokiej kategorii skrętki. Myślę, że 50metrów jest złotym środkiem. KAbel możesz pociagnąć w listwach, ewentualnie po rogach pomieszczeń powierćić ściany wiertłem 8mm.

0
  • #19 25 Lis 2013 16:19
    henieczek87
    Poziom 7  

Zamykam, dzięki.

0
  • #20 27 Lis 2013 22:44
    henieczek87
    Poziom 7  

Panowie wznawiam temat. Chciałbym zapytać jeszcze jak dokładnie działa ten acces point ?

0
  • #21 27 Lis 2013 23:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

henieczek87 napisał:
    Chciałbym zapytać jeszcze jak dokładnie działa ten acces point

W skrócie można powiedzieć, że działa na zasadzie odbierania internetu z innego routera, najlepiej, by obydwa urządzenia były od tego samego producenta, bo odpada wiele problemów z kompatybilnością trybów, pojęć, rozwiązań technicznych itd.

0
  • #22 28 Lis 2013 10:06
    henieczek87
    Poziom 7  

Czyli odebrałby sygnał od tego który mam na górze i mógłbym podłączyć tv przez kabel krótko mówiąc. A czy wzmocniłby też sygnał wifi czy internet by był tylko w kablu ? Mam zwykły modem sagem fast 2704 który dostałem od orange tp.

0
  • #23 28 Lis 2013 10:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

henieczek87 napisał:
    Czyli odebrałby sygnał od tego który mam na górze i mógłbym podłączyć tv przez kabel krótko mówiąc.

W rzeczy samej.
    henieczek87 napisał:
    A czy wzmocniłby też sygnał wifi czy internet by był tylko w kablu ?

Rolą AP nie jest wzmacnianie sygnału (do tego służy reapeter), tylko odebranie sygnału, jaki dostaje z innego zródła.
    henieczek87 napisał:
    Mam zwykły modem sagem fast 2704 który dostałem od orange tp.

A jaki router używasz w tej chwili, co by wiedzieć, co Ci polecić jako AP, by sprzęty się "nie gryzły".

0
  • #24 28 Lis 2013 13:28
    henieczek87
    Poziom 7  

Czyli to AP będzie odbierać sygnał i będzie tylko internet z kabla jako drugie wifi nie będzie działać ?

Podałem nazwę routera. Czy trzeba jeszcze dokładniej ? Można go zobaczyć na alledrogo wpisując jego nazwę. W tej chwili jestem w pracy i nie podam dokładnej nazwy. Myślałem, że dokładna nazwa to ta która podałem :)

0
  • #25 28 Lis 2013 13:47
    stolarek_1988
    Poziom 20  

AP będzie działał w trybie klienta. Będzie się logował do Twojej sieci WiFi, tak samo jak laptop czy komórka, a następnie sygnał odebrany przez radio będzie transmitował dalej za pomocą przewodu RJ45 do Twojego TV.

Do działania jako drugi punkt dostepu / rozszerzenie sieci musiałbyś mieć repeater lub ewentualnie drugi AP podpięty na wyjściu pierwszego działający jako następny nadajnik sieci.

0
  • #26 28 Lis 2013 13:57
    henieczek87
    Poziom 7  

Widziałem routery z AP a czy są takie z AP repaterem ? :)

Obiło mi sie o uszy że 2 anteny są czasem że jedna odbiera a drugą rozsyła sygnał czy to nie prawda ?

Powiem krótko stawiając AP chciałbym też mieć rozszerzony sygnał wifi czy jest to możliwe ? Z jakimi kosztami trzeba sie liczyć ?

0
  • Pomocny post
    #27 28 Lis 2013 14:46
    stolarek_1988
    Poziom 20  

To moze kupić np 2 sztuki APka? Jeden z dwoma wyjściami: jedno do TV drugie w drugi AP i nadajesz drugą sieć wifi.

Nie odpowiem czy są repeatery + AP......

0
  • #28 28 Lis 2013 17:54
    henieczek87
    Poziom 7  

Na alledrogo niby są takie routery z ap i repeaterami. Jeśli ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości. Czy zadziała to tak jak pisałem wyżej AP + REPEATER w jednym urządzeniu ? Czy muszą być 2 anteny, ma to jakieś znaczenie ? Wydając 150zł na adapter wifi wolałbym wydać tyle na dobry router, jeśli zadziała w sposób o którym pisze.

0
  • #29 28 Lis 2013 19:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

henieczek87 napisał:
    Podałem nazwę routera

Biorąc pod uwagę, że to sprzęt brandowany przez operatora, nie licz, ze skonfigurujesz sieć bezproblemowo z APkiem.
    henieczek87 napisał:
    Na alledrogo niby są takie routery z ap i repeaterami

Pewnie, że są, tylko ALBO jedno, ALBO drugie, ALBO inne funkcje.
    henieczek87 napisał:
    Czy zadziała to tak jak pisałem wyżej AP + REPEATER w jednym urządzeniu ?

Zadziała, ALE, będziesz musiał się "przełączać", nie będzie to działać jednocześnie, a już na pewno nie w sprzęcie za 70 zł sztuka!, to nie ta bajka, nie ten przedział cenowy.
    henieczek87 napisał:
    Wydając 150zł na adapter wifi wolałbym wydać tyle na dobry router, jeśli zadziała w sposób o którym pisze.

Tego akurat nikt nie będzie Ci w stanie zagwarantować na 100%....

0
  • #30 28 Lis 2013 20:34
    henieczek87
    Poziom 7  

Dzięki jeszcze raz. Teraz już wszystko wyjaśnione :)

0