Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału z karty graficznej NVidia.

24 Lis 2013 21:07 2040 19
  • Poziom 6  
    Witam, mam trochę stary komputer, jego zawartość to:
    Płyta główna: Asus Nodusm3
    Procesor: AMD Athlon 64 3500+
    3GB RAMu.
    Problem polega na tym: kiedy wkładam kartę graficzną nVidia 630GT lub 8800GT, karta włącza się, lecz nie ma sygnału do monitora, lecz gdy wkładam starą ATI Radeon 3400HD ten sygnał jest i monitor sie włącza. Tak ustawiłem w BIOSie na PCI-E i nadal nic. Bardzo prosiłbym o pomoc, dziękuję z góry.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Po pierwsze - pisz po polsku.

Po drugie - napisz dokładną specyfikację komputera, napisz także model zasilacza jaki masz w nim zainstalowany.
  • Poziom 33  
    Jeżeli grafiki są sprawne to oznacza że masz atrapę zasilacza - modecom akyga itp.
  • Moderator na urlopie...
    Zrób porządnie CLR_CMOS - albo wyjmij baterię BIOSu na 10-15 minut (może się uda krócej) albo przestaw zworkę w pozycję kasującą ustawienia.

Jesli karty sprawne - na 99% powyższa operacja pomoże.

Wytłumacz mi, jak może się karta włączać i nie dawać obrazu? Chodzi o to, że wentylatory na niej się kręcą? Czy chodzi o to, że system się ładuje bez wyświetlania obrazu. Napisz dokładnie o co chodzi.
  • Poziom 35  
    deimon999 napisał:
    A czy 8800 i 630 nie są na PCI E 2.0?. A płyta ma chyba PCI-E 1.0

Zgadza się, sprawa wałkowana na forum wielokrotnie.
    Może pomóc aktualizacja bios, ale nie musi.
  • Poziom 6  
    Oj, szkoda. Dziękuję wam za podpowiedzi, ale już zaktualizowałem BIOS i nie pomogło, a właśnie płyta chyba jest na 1.0 a karty na 2.0, więc jak myślicie, co mogę zrobić w tej sytuacji? Dzięki z góry.

Dodano po 7 [minuty]:

Zasilacz mam 700W. Windows Vista. Monitor plug'n'play. Chodzi o to że gdy włączam komputer, wiatraki na kartach się kręcą, ale nie ma sygnału do monitora.
  • Poziom 24  
    hydroxid3 napisał:
    I o to, że gdy włączam komputer, wientylatory na kartach się kręcą, ale nie ma sygnału do monitora.

Tak super, nie interesuje mnie moc. Bo to może być Modecom 700W. A Zwykły Chieftec 350W pokona go. Tutaj nie chodzi o moc. Lecz o markę, model i dopiero na końcu moc.
  • Poziom 6  
    Marka to Storm.
  • Poziom 33  
    No to w ciemno wymiana :-( na coś markowego.
  • Poziom 35  
    Dacomos napisał:

Ciemno, bardzo ciemno.
    Autor ma komputer, który działa, więc niech wymienia zasilacz? ;-)
    Nie jestem zwolennikiem no-name zasilaczy, a nawet ich przeciwnikiem, ale w przypadku tego zestawu - sens wymiany w ciemno - moim zdaniem - jest mocno ograniczony.
    Nic to nie pomoże, problemu nie rozwiąże, jedynie co to "może" odwlec moment śmierci komputera (płyta dość awaryjna - tak mówią moje wewnętrzne statystyki - i to nawet bez pomocy takiego badziewnego zasilacza).
  • Poziom 33  
    diseasekowalski napisał:
    Dacomos napisał:

Ciemno, bardzo ciemno.
    Autor ma komputer, który działa, więc niech wymienia zasilacz? ;-)
    Nie jestem zwolennikiem no-name zasilaczy, a nawet ich przeciwnikiem, ale w przypadku tego zestawu - sens wymiany w ciemno - moim zdaniem - jest mocno ograniczony.
    Nic to nie pomoże, problemu nie rozwiąże, jedynie co to "może" odwlec moment śmierci komputera (płyta dość awaryjna - tak mówią moje wewnętrzne statystyki - i to nawet bez pomocy takiego badziewnego zasilacza).

Na pewno :-) skoro działa na 3400 a nie startuje z 8800 która ma wyższe tdp to pewnie przypadek i nie jest to wina psu :-)
  • Poziom 35  
    Co "na pewno"?

A przeczytał Kolega cały wątek?
    PCIE 1.0 a 2.0? Czy tylko widzi Kolega zasilacz zasilacz zasilacz? 630GT która stoi u mnie na półce ma tdp opisane jako 50W. W spoczynku (tylko wyświetlanie pulpitu) pobór mocy zmierzony przezemnie na pc ze zintegrowaną grafiką w G550 po założeniu tej 630GT wzrósł o 18W.
    Natomiast ta sama opreracja ze starym 3400HD daje mi 43W.
    Zmierzyłem też dwie 8800 które mi zalegają w szufladzie i wyszło 36 i 42W.

Dodano po 8 [minuty]:

Dla dodatkowego testu, skoro już i tak straciłem godzinę na testowanie wzrostu poboru mocy, złożyłem sobie komputer na m2nLA (stara), z bequiet bronze 530W (nowy) i testowałem te karty.
    Bios najnowszy na płycie.
    Startuje tylko 3400HD.
    Na jednej z 8800 piszczy na brak grafiki, na pozostałych kartach (druga 8800 oraz GT630) - czarny ekran.

Dodano po 25 [minuty]:

Swoją drogą, sprawdziłem, że moja 3400 to 3470 i nominalnie tdp powinna mieć ok 30W. Nie wiem dlaczego wyszło więcej w konfiguracji z celeronem. Płytę am już schowałem, tak samo zasilacz i nie chce mi się znowu wszystkiego rozkładać, żeby sprawdzić pobór prądu na platformie am.

Ale sądzę, że problem nie leży w tdp, ale w płycie.
  • Poziom 6  
    Z tego co użytkownik diseasekowalski mówi płyta jest do wymiany?
  • Poziom 35  
    Płyta najprawdopodobniej jest sprawna ale niekompatybilna z tymi grafikami.
    Ja bym nie wymieniał płyty, tylko, niestety, cały zestaw :-D na coś nowego, skoro ma być ZAUWAŻALNY wzrost wydajności...

Oczywiście Kolega Autor Tematu sprawdził te grafiki w innych komputerach i tam działają?
  • Poziom 6  
    Tak, obie karty sprawdzałem oraz zasilacz na mojej siostry komputerze, wybaczcie mi za nie wpisywanie "ł" itp, ale mieszkam w Anglii i mam angielsko-języczną klawiaturę, a propo co radzicie, mogę zrobić z tym starym zestawem? Dzięki.
  • Poziom 35  
    hydroxid3 napisał:
    tak obie karty sprawdzalem oraz zasilacz na mojej siostry komputerze wybaczcie mi za nie wpisywanie "ł" itp ale mieszkam w anglii i mam angielsko jezyczna klawiature, a propo co radzicie moge zrobic z tym starym zestawem? dzieki.

Ja np mogę wybaczyć to lenistwo z "ł"- czyli żeby nie kliknąć max 10x w celu dodania polskiego układu klawiatury do systemu.
    Natomiast sprawa nie zaczynania zdania dużą literą nie przejdzie nawet na "angielsko języcznej" klawiaturze, nie mówiąc o pisaniu kilku zdań ciągiem bez kropek.

Stary komputer nadaje się jeszcze do niezbyt wymagających od niego mocy obliczeniowej prac, ale trzeba wziąć pod uwagę jego prądożerność.
    Musi sobie Kolega odpowiedzieć na pytanie czy jest dla Kolegi jeszcze dość wydajny, czy już zdecydowanie nie.
  • Poziom 23  
    Przecież wersje PCI-e są ze sobą zgodne... Nie raz wkładałem moją HD7770 do gruchota z PCI-e 1.0 i wszystko należycie działało.
  • Poziom 35  
    A włożył Kolega do tego gruchota GT630 albo 8800 z 2jką? 9500?

Nawet jeśli są ze sobą zgodne, to cała rodzina m2n wykazuje poważne opory do tej zgodności.
  • Poziom 23  
    Wiadomo że jakieś ograniczenia (spore) są bo po co w końcu wydają coraz to nowsze porty? :D. 1.0 - 4000 MB/s, 2.0 - 8000 MB/s, 3.0 - 16000 MB/s więc kartę 3.0 na 1.0 wykorzystujemy w 25%, 2.0 na 1.0 w 50%, tak samo 3.0 na 2.0 ;D (Oczywiście jeśli dana karta w pełni wykorzystuje całą dostępną przepustowość).