Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens sn 66n030eu - Błąd e24 zmywarka wyłącza się po ok. 3ech minutach

24 Lis 2013 21:43 11880 7
  • Poziom 2  
    Witam

Jak w temacie, potrzebuję pomocy w kwestii zmywarki Siemens sn 66n030eu.
    Na każdym programie działa po załączeniu trybu mycia przez ok. 3 min. a następnie wyłącza się tak, jakby zakończyła cały cykl mycia.
    W trakcie tego mycia słuchać pompę, ale chodzi głośniej, niż wcześniej.
    Po otwraciu zmywarki na ułamek sekundy wyświetla się błąd e24 (za instrukcją niedrożny odpływ zatkana pompa). Niestety obawiam się, że problem jest poważniejszy gdyż jeden gość już oglądał tą zmywarkę i wstępnie wykluczył to co w opisie błędu. Niestety nie był w stanie jednoznacznie powiedzieć, co się dzieje. Być może ktoś z Państwa specjalizuje się w tego typu sprzęcie i serwisuje w Krakowie takie zmywarki i mógłby mi pomóc. Będę wdzięczny za odpowiedź.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Z Krakowa nie jestem, lecz z opisu masz pompę myjącą z grzałką do wymiany. To powinno pomóc Tobie i serwisantowi. Spory koszt.
  • Poziom 2  
    No właśnie problem w tym, że poszukuję innego serwisanta. Ten, który był poprzednio posłuchał przez 3 minuty i orzekł, że moduł elektroniczny do wymiany... mało co nie kupiłem takiego modułu za 600zł.
  • Poziom 36  
    WojtekKraków napisał:
    Po otwraciu zmywarki na ułamek sekundy wyświetla się błąd e24 (za instrukcją niedrożny odpływ zatkana pompa)
    Może by kolega poczytał o tym kodzie błędów zmywarkach Bosch i siemens bo wszystko jest na forum sam chyba go opisywałem dokładnie tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2672278.html trzeba tylko wykazać trochę inicjatywy i sobie poszukać.
    WojtekKraków napisał:
    W trakcie tego mycia słuchać pompę, ale chodzi głośniej, niż wcześniej.
    To też ważna informacja może być pompa do wymiany a nie moduł ale do tego trzeba by pompę rozebrać i sprawdzić
  • Specjalista AGD
    _Klark napisał:
    lecz z opisu masz pompę myjącą z grzałką do wymiany.
    Dokładnie, a jeśli było myte tabletkami to gwarantowane.
  • Poziom 1  
    witam,
    po uruchomieniu zmywarki po ok. 3 min pracy pojawiał się komunikat E24 (swiadczy to o zatkanym odpływie). Na forum wyczytałem "wyłacz ze źródła zasilania i włącz ponownie i zadziała" - i tak faktycznie było. Sprawdzałem odpływ ze zmywarki i był drożny - skąd więc ten błąd? Otóż... Wczoraj miałem problem ze zlewozmywakiem i byłem zmuszony do rozkręcenia syfonu. Ku mojemu ździwieniu z syfonu wyciągnąłem dwie garści włosów (odpływ wody ze zlewu odbywał się "niby" bez problemu). Po wyczyszczeniu syfonu problem z zatkanym odpływem wody w zmywarce zniknął. Zmywa jak "dzika"
  • Specjalista AGD
    slawek.wie napisał:
    Wczoraj miałem problem ze zlewozmywakiem
    Jak jest problem z odpływem to zostaje woda niewypompowana w zmywarce.
  • Poziom 11  
    iskrownik napisał:
    _Klark napisał:
    lecz z opisu masz pompę myjącą z grzałką do wymiany.
    Dokładnie, a jeśli było myte tabletkami to gwarantowane.

Pytanie: czy mycie tabletkami w odróżnieniu od innych środków może pogarszać stan zmywarki? Co takiego jest w tabletkach?