Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus DX7450 - drukuje tylko stronę testową

pitercyklop1 24 Lis 2013 22:02 1896 12
  • #1 24 Lis 2013 22:02
    pitercyklop1
    Poziom 5  

Tak jak w temacie. Moja durkarka drukuje tylko stronę testową, a tak puste kartki wypuszcza
    Kupiłem zamienniki do stylusa dx7450 ale drukuje tylko stronę startową, drukarka przez dłuższy okres była nieużywana. Uważacie, że powinienem przeczyścić i udrożnić głowicę czy może jest jakiś lepszy szybszy sposób ?
    Z gory dzięki za pomoc

0 12
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2013 22:15
    konmaj
    Spec od drukarek

Skoro strona testowa jest drukowana normalnie, to problem najwyraźniej nie dotyczy głowicy. A chodzi o stronę testową Windows czy też test dysz?

0
  • #3 24 Lis 2013 22:16
    pitercyklop1
    Poziom 5  

strona testowa Windows, nie wiem jak zrobić test dysz, pomożesz :D ?

0
  • #4 24 Lis 2013 22:23
    konmaj
    Spec od drukarek

Opcja testu dysz znajduje się gdzieś w Preferencjach Drukowania.

0
  • #5 24 Lis 2013 23:05
    pitercyklop1
    Poziom 5  

no na tych wszystkich testach coś wychodzi, więc w czym problem, że mi żadnych dokumentów nei drukuje ?
    Może na teście dysz nie jest idealnie, bo są jakieś przerwy i ma problem z żółtym i różowym trochę, ale to wtedy zwykłęgo czarnego tekstu nawet by nie drukował ?

Dodano po 28 [minuty]:

Uwaga, po kilkukrotnym komputerowym czyszczeniu dysz i robieniu testów kliknąłem po prostu ctrl + P na fejsie i zaczął drukować, co prawda z pasami jakimiś dziwnymi ale już coś, a odpalając jakiekolwiek dokumenty do druku w pdf dalej wypuszcza białe kartki :/

0
  • #6 24 Lis 2013 23:10
    konmaj
    Spec od drukarek

Proponowałbym usunąć i zainstalować od nowa sterownik. A czy kopiowanie bez udziału komputera działa?

0
  • Pomocny post
    #8 24 Lis 2013 23:22
    konmaj
    Spec od drukarek

No tak, głowica najwyraźniej przyschnięta, ale skoro przy wydrukach z komputera, poza stroną testową, wychodzą czyste kartki, to może być wina sterownika. Z jakich programów były dokonywane próby drukowania dokumentów?

0
  • #9 24 Lis 2013 23:27
    pitercyklop1
    Poziom 5  

Samo się zacyzna wszystko rozwiazywać. Z adobe readera nic nie idzie 6.0, a teraz nawet z worda już mi wydrukował

Rozumiem, że te pasy to przez przyschniętą głowicę ? Czy jej udrożnienie mogę robić na bazie tego filmu ? http://www.youtube.com/watch?v=Z60rbQb41Ds
    i czy płyn udrażniający jest potrzebny ? czy da radę w samej wodzie to wypłukać ?

0
  • Pomocny post
    #10 24 Lis 2013 23:46
    konmaj
    Spec od drukarek

Pod żadnym pozorem nie używaj do udrażniania wody :!: Możesz zrobić zwarcie i uszkodzić nie tylko głowicę, ale i elektronikę drukarki. Co do metody pokazanej na filmie, jest skuteczna, ale demontaż głowicy to pewne ryzyko...

0
  • #11 24 Lis 2013 23:53
    pitercyklop1
    Poziom 5  

czyli lepiej nie demontować tylko zamówić te cartridge które zamiast tuszu mają ten płyn udrażniający ?

0
  • #12 25 Lis 2013 00:01
    konmaj
    Spec od drukarek

Kartridże czyszczące to najprostsze rozwiązanie i dlatego zalecane dla zwykłych użytkowników, którzy nie mają doświaczenia w naprawie drukarek. Płyn udrażniający jest też sprzedawany w butelkach i wtedy można go użyć w strzykawce z rurką i wprowadzić do dysz bez demontowania głowicy, co w większości przypadków wystarcza, by ją udrożnić.

0
  • #13 25 Lis 2013 00:05
    pitercyklop1
    Poziom 5  

dzięki bardzo w takim razie

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo