Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mivoc SW 1000 A-II - potrzebny schemat lub rozmieszczenie tranzystorów

24 Lis 2013 22:16 2232 10
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Może ktoś dysponuje schematem lub może wskazać właściwe rozmieszczenie tranzystorów BD139 i BD140 oraz TIP35 i TIP36 w subwooforze
    Mivoc SW 1000 A-II. Dostałem ten sprzęt z wymontowanymi elementami i patrząc po różnych schematach końcówek mocy nie można jednoznacznie określić położenie tych tranzystorów. W załączeniu zdjęcie zdobyte z wcześniejszego tematu. Może ktoś dysponuje jeszcze takim sprzętem i prześle fotkę lub zaznaczy na moim zdjęciu.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 22  
    TIP35 i TIP35 , montujesz na radiatorze więc nie da się ich odwrotnie zamontować.
    BD139 to NPN plus na kolektorze, a BD140 to PNP minus na kolektorze.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Nastąpiła pomyłka tam jest jeden tranzystor TIP35 a drugi to TIP36.
    Teoretycznie powinno to być połączone tak jak na załączonym zdjęciu jednak po wlutowaniu tranzystorów T-4 i T-5 (BD140 i BD139) pali mi tranzystora T-2 KSP13. Bez wlutowanych tranzystorów BD nic się nie dzieje z T-2. Dlatego chcę się upewnić czy tak jest w oryginale.
  • Poziom 22  
    Nigdy tego sprzętu nie widziałem, i tego nie wiem jak było.
    Dlaczego teoretyczni, nie ma ścieżek na płytce, może wcześniej jest uszkodzenie przed T-4 i T-5, te opory na rysunku są sprawne i kondensator.
    Jak, możesz daj lepsze zdjęcia.
  • Poziom 9  
    wszystkie elementy są sprawne, połączenia tranzystorów zrysowałem z płyty głównej - jedynie czego nie jestem pewien to czy w oryginale właśnie tak są umieszczone tranzystory TIP35 i 36 oraz BD139 i 140 - w/g mnie powinno to śmigać ale może w oryginale jest inne umiejscowienie tranzystorów.
  • Poziom 22  
    W tym fragmencie są sprawne, ale to urządzenie zawiera więcej elementów, wszystkie sprawdziłeś, na zdjęciu są dwie płytki. Na bazach T-4 i T-5 są prawidłowe sygnały, co jest przed nimi, tranzystory.
  • Poziom 9  
    wcześniej tranzystory sprawne - może jednak ktoś posiada jeszcze taki sprzęt i jest w stanie udzielić mi informacji o rozmieszczeniu opisanych wcześniej tranzystorów
  • Poziom 22  
    Zapomniałem spytać, parujesz te tranzystory?
  • Poziom 9  
    wzmocnienia zbliżone - identycznych nie znalazłem ale takie różnice mogą być.
  • Poziom 22  
    Jakie jest napięcie na bazach T-4 i T-5?
  • Poziom 9  
    Zamykam temat uszkodzony był kondensator w obwodzie wysterowania tranzystora BD140