Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Soundcraft Spirit Folio 12/2

25 Lis 2013 00:42 1758 6
  • Poziom 12  
    Witam poszukuję schematu do wyżej wymienionego modelu miksera audio. Napisałem ten temat ponieważ nie działa wyjście MNTR L i R reszta we/wy działa.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Wyjście to działa, jak wciśniesz przycisk PFL/AFL. Sprawdził Kolega?
  • Poziom 41  
    Wiele tam nie ma do sprawdzania, rozkręć i sprawdź czy sygnał zanika przed opampem na wyjściu, czy jeszcze przed.
    Plik otwierasz w adobe acrobat.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany.
    Okazało się po uprzednim zorientowaniu się na schemacie blokowym z instrukcji obsługi owego urządzenia, że odsłuch AFL PFL wyprowadzony jest na wyjścia MONITOR i SŁUCHAWKI. Działa w ten sposób że jak słuchawki są włożone styki w tym gnieździe rozwierają mono zrównoleglone (niby stereo) odsłuch na MONITOR-Y i wyjścia monitor l i r mają odłączoną masę w tym momencie która jest zwarta z jednym kanałem (wg standartu TRS r i s) oraz t które jest jednym z dwóch kanałów L lub R.
    Starość w tym mikserze niestety wychodzi.
    Pomimo wieku i tak świetnie wszystko działa. Dobrze by było mieć również do niego schemat chociażby dla samego ,,miecia'' ale to już tak na marginesie.

Mam jeszcze jeden problem mianowicie dotyczy on wzmacniacza WS-303. Problem polega na tym że jeden z kanałów a dokładnie lewy nie ma wzmocnienia niskich tonów po prostu pierdzi. Końcówka mocy przekładana od prawego i to samo.
    Proszę o jakieś naprowadzenie ponieważ już wymieniłem tranzystory w wzmacniaczu wejściowym filtrach 8khz konturze oraz przedwzmacniaczu oraz elektrolity 2,2uF.
    Jednego dnia wszystko ok a na drugi dzień ot tak.
    Pozdrawiam