Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Arduino] [ATmega328P] - Arduino bez Arduino

25 Nov 2013 08:41 4236 6
  • Level 2  
    Do tej pory przy pracach z AVR-kami nie używałem żadnej gotowej płytki prototypowej, zwykła płytka stykowa plus potrzebne elementy.
    Programator jakiego używam to programator ISP kolegi A. Dybkowskiego.
    Chciałem jednak uruchomić pewien projekt przeznaczony na platformę Arduino, procesor ATmega328P.
    Zassałem Ide Arduino, skompilowałem projekt i wynikowego hex-a wgrałem do ('czystego' bez bootloadera) procka używając programatora ISP.
    Po takiej operacji projekt jednak nie działa.
    Zanim wgrałem projekt który mnie interesuje, sprawdziłem kilka innych prostych projektów dostępnych w pakiecie Arduino (miganie diodą, transmisja danych do PC przez RS232) i tu nie było żadnego problemu, aplikacje działały prawidłowo.
    Pytanie zasadnicze do znawców platformy Arduino, czy tak w ogóle można robić :?:
    Pytam bo projekt który mnie interesuje, używa spora liczba użytkowników i raczej nie ma z nim problemów, ale na płytce Arduino UNO.

Pozdrawiam.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • Moderator on vacation ...
    Witaj.

Jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź powinieneś zrobić tak: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/fora-dyskusyjne-sa-bardzo-pomocne.html
    bo na razie możemy wróżyć co znaczy:

pawelelektro wrote:
    Chciałem jednak uruchomić pewien projekt ...

Pytam bo projekt który mnie interesuje, używa spora liczba użytkowników i raczej nie ma z nim problemów ...
  • Level 19  
    Można wgrać .hex skompilowany w IDE Arduino do czystego procka. Sam tak robiłem i nie było problemów. Podaj więcej szczegółów może wtedy będę w stanie Ci pomóc.
  • Level 2  
    Witam.

Do schematu układu będę miał dostęp dopiero w piatek (delegacja).
    Opiszę więc po krótce co robię:

Oto moduł WiFi, którego usiłuję obsłużyć:

[Arduino] [ATmega328P] - Arduino bez Arduino

A tutaj znajduje się stosowna biblioteka dla Arduino.

Problem zaczyna się już przy pierwszej próbie komunicacji MASTER=>WiFi.
    Przebiegi czasowe

To sprawdziłem analizatorem stanów logicznych:
    - Podanie napięcia na WiFi
    - Kiedy WiFi 'wstanie', wysyła sygnał przerwania nIRQ
    - Procesor ustawia nisko poziom na linii nCS
    - Transmisja SPI nie jest inicjowana.

Wydrukowałem w tym momencie wartość rejestru odpowiedzialnego za transmisję SPI i okazało się że jest wyzerowany.
    Dlaczego tak się dzieje nie mam pojęcia, ten sam rejestr po wykonaniu funkcji inicjującej SPI ma poprawny wpis.
    Cała biblioteka została jedynie skompilowana w IDE Arduino, następnie plik wynikowy hex wgrałem uzywając programatora ISP.
    Macie jakieś sugestie czy pozostaje żmudne debugowanie?

Pozdrawiam.
  • Level 19  
    A ten procek standalone do którego wgrywasz .hex z jakim pracuje kwarcem?
  • Level 2  
    16MHz, ma to jakieś znaczenie w sytuacji kiedy transmisja nie rusza :?:
  • Level 19  
    Po prostu myślałem, że kompilujesz .hex pod 16MHz a używasz procka np. z wewnętrznym rezonatorem lub kwarcem o innej częstotliwości.