Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon 5d - Wymiana, gniazda flex LCD

Bolas 25 Lis 2013 10:16 1740 4
  • #1 25 Lis 2013 10:16
    Bolas
    Poziom 15  

Witam

Trochę dawno nie zajmowałem się elektroniką i stąd napytałem sobie biedy. Po zdjęciu tylnej obudowy aparatu, wyciągnąłem flex od guzików i od LCD, Przy próbie montażu ciężko było włożyć flex LCD, wtedy skumałem, że trzeba podnieść zapadkę ( nie zrobiłem, tego niestety przy demontażu). Po włączeniu aparatu było tylko podświetlenie ekranu, przy próbach osadzenia lepiej taśmy na chwilę, wskakiwał obraz bez pełnych kolorów. Próbowałem trochę nacisnąć tą zapadkę i chyba się odkształciła, więc teraz nie ma obrazu w ogóle, nawet podświetlenia. Czy jest jakaś możliwość naprawy tego, trochę się obawiam może niesłusznie, że jak wyśle aparat do serwisu Canona w Warszawie to po prostu wymienią płytę główną, może dałoby się to jakoś naprawić. Aparat jest mój i nie jest na gwarancji, zatem chciałbym to naprawić jeśli się da, bez wymiany płyty. Zatem szukam kogoś , kto by się podjął wymiany, naprawy tego gniazda.

0 4
  • #2 25 Lis 2013 16:52
    tolo
    Poziom 33  

Pytanie gdzie kupić takie gniazdo :?:

0
  • #3 25 Lis 2013 18:38
    gajmix
    Poziom 32  

Z tego co widzę na zdjęciu to jest chyba gniazdo z tylną listwą dociskową więc po jej podniesieniu i włożeniu końcówki flexa powinno dać się łatwo ocenić gdzie są uszkodzenia i co nie kontaktuje. Chyba że przy wciskaniu flexa na siłę kompletnie pogiąłeś styki wtedy już faktycznie tylko wymiana pozostaje. Niestety szanse na zakup takiego gniazda są niewielkie, należało by raczej poszukać płytki do 5d z uszkodzoną elektroniką.

0
  • #4 25 Lis 2013 18:48
    Naprawiacz
    Poziom 19  

Odezwij się na PW, to coś się wymyśli.

0
  • #5 25 Mar 2015 19:25
    Bolas
    Poziom 15  

Wymieniona płyta, temat zamykam.

0