Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wadliwa sonda lambda. Golf III 1.6 CL z instalacją gazową Lovato.

miisiek22 22 Mar 2005 14:07 2918 11
    miisiek22
    Level 10  
    Hej. To już drugi raz poruszam ten temat. Mam golfa III 1.6 CL 94` z instalacją gazową lovato. Problem jest w tym że podczas jazdy samochód niespodziewanie gaśnie. I nie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania tylko w bardzo różnych sytuacjach. Potem zapala i jadę dalej. Dodam że czasami nie chce ponownie zapalić i muszę chwilkę zaczekać aż za którymś razem zaskoczy. Mam pytanie czy sonda lambda może odłączyć dopływ gazu jak jest wadliwa? Jeśli ktoś miał coś wspólnego z takim czymś to POMOCY !!!!!!!!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    jarecki04
    Level 26  
    Sonda lambda nie spowoduje zgaśnięcia silnika czy dzieje sie to na gazie i benzynie?
  • Relpol przekaźniki
    kordel
    Level 25  
    To ze nie chce zapalic to normalne, poniewaz gdy auto zgasnie w kolektorze ssacym pozostaje jeszcze gaz i przy probie ponownego uruchomienia mieszanka jest zbyt bogata (gaz w kolektorze i jeszcze benzyna leci do silnika) i gdy pokrecisz troche rozrusznikiem to silnik w koncu "wypluje" wzbogacona mieszanke i odpali normalnie. Ale nie jest to przyjemne dla silnika i radzilbym tego unikac. A co do gasniecia auta to napisz cos wiecej. Jest wiele przyczyn. Jak auto chodzi na benzynie a jak na gazie? Sa wolne obroty? Moze faluja? Parownik masz dobry? Filtr gazu? Powietrza? Przede wszystkim napisz czy gasnie na gazie czy na benzynie czy na obu.
    miisiek22
    Level 10  
    Silnik gaśnie mi podczas jazdy na gazie. Jeśli chodzi o falowanie to jak palę go na benzynie to po przegazówce dziwnie spada z obrotów tak jakby się gdzieś zacinał. Obroty ma dobre ale na benzynie nie chodzi za rewelacyjnie tak jak piszesz jest jakieś falowanie obrotów. A może przycina się silniczek krokowy albo cewka zapłonowa albo komputer jest wadliwy i rozłancza mi na chwilę zapłon? Już sam nie wiem pomóżcie bo jak nie to go spalę.
    kordel
    Level 25  
    Nie pal, ja chetnie wezme go za krate piwa. Pozbedziesz sie klopotu a i troche przyjemnosci bedziesz mial. Cewka i komputer odpada. Moze to byc silnik krokowy. Przemyj przepustnice, sprawdz filtr gazu i powietrza. A sonde tez nie zaszkodzi sprawdzic. Daj znac o efektach.

Pozdrawiam Marcin.
    kulesa
    Level 11  
    Jeśli gaśnie Ci tylko na gazie , to ja bym zaczoł od sprawdzenia czy w momencie gdy Ci zgaśnie nie jest chłodny lub zamarznięty parownik a jeśli tak bedzie to sprawa raczej jasna .
    golec1977
    Level 12  
    z tym gaśnięciem to sprawdź silniczek krokowy gazu a falowanie na benzynie to wynik błedów z komp gazu w zależności od instalacji LPG najlepiej podjedź do gazownika i ustaw emulację sondy na masę albo radykalnie jeśli Ci bardzo przeszkadza to falowanie tzw reset kompa to taki przekaźnik który odcina zasilanie kompa podczas postoju i odpalając komputer łapie mapę awaryjną. Ale chodzi
    miisiek22
    Level 10  
    Narazie byłem u gazownika sprawdział jeszcze raz to wszystko i według niego jest ok ale znowu zgasł mi na mieście i miałem problem z odpaleniem. Jeśli to możliwe powiedzcie mi czy dam radę sobie samemu przeciściś silniczek krokowy i jak się sprawdza cewkę zapłonową i moduł?Pozdrawiam Michał
    kordel
    Level 25  
    Jak cewka padnie to auto wogole nie bedzie palic. Ale jak juz chcesz sie tego czepiac to mozesz sprawdzic swiece i przewody.

Zrob jeszcze taka operacje: przy zalaczonym silniku (na biegu jalowym) odlacz kostke od przeplywomierza i sluchaj czy auto choedzi tak samo czy sie cos zmienilo. UWAGA! Po takim tescie trzeba zawsze resetowac kompa.

Pozdrawiam Marcin.
    miisiek22
    Level 10  
    Bardzo dzieki za te informacje ale nie powiedziałeś jak się resetuje komputer. Jak na razie to powoli tracę cierpliwość i zaczyna mnie to wszystko wkurzać. Jeszcze raz dzieki narka
    miisiek22
    Level 10  
    Kochani!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Na te wszystkie problemy moje opisane no i podobne innych jest tylko jedno lekarstwo ----- CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁKA ROZRZĄDU -----czujnik Halla
    Pozdrawiam