Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2 x TV - jeden ok 50-55", drugi 39-40" - co wybrać?

kuch_arc 25 Nov 2013 12:25 3225 22
    kuch_arc
    Level 14  
    Witam szanownych forumowiczów. Muszę zakupić dwa telewizory, opisane poniżej. W skróce przedstawię wymagania - jeden większy, ok 50", LED/plazma, najlepiej Samsung BEZ żadnych smart-bajerów,3de i tego typu rzeczy - po prostu dobry wyświetlacz, ma stać. Drugi ok 39-40", z lekkimi bajerami typu apki, internet, BEZ 3D, z cieńką ramką, do nasłonecznionego pomieszczenia, ma wisieć.

Zależy mi na dobrym stosunku cena/jakość. Nie potrzebuję najlepszego rozwiązania na rynku. Dobrze by było jakby to były samsungi.

Telewizor NR #1

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    4,5x 4,7 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Ok 3,30-3,50
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    POD BARDZO NIEWIELKIM KĄTEM, raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    STAĆ
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    DWA OKNA, Z LEWEJ STRONY I ZZA PLECÓW WIDZÓW
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    NIE MAM
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    BEZ BAJERÓW, DOBRĄ MATRYCĘ
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    KABLÓWKA
    10 .Jakie urządzenia?
    ANDROID DONGLE, KONSOLA PS4, PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2-3H
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    BEZ RÓŻNICY
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    SPORT, FILMY HD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    NIE
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    TAK
    16. Preferencje co do marki?
    SAMSUNG
    17. Preferencje co do wielkości?
    OK 51"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    3D
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    PO POŁUDNIU I WIECZOREM
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1
    4000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    NIE

Telewizor NR #2
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5 x 4,7 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Ok 1,5-2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    POD BARDZO NIEWIELKIM KĄTEM, raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    WISIEĆ NA REGULOWANYM UCHWYCIE
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    DUŻE OKNO I BALKON, ZARAZ PO LEWEJ STRONIE TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    21" CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    CIENKA RAMKA, DOBRĄ MATRYCĘ >200Hz, APLIKACJE I FUNKCJE SMART
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    NC+
    10 .Jakie urządzenia?
    PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4-5H
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    MATOWĄ ZE WZGLĘDU NA NASŁONECZNIENIE
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    SPORT, FILMY HD,. PROGRAMY INFORMACYJNE
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    TAK, ALE RACZEJ MAŁO, BARDZIEJ SKYPE
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    NIE
    16. Preferencje co do marki?
    SAMSUNG
    17. Preferencje co do wielkości?
    OK 39-40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    3D
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    PO POŁUDNIU I WIECZOREM
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1
    4000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    NIE

Tutaj znalazłem coś takiego:
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40f8000s.bhtml#opis <- da się coś kupić lepiej/taniej?
    kuch_arc
    Level 14  
    Ten Panas chyba najlepszy, zastanawiam się też nad LG 50PA6500 (2200zł), nie korzystam z 3D ani ze smarta za bardzo i nieczęsto oglądam TV, myślałem też nad Samsungiem plazma 51F5500 ale na zagranicznych forach pisza ze buczy i ze padaja jak muchy
    kuch_arc
    Level 14  
    A 60" od LG za 3500 nie podchodzi?
    User removed account
    Level 1  
    kuch_arc
    Level 14  
    Czyli najlepiej dal mnie panas 50 st 60 albo dolozyc do lcd sharp 60", ten sharp rozumiem miazdzy konkurencje samsunga.
    jacekRCA
    Level 25  
    LG 60PZ750S to spoko telewizor, ale jak chcesz mieć na pokładzie smart TV i 3D, w tym akurat jest migawkowe. Z konsolą lepiej się gra na plazmie. Już nie wspomnę o dużym ekranie do oglądania filmów. Tylko pytanie czy o ten telewizor Ci chodzi, bo on jest tańszy o jakieś 300 zł.
    User removed account
    Level 1  
    kuch_arc
    Level 14  
    tak, ale jak poczytałem na innym forum o problemach z menu i innych bugach, to trochę mnie zniechęciło do tego telewizora

tak czy tak LOCOLOCO, z Twoich wypowiedzi wynika, że dla siebie raczej byś plazmy nie kupił?
    User removed account
    Level 1  
    kuch_arc
    Level 14  
    Bardzo dobrym obrazie w HD, skalowaniu z SD np. youtube, opcji grania na konsoli w przyszłości i to wszystko w jak najlepszej cenie - pogodzę się z drobnymi mankamentami, ale price/preformance musi stać na wysokim poziomie W związku z powyższym zastanawiam się nad LG60" albo Panasonic 50"ST60 ( oba za 3600 zł, oba pazmy). TV oglądam głównie wieczorami i nie robię tego często, stąd nie chce wydać dużo kasy a w ciemniejszych warunkach plazma powinna się sprawdzić no i w lepszej cenie dostaje lepszy panel niż przy LCD. Dobrze rozumuje? Ew. jak sobie zrobie testy i okaże się ,że plazma za ciemna, to rozważe tego Sharpa LCD.
    User removed account
    Level 1  
    kuch_arc
    Level 14  
    No to zostaje albo 50" cali pewniak ST50 albo 60" ryzyko w LG, bo dobrego LCD do 3600 50" nie znajde raczej
    kuch_arc
    Level 14  
    dzieki LOCOLOCO za aktywny udział w tym temacie, na pewno bardzo pomogłeś.

TV duży wybrany, teraz czas na TV mały 39-42", bo trzeba go kupić szybciej, w związku z czym wczoraj wybrałem się w końcu do sklepu zobaczyć te wszystkie panele, bo to chyba jest dobry pomysł, żeby obraz pooglądać a nie tylko czytać co lepsze ;)... no i oczywiście nie miałem pendrive'a swojego żeby zobaczyć coś innego niż sklepowy sygnał 3D (bo tak akurat mieli podpięte). Na półce tak jak te TV stały, obraz na każdym wygląda podobnie i .. fajnie. Pewnie problem będzie później w domu, a nie mam czasu żeby na każdy poświecić 2 godziny ustawiać i testować, dlatego zapytam - który z poniższych jest najlepszych jeśli chodzi o obraz:

40” Samsung UE40F7000 (najmniejsza ramka, ale uważam nie wart swojej ceny – prawie 4 tysiące, 40”)
    42” Panasonic TX-L42DT60E na IPSie z podwójnym tunerem (tablet w promo), cenowo wychodzi sam telewizor 3100 brutto
    42” Philips 7108k
    39" Sharp 752v

Muszę przyznać, że zawiodłem się na Sharpie 42" 752v - mizerne i blade kolory, ale może po prostu był źle (może specjalnie) ustawiony.
    kuch_arc
    Level 14  
    ok dzięki raz jeszcze. byłbyś w stanie delikatnie rozwinąć wypowiedź - dlaczego bardziej Philips niż ten Panasonic na IPS? Chyba te dwa zostały mi już na placu boju. Smart i 3D to drugi plan - najbardziej zależy mi na obrazie 90% i funkcjonalnościach typu podwójny tuner (nagrywam na dysk jedno, oglądam drugie) 10%. Audio też jest ważne, ale mamy 5.1 na ONKYO.

Pokój jest bardzo nasłoneczniony (cała ściana w szkle, południowa elewacja), do TV jest z kanapy 1,2-1,4 m, będzie też czasem oglądany z lewej strony pod mocnym kątem - ze stołu w części, gdzie się je.

edit:
    aha i część ambilight będzie padać na szybę - nie wiem czy to dobrze czy źle.
    kuch_arc
    Level 14  
    OK, dzięki. Czyli trzeba sprawdzić jak zachowa mi się amblight na szybie i czy kąty w philipsie stykną, a pewnie stykną patrząc po teście.

Ostatnie pytanie jeszcze moje i już mam nadzieję daje spokój - czy jeśli TV ma PIP np. Philips a nie ma podwójnego tunera, to co ja mogę wyświetlić w małym okienku PIP jeśli na głównym leci mi z Polsatu cyfrowego np. HBO? Mogę w PIP mieć Eurosport z tej samej platformy cyfrowej czy do tego właśnie potrzeba już podwójnego tunera? W zasadzie czym się różni oglądanie 1 kanału i nagrywanie innego (bo do tego trzeba mieć podwójny tuner) od funkcji PIP? Tu i tu mamy dwa różne obrazy z tej samej platformy.

Jeśli jest tak jak myślę, to w przypadku panasonica dt60e muszę mieć dwie karty CI+ i multiroom od polsatu, tak?
    User removed account
    Level 1  
    kuch_arc
    Level 14  
    no nie wiem, myślałem, że jak są dwa złączą CI+ do DVB-S, to musze mięc dwie karty np. w opcji multiroom, żeby móc oglądać jeden zakodowany kanał i np. drugi nagrywać albo podglądać, nie jest tak ?
    kuch_arc
    Level 14  
    zmiana planów odnośnie małego TVka, bo jednak te 42" są za duże.
    Musi być 40" i tutaj sa dwa modele:

Philips 40PFL8007S
    Sony KDL40-W905A na SPVA

W sklepie widziałem KDL46-W905A i Philipsa 46PFL8008 ( nie było 8007 ) - sony w mojej opinii jakością obrazu, miażdzył wszystko inne, ale jak zawsze - może to kwestia ustawień. Oczywiście cena kosmos - 4500 zł za 40".
    Philips 8008 rozjeżdżał obraz, nawet na reklamach sklepowych kiedy Samsung Galaxy S4 wjeżdżał z boku ekranu to widać było straszliwe przekłamania linii skośnych, w ogóle taka dziwna pixeloza była widoczna, ale kolory super.
    8008 to chyba zupełnie inna konstrukcja niż 7008k, bo ma aktywne 3D.

Co sądzicie o tych 2 ?
    Czy matryce w 40 są takie same jak w 46 dal tych dwóch modeli? Czy konstrukcja podświetlenia się różni?