Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K50IN - Wyłączający się ekran, BLUESCREEN

homaros 25 Lis 2013 13:54 1419 10
  • #1 25 Lis 2013 13:54
    homaros
    Poziom 8  

Witam. Mam problem ze swoim laptopem Asus K50IN. Problem trwa od dłuższego czasu ale teraz staje się coraz bardziej uniemożliwiający pracę na nim. Na początku jak się laptopa podnosiło to wyłączał się ekran i po chwili włączał się a z paska wyskakiwał komunikat: "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Następną fazą usterki było to że działo się już nawet to jak laptopa się nie ruszało a np pisało się na klawiaturze wyłączał się ekran a za nim BLUE SCREEN jak na załączniku pierwszym, po czym się włączał normalnie, bądź nie, jak nie, nie startował jakby HDD, to metodą na włączenie się jego było uderzenie w tył laptopa w miejsce mniej więcej wyjść wentylatorów. Ostatnią, obecną fazą usterki jest to że pojawiają się linie i ekran jest nieczytelny jak na załączniku 2, jednak jest to zdjęcie, jak zrobię Print Screena, wkleję go do painta i po uciskam, postukam lapka to ten zapisany obraz z PTR SC jest normalny bez tych kresek. Prosiłbym o pomoc co w tej sprawie mogę uczynić, podejrzewam że coś z taśmą, na matrycy jest podłączona jak należy, do środka nie zaglądałem bo sporo jest rozbierania. Do naprawy oddać go za bardzo nie mogę gdyż jest mi niezbędnie potrzebny do pracy. Liczę na pomoc, gdyż naczytałem się już artykułów na ten temat i zbytnio nic do mojego nie pasuje. Dodam jeszcze że karta graficzna to GeForce G102M.

ASUS K50IN - Wyłączający się ekran, BLUESCREEN ASUS K50IN - Wyłączający się ekran, BLUESCREEN

0 10
  • #3 25 Lis 2013 15:03
    homaros
    Poziom 8  

Ale jak go nie dotykam zbytnio to nie świruje, poza tym ona mocno nie była używana, typu dużo grania w jakieś gdy czy coś, to wydaje mi się jakaś ruchoma usterka niż stała jaką jest karta graficzna

0
  • #4 25 Lis 2013 15:14
    ziolek2
    Poziom 17  

Przede wszystkim komputerów, dzieci, ani żony nie bijemy!!!

Mogą być zimne luty pod chipem i przy innym ułożeniu (wygieciu płyty, moze lepiej stykać lub bardziej przerywać. Nie trzeba samochodem w rajdach jeździć, żeby się zepsuł... tak samo jest z komputerami.

0
  • #5 25 Lis 2013 15:18
    pitrala1
    Poziom 33  

Z opisu wynika, że padają luty pod BGA, jedyne co pomoże to wymiana układu, lub samo przelutowanie jeśli problem leży w połączeniu z płytą główną.

0
  • #6 25 Lis 2013 17:35
    homaros
    Poziom 8  

Co rozumiesz pod stwierdzeniem wymiana układu?

0
  • #7 25 Lis 2013 19:54
    2190785
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 25 Lis 2013 20:00
    homaros
    Poziom 8  

Z tego co się dowiadywałem to samo przelutowanie kosztuje 250zł, to nie chciałbym wiedzieć ile nowy...

0
  • #9 25 Lis 2013 21:07
    ziolek2
    Poziom 17  

wlutowanie może być tańsze niż przelutowanie starego, bo nie trzeba nowych kulek stawiać, ale musisz zapłacić za układ

0
  • #10 25 Lis 2013 21:19
    2190785
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 25 Lis 2013 22:11
    maras2003
    Poziom 29  

250zł za reballing - myślę że to cena za normalną, rzetelną usługę, co prawda niska.

0