Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Huawei e5776 LTE - Niestabilny zasięg 3g

sebo001 25 Lis 2013 15:06 8049 9
 • #1 25 Lis 2013 15:06
  sebo001
  Poziom 9  

  Witam. Mam problem z routerem od Plusa Huawei e5776. Mianowicie router ten bardzo często gubi zasięg. Tzn. gdy leży w jednym miejscu to czasem mam pełen zasięg 3g, czasem 1 kreskę LTE a czasem wogóle brak zasięgu. W innej części domu gdy leży w jednym miejscu przy oknie zasięg jest stabilny ale niestety gdy tam leży nie mogę korzystać z internetu w swoim pokoju ze względu na słaby zasięg wifi. Posiadam antenę zewnętrzną ale nie używam jej z tego powodu, że wejście antenowe jest bardzo delikatne a musiał bym często ją rozłączać ze względu na słaby zasięg wifi w innych częściach domu. Chciałbym się dowiedzieć czym to jest spowodowane i czy da się jakoś ustabilizować zasięg bądź zwiększyć zasięg wifi. Mieszkam w okolicy Makowa Mazowieckiego około 5 km od nadajnika LTE. Mam nadzieję, że temat w dobrym dziale.

 • #2 25 Lis 2013 15:34
  mbo
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Musisz wybrać:
  - router zostaje gdzie jest dobry zasięg 3G i dostawiasz dodatkowy AP dla WiFi
  - router jest w miejscu gdzie WiFI ma dobry zasięg i podłączona antena zewnętrzna 3G

 • #3 25 Lis 2013 15:43
  sebo001
  Poziom 9  

  a możesz przybliżyć mi bardziej tą pierwszą opcję?

 • #4 25 Lis 2013 16:42
  matek451
  Specjalista Sieci, Internet

  Jaką masz antenę zewnętrzną, korzystasz z 3G czy LTE. Wybierając router MiFi trzeba zawsze liczyć sie ze słabym WiFi. Taki urok tych urzadzeń, które raczej nie nadają się do zastosowań stacjonarnych i pracy ciągłej. Trzeba było wybrać router stacjonarny z wbudowanym modemem lub zestaw Router+modem.

 • #5 26 Lis 2013 08:55
  sebo001
  Poziom 9  

  Antena dookólna. Głównie korzystam z 3g ale czasem złapie LTE. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem nic na temat takich routerów. Nie rozumiem tylko co ma wpływ na to, że w tym samym miejscu może być pełen zasięg a za kilka godzin nie być go w ogóle. Rozumiem gdyby to była różnica jednej kreski ale z pełnego do zera? To jest normalne? Dodam, że przez jakiś pierwszy miesiąc nie było takich problemów a potem musiałem biegać po całym pokoju i szukać zasięgu. Gdy znalazłem przez jakiś czas był pełen a od jakiegoś tygodnia w tym miejscu raz jest pełen, raz jedna kreska a raz w ogóle. W innych częściach pokoju czasami znajdzie się jedna, dwie kreski ale jest to bardzo niestabilny zasięg. W dodatku nawet centymetr gra rolę. Czasami znajdzie kilka kresek zasięgu ale w miejscu w którym musiał bym go trzymać ręką ponieważ nie ma go gdzie położyć

 • #6 26 Lis 2013 09:38
  matek451
  Specjalista Sieci, Internet

  Jezeli jesteś w zasięgu LTE ( ,lapiesz go czasami na tej badziewnej pseudoantenie) to warto by kupić porządną antenę kierunkowa do LTE aby poprawić sygnał i ustabilizować połączenie.Na dystansie 5km od BTS-a jest to możliwe. Wówczas umieścisz E-5776 w miejscu najlepszego zasięgu WiFi.Takie bieganie nie ma sensu. Na zasięg wpływ ma wiele czynników. WiFi ogólnie nie jest mocna stroną routerów MiFi. W celu pokrycia zasięgiem całego domu warto pomyśleć o dodatkowym urządzeniu rozszerzającym zasięg WiFi. Wyboru nie masz wielkiego ewentualnie repeater lub zestaw AP Client+ AP( w jednym urządzeniu to G.DUO).

 • #7 26 Lis 2013 10:27
  sebo001
  Poziom 9  

  LTE łapię bez anteny niestety nie zawsze. Anteny w ogóle nie używam z obawy o delikatne wejście do niej w routerze. (zniszczyłem tak stary modem). Myślę że ten dodatkowy AP byłby dobrym rozwiązaniem ale czy nie zwolni mi on transferu? Dodam, że jeśli router leży w centrum mieszkania to na laptopach net hula nawet dobrze, gorzej jest z xboxem, (często rozłącza).

 • #8 26 Lis 2013 10:50
  matek451
  Specjalista Sieci, Internet

  Jesteś w zasięgu LTE i nie korzystasz z niego? Na dobrej antenie kierunkowej miałbyś lepsze transfery oraz ping( gry na Xboxie). Modem z anteną umieszczasz w jednym miejscu,na stałe to nie uszkodzisz gniazda antenowego. Dalszy zasięg zapewnia ci dodatkowy AP. Przy wyborze anteny kierowałeś się podobna wiedzą co wybierając router. Stad kupiłes dookólną, co to za antena ?

 • #9 28 Lis 2013 09:58
  sebo001
  Poziom 9  

  Antenę dookólną kupiłem wcześniej do modemu ponieważ miałem słaby zasięg a na tej antenie był pełen. Jest to zwykły bat za 60zł. Niestety w modemie urwało się gniazdo od anteny i modem całkowicie stracił zasięg, dlatego byłem zmuszony przedłużyć umowę z plusem ponieważ nie miałem internetu więc zależało mi na czasie a w plusie mieli tylko taki router. Żebym wiedział o tym routerze wtedy tyle co teraz to poczekał bym aż będą mieli jakiś stacjonarny. A jaki AP byś mi polecił?

 • #10 28 Lis 2013 11:04
  matek451
  Specjalista Sieci, Internet

  Nie kupiłeś porządnej anteny tylko bacik , który przeniósł miejsce poboru sygnału na zewnątrz. stąd poprawa zasięgu (na zewnatrz poziom sygnału jest dużo większy niż w domu.) Podstawa w twoim przypadku jest ustabilizowanie zasięgu 3G/LTE. Jeśli LTE działa na tej nibyantenie to proponuję ja wykorzystać do E-5776. O ile pasuje wtyk antenowy, bo do E-5776 jest TS-9. Jesli miałeś z CRC9( większośc modemów Huawei) to nie będzie pasował. Ewentualnie jesli chcesz korzystać z LTE to rozważ zakup anteny kierunkowej na 1800MHz. Poczytaj o rozszerzeniu zasiegu WiFi http://tplink-forum.pl/domowe-sieci-komputero...gu-sieci-bezprzewodoej-w-domu-lub-mieszkaniu/ W twoim przypadku repeater lub lepiej zestaw APClient+ AP( rozwiązanie na dwóch radiach) lub G.DUO. Na przyszłość warto zajrzeć na fora i popytać aby nie kupować pseudoanten czy niewłaściwego sprzętu. Podaj budżet jakim dysponujesz.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME