Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mieszanka we Fiacie 126p. Silnik trochę się dusi.

22 Mar 2005 14:23 1890 7
  • Poziom 12  
    Mam problem z ustawieniem składu mieszanki i silnik się troszkę przydusza jak docisnę do oporu gaz.Posiadam nowy gaźnik 250/10 i wyczytałem,że należywtedy ustawiać zapłon na 7 stopni,a nie na 10.Piszą,że obniża to zużycie paliwa.Czy to prawda i czy go przestawić na 7 st?
  • Poziom 15  
    Z ustawieniem mieszanki paliwa to jedź do pirwszego lepszego warstatu gdzie robią przeglądy, jeżeli koleś ma pojęcie to ci to zrobi i sprawdzi na analizatorze spalin, będziesz miał jeden problem z gowy potem możesz bawić się z aparatem zapłonowym.
  • Poziom 20  
    W maluchu ciężko jest cokolwiek ustawić według instrukcji. Ja zawsze ustawiam na słuch. Z mojego doświadczenia wynika, że np. ustawienie zapłonu wg stroboskopu najczęściej przynosi rezultaty inne od zamierzonych. Jeżeli silnik się dławi przy dodawaniu gazu porusz aparatem aż będzie dobrze. Zechcesz ustawiać wolne obroty - pobaw się składem mieszanki. Nie bój się, to prosty sprzęt, na pewno nie popsujesz. Jak już wszystko ustawisz możesz zbadać spaliny analizatorem. 7 czy 10 stopni dla 126 nie ma żadnego znaczenia, i tak będzie chodził jak zechce. Powodzenia.
  • Poziom 14  
    "SILNIK TYPU 126A1.076 Z CZĘŚCIOWO WPROWADZONYMI ZMIANAMI OBNIŻAJĄCYMI ZUŻYCIE PALIWA (GAŹNIK 28IMB 10/250) MAJĄ KĄT WYPRZEDZENIA ZAPŁONU 7°30". DANE POCHODZĄ Z AUTORYZOWANEJ INSTRUKCJI NAPRAW.
  • Poziom 27  
    Przed jakąkolwiek regulacją sprawdź czystość gaźnika, poziom paliwa i czy nie ma luzu na przepustnicy. Wtedy możesz brać się za regulacje. A co do wyprzedzenia zapłonu to na 10 st. ma niestety troche lepsze przyspieszenie i proponowałbym tak zostawić
  • Poziom 16  
    Witam.Kąt wyprzedzenia powinien być 10 st.,a jeśli chodzi o skład mieszanki to najlepiej jest gdy wkręt jezt wykręcony od 1,5 do 2,5 obrotu!Uzależnione to jest od rozmiaru dyszy wolnych obrotów!Miłej zabawy pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    7° czy 10° to nie jest reguła trzeba regulować aż "bączek" będzie hulał jak trzeba oczywiście nie należy przesadzaś z tymi"°"
  • Poziom 12  
    Dziękuję za rady postaram się jakoś to zrobić