Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL INSPIRON 17R - Zasilanie laptopa Dell Inspiron 17R przetwornicą 12V/220V

25 Lis 2013 15:42 3003 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, mam nadzieję że tak. Opis problemu:

Posiadam laptopa dell inspiron 17R (7720), który pobiera 6,7 A. Nie ma do niego żadnej ładowarki która ma min. 130W, a tyle potrzebuje laptop. Jedynym rozwiązaniem była przetwornica. Kupiłem przetwornicę VOLT Polska IPS-300 + 5V USB. Podłączyłem ją do gniazda w samochodzie 12V, włączyłem i zaświeciła się zielona dioda. Czyli wnioskuję że przetwornica działa. Problem się pojawia przy ładowaniu laptopa. Otóż ładuje przez ok 7/9 min. Na wtyczce która wchodzi do laptopa mam niebieski pasek który świeci podczas ładowania. Po tych 7/9 minutach gaśnie i co ok. 5 sekund miga, laptop się przez sekundę ładuje i koniec. i tak co 5/10 sekund. Parę dni później ta sama sytuacja.
    Na przetwornicy znajduje się również czerwona dioda która sygnalizuje błąd, zaświeca się tylko na parę sekund przy włączeniu przetwornicy, poza tym nie świeci. Gdzie leży problem? Może być to przyczyna przetwornicy? Za małej mocy?
  • Poziom 19  
    Zasilacze są dostępne na znanym portalu aukcyjnym.
    Kilka losowych numerów aukcji:
    3708715834
    3704796008
    3713817880
    Na pewno nie warto zainwestować?

Co do przetwornicy, to jak ty to podłączyłeś?
    Zasilasz przetwornicę 12V z gniazda zapaliczki, a co jest na jej wyjściu, 230V, czy 19V?
    Jak to podłączenie dalej wygląda?
  • Poziom 7  
    Tak. Przetwornica na wejściu 12V (gniazdo samochodowe) i na wyjściu 220V (zwykłe gniazdko. A numery aukcji to zwykłych zasilaczy, ja taki zasilacz posiadam, problem w tym że nie ma o takiej mocy zasilacza samochodowego. zasilacz tego typu: nr. 3714793693
  • Poziom 19  
    Nie wiem o co ci chodzi z tymi zasilaczami.
    Chciałeś zasilacz min 130W, to ci znalazłem.
    Teraz twierdzisz, że 130W to za mało, może weź się określ jakiej mocy potrzebujesz zasilacz.
    Co jest na naklejce znamionowej laptopa, podaj dane.
    Masz 150W:
    3738531094
    3722953507
    3708238670

Teraz sprawa przetwornicy.
    Przetwornice możesz mieć o mocy nawet 10000W, to nie ona decyduje o tym ile mocy dostanie laptop,
    tylko zasilacz który podłączasz do tej przetwornicy,
    no chyba, że ta przetwornica jest zbyt małej mocy,
    to nie dostaniesz nawet tego co powinno wyjść z zasilacza.
    W uproszczeniu, takim działaniem stwierdziłeś, że elektrownia dostarcza ci do domu prąd zbyt małej mocy i akumulator z przetwornicą spisze się lepiej.

Proponuję kupić zasilacz taki, jaki przewiduje producent, oryginał/zamiennik, lub zamiennik o nieco większej mocy.