Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Go 510 - Pralka nie wiruje,wyskakuje blad 03

siejson 25 Lis 2013 17:59 2826 5
  • #1 25 Lis 2013 17:59
    siejson
    Poziom 10  

Witam, posiadam pralkę Candy Go 510. Problem polega na tym że pralka nie chce odwirować prania. Pralka dochodzi do wirowania i wyskakuje błąd, diody migają 3 razy. Myślę że to nie problem pompy gdyż ona odpompowuje wodę. Wyczytałem że głównym problemem może być grzałka. Dodam że wszystko jest drożne, sprawdziłem również hydrostat ale nie widzę w nim problemu.

0 5
  • #2 25 Lis 2013 22:44
    karol5608
    Poziom 28  

Może pompa odpompowuje wodę zbyt wolno i sterownik interpretuje to jako zapchany odpływ. Ustaw pustą pralkę na samo wirowanie zobacz co się stanie.

2
  • #3 26 Lis 2013 02:13
    siejson
    Poziom 10  

Na pustym bębnie pralka wiruje :) więc to nie wina grzałki??

0
  • #4 26 Lis 2013 20:23
    siejson
    Poziom 10  

Dziś wymieniłem grzałkę, pralka wiruje elegancko ale raz nie chciała odpompować wody dopiero pomogło ruszenie wężem odpływowym, natomiast drugie pranie znów pojawił się błąd 03 ale wszystko (wszystkie wężyki) wydaje się być drożne.

0
  • #5 27 Lis 2013 13:17
    egon42
    Poziom 37  

siejson napisał:
    natomiast drugie pranie znów pojawił się błąd 03 ale wszystko (wszystkie wężyki) wydaje się być drożne.
    Co to tylko wężyki są odpowiedzialne za odprowadzenie wody ciekawe czy sprawdziłeś wąż łączący zbiornik wodny z pompą. Przy tego typu problemach podstawa to sprawdzić jak wylatuje woda z pralki a więc wylewamy wodę do wanny lub dużego wiadra i patrzymy jak leci woda całą szerokością węża czy tylko częścią i nie wystarczy sprawdzić to raz trzeba to sprawdzić co najmniej kilka razy bo pompy wodne mają tendencję po nagrzaniu się do zacinania się bo może być tak że woda za 5 razem zacznie słabo lecieć a to często jest dopiero przed wirowaniem.

1
  • #6 24 Gru 2013 16:16
    stasio5521
    Poziom 1  

sygnalizacja twojego bledu oznacza:

DLA SILNIKOW JEDNOFAZOWYCH!!!

Pralka nie wypompowała wody w ustalonym czasie. Zatkany filtr spustowy, zator na drodze
    spustu, zatkany wąż spustowy, uszkodzona pompka wody, uszkodzony czujnik poziomu
    wody (hydrostat) i/lub przewody elektryczne.

DLA SILNIKOW TROJFAZOWYCH:

Wypompowanie wody nie nastąpiło w czasie 6 minut.

1