Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry TV 40" do 2500 zł

bartek55559 25 Lis 2013 18:27 2538 18
  • #1 25 Lis 2013 18:27
    bartek55559
    Poziom 8  

Witam chciałem sprawić sobie przed swiętami nowy tv i chciałem prosić o pomoc w wyborze dobrego telewizora w przedziale 40-42 cale do 2500 zł . Ponizej podam odpowiedzi na pytania .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 12 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3 max
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor tyłem do słońca
    7. Jaki masz obecnie telewizor? sony 21
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv , wifi , fullhd
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia?ps3 -laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?5-7
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport , ogólnie wszystko
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie dużo , ale chce by dobrze współpracował z konsolą
    16. Preferencje co do marki?sony , samsung , lg , panasonic
    17. Preferencje co do wielkości?40-42 max
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

• #2 25 Lis 2013 19:27
    Mariano11
    Poziom 26  

Jak możesz sobie pozwolić na nieco większy to proponuję Philipsa 42PFL5008. Bardzo dobry i bardzo rozwinięty technologicznie sprzęt. Ma ambilighta, Smart TV, obraz z najwyższej półki i bardzo niski input lag - to ważne dla gry. Necik też w nim działa bez problemu.

• #4 26 Lis 2013 22:03
    bartek55559
    Poziom 8  

dzięki za sugestie do tej pory lecz wolał bym telewizor tak jak wyżej napisałem bez 3D
    A co byście powiedzieli o tych ??

SAMSUNG UE40F5500
    PHILIPS 42PFL5008H
    PHILIPS 40PFL4508H
    PANASONIC TX L39E6

• #6 27 Lis 2013 00:06
    bartek55559
    Poziom 8  

a pozostałe modele które zaproponowałem ??

Jak to jest z tym 3d , można na tv z 3d oglądać normalne programy bez żadnych strat czy ubytków w obrazie i jakości ??

• #7 27 Lis 2013 00:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten Philips 42pFL 5008 już po poprzedniej analizie zrobi na Tobie największe wrażenie.
    Ma extra czerń a co za tym idzie głębię obrazu. Nikt nie narzeka na kąty patrzenia i na dźwięk typu Ambivooox.
    Ale wszyscy podkreślają niezwykłą urodę podświetlenia ambilightu.

Ja sprawdziłbym jeszcze :
    - Panasonica 42 ET60
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95385-...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
    - Panasonica 42ST60
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/96121-...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

• #8 27 Lis 2013 00:49
    krakarak
    Poziom 38  

Tak i większość podkreśla fatalną jakość obrazu, którą od razu trzeba kalibrować. A jak skalibrują pod HD to w zwykłym trybie jest bardzo źle.
    Zadałem sobie trudu przeczytania wszystkich postów tematu:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97665-philips-seria-pfl-5008-nowosci-2013-a.html
    i większość piszących narzeka na obraz, fatalną pracę po WIFI i powolne All Share, złe rozmieszczenie gniazd. I matryca 50 Hz.

• #9 27 Lis 2013 02:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Opowiadasz głupoty.
    Każdy telewizor nowej generacji wymaga kalibracji.
    Gniazda są rozmieszczone podobnie jak we wszystkich firmach. To że akurat jednej osobie nie odpowiada - to się jeszcze taki nie urodził który by wszystkim dogodził.

• #10 27 Lis 2013 12:35
    krakarak
    Poziom 38  

LOCOLOCO napisał:
    Opowiadasz głupoty.
    Każdy telewizor nowej generacji wymaga kalibracji...

Z ust mi to wyjąłeś - od kiedy to telewizory są sprzedawane z zaleceniem producenta czy sprzedawcy, by je w domu kalibrować :D ?!
    Do moich telewizorów nie było dołączonej żadnej informacji o procedurach / programach do kalibracji telewizora, bo w fabryce nie zdążyli i poskładali na chybcika. Telewizor jest przeznaczony dla Kowalskiego, by go zaniósł do domu, podłączył antenę i włączył telewizor. Jedyne regulacje dla Kowalskiego to jaskrawość, nasycenie i kontrast a nie specjalistyczna, żmudna kalibracja. O jakość obrazu i dźwięku musi zadbać producent a nie wymienianie się nastawami i kruczkami na forach dyskusyjnych.
    Tak więc kolego LOCOLOCO, opowiadasz głupoty.

• #11 27 Lis 2013 12:57
    sobiech_polska
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Każdy telewizor nowej generacji wymaga kalibracji.

Każdy średnio rozgarnięty człowiek potrafi ustawić kontrast, jasność i ustawienia kolorów pod siebie (co z tego, że nie będą to ustawienia jak po profesjonalnej kalibracji? ważne żeby się podobały). Pisanie, że kalibracja jest wymagana jest bez sensu, ale jak człowiek ma za dużo pieniędzy, to czemu nie?

• #12 27 Lis 2013 13:07
    jacekRCA
    Poziom 25  

Niektóre tak, ale nie każdy i nie w takim samym stopniu. W tym budżecie rozejrzałbym się za LG 42LA620S, LG 42LA641S i Philips 42PFL5008H (do tego jest klawiatura gratis w euro widziałem, tego już oglądałeś). Natomiast w LG dostajesz dobre kolory i kąty widzenia, bo ma panel IPS, cała seria LA.

• #13 28 Lis 2013 20:52
    bartek55559
    Poziom 8  

a powie mi ktoś coś na temat tego TV ??

SONY KDL-42W655A

• #14 28 Lis 2013 22:47
    Mylagos
    Poziom 19  

W655A będzie dobrym wyborem ze względu na niski inputlag - tegoroczne modele Sony wypadają naprawdę nieźle w tej kwestii.
    Jeśli chodzi o obraz jak i płynność też są na wysokim poziomie. MotionflowXR jest bardzo dopracowany.

Jeśli zaś chodzi o wszelką kalibrację - profesjonalna zapewnia obraz jak najbardziej realistyczny, ale prawdą jest że nie każdemu może się spodobać efekt kalibracji. Najlepiej jest samemu próbować ustawić obraz, testować różne tryby. Profesjonalna kalibracja to tylko jedno z wyjść.

• #15 28 Lis 2013 23:22
    bartek55559
    Poziom 8  

kurde chyba właśnie go wezme , a wie ktoś jak wygląda obraz zwykły sd jakościowo ?? bo wiadomo ze nie wszystkie kanały są hd

• #16 29 Lis 2013 10:07
    Traper44
    Poziom 10  

Mylagos napisał:
    W655A będzie dobrym wyborem ze względu na niski inputlag - tegoroczne modele Sony wypadają naprawdę nieźle w tej kwestii.
    Jeśli chodzi o obraz jak i płynność też są na wysokim poziomie. MotionflowXR jest bardzo dopracowany.

Jeśli zaś chodzi o wszelką kalibrację - profesjonalna zapewnia obraz jak najbardziej realistyczny, ale prawdą jest że nie każdemu może się spodobać efekt kalibracji. Najlepiej jest samemu próbować ustawić obraz, testować różne tryby. Profesjonalna kalibracja to tylko jedno z wyjść.

Ja mam Sony 32w656s (cienka srebrna ramka ze szczotkowanego aluminium). Kupiłem w Sony store ze względu na 5 lat gwarancji za 1 grosz.
    Kolega powyżej napisał całą prawdę o tym modelu - fabryczne kolory bardzo realistyczne i łatwo je dodatkowo dopieszczać. Dźwięk jak na płaski tv bardzo dobry, głośniki pomimo, że 2x5W nie są ciche (słucham na 20-30%) i emitują dobry dźwięk, który łatwo modelować z prostego menu. Na 100% mocy głos jak na razie ustawiłem 1 raz i nie było żadnego charczenia.
    Ma tylko jedno wyjście USB, posiada zewnętrzy zasilacz (ale to wada i zaleta jednocześnie).

• #17 29 Lis 2013 17:00
    bartek55559
    Poziom 8  

@Traper44

czyli ogólnie jesteś zadowolony z tego tvika ?? a powiesz mi jak wygląda obraz na zwykłych kanałach ??

• #18 29 Lis 2013 18:41
    eM!
    Poziom 13  

bartek55559 napisał:
    kurde chyba właśnie go wezme , a wie ktoś jak wygląda obraz zwykły sd jakościowo ?? bo wiadomo ze nie wszystkie kanały są hd

Aktualnie mam 42W805A na SD i jest bardzo dobrze jak na tą jakość sygnału.
    Model W655A widziałem kilka razy zarówno z sygnałem HD jak i SD. Oczywiście HD o niebo lepiej się prezentował od SD ale i ten był przyzwoity.

Odpowiednie ustawienia obrazu i będzie śmigał. Oczywiście profesjonalna kalibracja przy modelu w tym przedziale cenowym to już przesada ale zabawa ustawieniami jest jak najbardziej wskazana.

Przykładowo mojego W8 po rozpakowaniu i podłączeniu od razu musiałem dostosować pod swoje wymagania, bo to co było ustawione fabrycznie nie odpowiadało mi w żaden sposób.
    P.S. od razu łap aktualizacje po zakupie, bo dużo lepiej działają multimedia
    http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-32W655A/downloads/RB1EUA_3901

• #19 01 Gru 2013 01:40
    bartek55559
    Poziom 8  

koleś w sklepie odradził mi kupowanie tego soniaka , w efekcie czego kupiłem LG 42LA667S :D i po kilku godzinach obcowania z tym tv , wrażenia jak najbardziej pozytywne. Fajny magiczny pilocik , 4 pary oksów do 3D i do tego 2 pary oksów do dualplaya. Nie wiem czy to wszystko mi sie przyda ale jestem zadowolony. Zobaczymy po kilku dniach użytkowania.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME