Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I 1.8 8V - Gaśnie podczas jazdy, nie odpala na gorącym silniku

25 Lis 2013 18:28 4818 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Kupiłem niedawno Lagune I. Sprzedawca powiedział mi że jest problem z odpalaniem i obrotami na rozgrzanym silniku. Zauważyłem, że gdy jadę, jest wszystko ok. Tylko gdy np. dojeżdżam do świateł i puszczam gaz to potrafi zgasnąć albo trzymać obroty na poziomie 100-200. Jeżeli już zgaśnie to nie chce odpalić lub trzeba długo kręcić rozrusznikiem. Nawet jeżeli wtedy odpali to po puszczeniu padała gazu gaśnie.

Najpierw wymieniłem przewody (wieczorem zauważyłem że 1 z nich jest pęknięty i skacze iskra). Dziś wyjąłem czujnik położenia wału korbowego do sprawdzenia. Okazało się że jego rezystancja to 180. Po rozgrzaniu go opalarką podskoczyła max do 260. Czyli wyniki tak jakby w normie. I co najważniejsze, obwód ani na moment nie został przerwany.

Trochę szukałem już na forum i na innych stronach i na razie nie znalazłem przyczyny. Zauważyłem też, że głównie dzieje się to gdy np. gwałtownie zacznę przyspieszać lub szybciej zerwę się z miejsca. Nieraz mogę przejechać 100 km i nic jej nie będzie.

Znacie może inne przyczyny takiego zachowania?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Silniczek krokowy.
  • Poziom 9  
    Tzn do wyczyszczenia? Ostatnio go odpiąłem to obroty na biegu jałowym trzymały się rzędu 2800 rpm. Dodatkowo zapomniałem napisać że nieraz sytuacja podczas jazdy potrafi się sama ustabilizować.

A i jeszcze 1. Od początku pompka paliwa była do wymiany. Poprzedni właściciel urwał wężyk przy nasadzie i muszę wymienić całą pompkę. Ciągle jeżdżę i odpalam na gazie. Na zimnym silniku odpala za 1 razem. Na ciepłym czasami tez.
  • Poziom 21  
    Dlaczego nie napisałeś od razu że silnik zagazowany ?
    Wymień najpierw tą pompę paliwa i skasuj błędy, komputer musi się dostosować.
    Odpalanie na samym gazie jest bardzo niezdrowe, stosuje się tylko w sytuacjach awaryjnych.
  • Poziom 9  
    Czy powodem takiego gaśnięcia może być to odpalanie na gazie?
  • Poziom 21  
    Tak. Jak wymienisz pompę paliwa i będziesz jeździł na benzynie dopiero wtedy będzie można szukać usterki.
  • Poziom 9  
    Witam po raz kolejny.

szast, masz rację. Zdaje sobie sprawę z tego co robię. Ale wiesz, to auto kupiłem w cenie złomu. Nie chcę za bardzo do niego dokładać a teraz i tak chwilowo jestem całkiem pod kreską. Oczywiście w planach jest już kupno pompki i w ciągu kilku dni na pewno to zrobię.

Co do tematu to znalazłem przyczynę. szast, miałeś rację - to silniczek krokowy. Nieraz jest ok, a dziś zauważyłem, że jak dam szybciej gazu i pusze od razu to silniczek tak jakby za bardzo spadał i już nie może podbić obrotów lub trzyma je na niskim poziomie.

Mam jeszcze pytanie co do czyszczenia silniczka. Czy to powinno pomóc? I jeszcze 1... Czy ten silniczek powinien tak dość głośno jakby chwilowo bzyczeć? Np. po włączeniu zapłonu lub po wciśnięciu i puszczeniu gazu?
  • Poziom 21  
    Raczej nie powinno go być słychać aż tak wyraźnie.
    Spróbuj najpierw wyczyścić , ale jeżeli to nie pomorze to trzeba wymienić.