Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung J1255AV - "Latający" bęben, głośnie stuki

dikoj 25 Lis 2013 19:33 4158 5
  • #1 25 Lis 2013 19:33
    dikoj
    Poziom 9  

Pralka Samsung J1255AV.
    Podczas rozpoczynania i kończenia wirowania bęben rusza się bardzo w lewo i prawo stukając głośno - chyba o obudowę. Pralka wędruje po łazience. Zjawisko nasilało się przez kilka tygodni. W tej chwili walenie jest naprawdę duże i głośne.
    Podczas samego wirowania, gdy bęben wejdzie na obroty - wszystko jest ok.

Poczytałem odpowiednie tematy na Elektrodzie i sprawdziłem:
    - wypoziomowanie - ok
    - śruby betonowego odważnika - ok
    - śruby amortyzatorów - ok
    - pokręciłem bębnem - nie ma stuków, szum to raczej odgłos paska

Zostają sprężyny i amortyzatory. Jednak trudno mi ocenić ich sprawność. Jak siny opór powinny stawiać? Tak, żeby nie można było ich ruszyć ręką? Czy po zdjęciach możecie rozpoznać stan amortyzatorów i sprężyn?

Zastanawia mnie też dziwny czarny pył widoczny na ostatnim zdjęciu. Ktoś może wie co to jest?

Samsung J1255AV - "Latający" bęben, głośnie stuki Samsung J1255AV - "Latający" bęben, głośnie stuki Samsung J1255AV - "Latający" bęben, głośnie stuki
    Samsung J1255AV - "Latający" bęben, głośnie stuki Samsung J1255AV - "Latający" bęben, głośnie stuki

1 5
  • #2 25 Lis 2013 20:14
    axxx
    Specjalista AGD

Przyczyn tej sytuacji jest dużo.Warto zacząć od oceny amortyzatorów.

1
  • #3 25 Lis 2013 23:01
    karol5608
    Poziom 28  

Wykręć amortyzatory i w rękach oceń jak działają.

0
  • #4 26 Lis 2013 08:03
    dikoj
    Poziom 9  

Chodzi mi właśnie o to, że nie mam porównania jak działają nowe amortyzatory. Jaka siła potrzebna jest do ich rozciągnięcia.
    Gdzie można dostać takie amortyzatory? Raczej wątpię, że w Obi czy Castoramie...
    Czy sprężyny też radzicie wymienić?
    Czy orientujecie się może jakie są koszty amortyzatorów i sprężyn?

Dodano po 28 [minuty]:

Ceny w Internecie już sprawdziłem. Koszt części dość rozsądny.
    Zatem zostaje pytanie o sprężyny. Wymieniać?

0
  • Pomocny post
    #5 26 Lis 2013 10:22
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

dikoj napisał:
    Zastanawia mnie też dziwny czarny pył widoczny na ostatnim zdjęciu. Ktoś może wie co to jest?
    Zobacz sobie czy nie poluzowała się przednia dolnia przeciwwaga, na pył ze szczotek to raczej nie wygląda. Amortyzatory nie stukają w tych pralkach, także nie masz po co ich wymieniać , no chyba że rekreacjnie :) .

0
  • #6 28 Lis 2013 08:02
    dikoj
    Poziom 9  

iskrownik napisał:
    Zobacz sobie czy nie poluzowała się przednia dolnia przeciwwaga, .

Trafione w dziesiątkę! Wykręciła się całkowicie jedna ze śrub dolnej przeciwwagi. Druga śruba już się poluzowała. Na początku nie widziałem problemu gdyż do tej śruby nie ma prostego dostępu, a przeciwwaga poruszana ręcznie nie ruszała się więcej niż o 2-3mm. Jednak przy 1000 obr/min te kilka mm dawało opisany efekt.
    Po dokręceniu śrub problem znikł. Po testowym praniu stwierdziłem, że na szczęście (odpukać) amortyzatory i sprężyny wytrzymały awarię.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat uważam za zakończony.

PS. Dla porządku napiszę, że ceny amortyzatorów do tego modelu to ok. 30zł za sztukę, sprężyn ok. 22zł za sztukę.

0