Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1.0 po wymianie wkładki stacyjki samochód nie odpala

25 Lis 2013 19:53 9561 10
  • Poziom 7  
    Witam, po wymianie wkładki w stacyjce samochód nie chcę odpalić. Kręci ale nie może zaskoczyć, wyskoczyła żółta kontrolka z kluczem. Raczej na pewno jest to wina immobilizera co z tym robić?
  • Poziom 11  
    Cześć, musisz udać się do serwisu który zajmuje się programowaniem immobilizera. Musi być to dobry serwis, gdyż zwykły elektronik raczej sobie nie poradzi z tym. Jeżeli chcesz mieć pewność proponuje udanie się do serwisu Opla, myślę że uchroni Cię to od niepotrzebnych komplikacji. Programowanie stacyjki polega na: wgraniu do pamięci samochodu (zainstalowania) urządzenia aby komputer samochodu mógł odczytywać poprawne wartości.
  • Poziom 7  
    A możesz mi powiedzieć w jaki sposób mógł się rozprogramować immobilizer?
  • Poziom 11  
    Kolego, raczej nie mógł się rozprogramować.
    Każdy element ma swój adres w komputerze centralnym. Wymieniając wkładkę na nową, nie ma zaprogramowanego nowego urządzenia więc odczytuje jakby był błąd. W stacyjce znajduje się tylko odbiornik, a to komputer odpowiada za analizowanie.

Jeszcze wyjaśnij mi jedną kwestię. Wymieniłeś samą wkładkę ( i to w niej znajduje się czujnik - to znaczy podpinałeś to pod wiązkę) czy wymieniłeś całą stacyjkę i "dostroiłeś" ją do kluczyka?
  • Poziom 7  
    Wymienialem sama wkladke i nie podpinalem jej do zadnej wiazki.
    Dzisiaj samochod zostal podlaczony podkomputer i wyskoczyl blad czujnika walu.
    Jutro ma zostac wymieniony ten czujnik i sie okaze czy to byla przyczyna.

Proszę poprawić pisownię. [serwisantscani1]
  • Poziom 21  
    Wymieniłeś wkładkę, czyli nowy kluczyk. W starym kluczyku jest chip. Spróbuj stary kluczyk przytrzymać blisko stacyjki i uruchomić silnik przy pomocy nowego kluczyka.

Dodano po 1 [minuty]:

Wstaw zdjęcie starego i nowego kluczyka.
  • Poziom 7  
    Nowa wkladka zostala dopasowana do stagego kluczyka

• Specjalista grupy V.A.G.
    Kostka od pętli przy stacyjce podpięta?
    Kluczyk nie był rozbierany - nie wypadł z niego transponder?
    Skoro pali się kontrolka z kluczykiem to ewidentnie wina immo.
  • Poziom 7  
    Kostka podpieta, kluczyk nie byl rozbierany. A po podpieciu komputera , nie wyskakuje blad immo.

• Poziom 7  
    Po wymianie czujnika walu samochod odpala, poprawil sie takze komfort jazdy.
    Widocznie popsucie sie wkladu stacyjki i czujnika , to tylko zbieg okolicznosci i pech.
    Dziekuje, za pomoc. Narazie.
    Moderowany przez serwisantscani1:

Ostrzeżenie: Ignorowanie poleceń moderatora.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.