Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E120 - Wciąga 2 kartki i się zacina

25 Lis 2013 21:43 1146 3
 • Poziom 11  
  Witam, mam problem z drukarką Lexmark E120. Problemem jest to, że drukuje jedną stronę, a zaraz wciąga drugą kartkę i ta zatrzymuje się w fuserze. Rozbierałem ją kilka razy, sprawdzałem elektromagnes i wszystko wydaje się ok. Po wciągnięciu pierwszej kartki elektromagnes blokuje i zaraz znowu odbija i pobiera drugą kartkę. Usuwałem gąbkę z elektromagnesu, ale nic to nie dało. Nie mam już pomysłów. Nawet jak wciągnie jedną stronę, a drugiej nie dam, to jest niby zacięcie, bo otwieram tylne drzwiczki i zamykam i już "można" dalej drukować. Co tu może być jeszcze nie tak? Separator też ładnie chodzi... Zastawia mnie jeszcze czy to dobrze założyłem.

  Proszę o pomoc, pozdrawiam.

  Wklejanie obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę stosować tę metodę. rys57
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 23  
  Według mnie padła elektronika o ile dobrze rozumiem - bo nie da się wydrukować jednej pojedyńczej strony? Jakiś obraz pojawia się na pierwszej stronie? Próbowałeś resetów fabrycznych?
 • Poziom 11  
  Tak, drukując jedną pojedynczą. Strona drukuje się ok, tylko potem wciągu drugą kartkę, która zacina się w fuserze, a jak nie wciągnie kartki to drukarki wydaje mi się, że widzi też zacięcie. Resetu próbowałem - Klapka do góry, X aż migają diody i zamknąć klapę, to chyba reset fabryczny, ale nic to nie dało.
 • Poziom 11  
  Znalazłem przyczynę - sprężynka od flagi czujnika wyjścia papieru. Może ktoś wie gdzie można dostać flagę+sprężynkę? Bo chyba tego nie da się ominąć?