Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW B6 - Stukanie przy zimnym silniku

delires 25 Lis 2013 23:11 6828 7
  • #1 25 Lis 2013 23:11
    delires
    Poziom 16  

Witam kolegów, od pewnego czasu słychać w mnie w samochodzie dziwne stukanie tylko gdy silnik jest zimny, im zimnej na dworze tym te stuki są bardziej słyszalne, gdy samochod popracuje z 5 minut dzwięk znika, wewnątrz również słyszalny jest ten dzwięk ( dzwięk kojarzy mi się z przeskakiwaniem trybów) dzwięk nie jest charmoniczny. Mój silnik to 2.0 TDI 140KM BMP, przebieg 230tys, dodam tyle że zauważyłem że poci się element gdzie łączy się rura od filtra powietrza która idzie do silnika. VW B6 - Stukanie przy zimnym silniku
    Wewnątrz nie czuć spalin a z rury się nie kopci.

0 7
  • #2 25 Lis 2013 23:40
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Temat generalnie nadaje się dla wróżbitów, ale podsunę wstępnie dwa standardowe kłopoty. Otóż w pierwszej kolejności sprawdziłbym wałek rozrządu i popychacze, jak również turbinkę, bo pewnie już przepuszcza, stąd olej w dolnej części EGR-u. Reszta, to gdybanie, czyli nie wiesz, pojedź do ludzi, którzy będą wiedzieli.

0
  • #3 26 Lis 2013 01:10
    2127660
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 26 Lis 2013 12:12
    pawlik722
    Poziom 21  

Kolego Rafale zależy w jakich ilościach olej się tam bierze, i czym skutkuje jeśli jest go tam zbyt dużo (czarna śmierć dla diesla)
    Pierwszą rzeczą sprawdził bym popychacze i wałek potem sprawdził bym ciśnienie w cylindrach. Na koniec Panewki.

0
  • #5 26 Lis 2013 18:09
    delires
    Poziom 16  

Umieszczam filmik który pokazuje dokladnie usterki

w tle słychac owe stukanie

0
  • #6 26 Lis 2013 21:43
    2127660
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 26 Lis 2013 22:35
    pawlik722
    Poziom 21  

Dlatego też nadmieniłem o czarnej śmierci diesli ale widzę że jedynie ty zauważyłeś że to poważna awaria(wiekszość osób bagatelizuje) jeśli cieknie z turbiny, mało kto wie że jak silnik zacznie ciągnąć do turbiny swój własny olej to popełni przysłowiowe harakiri.
    Co do samych stuków, dopóki autor tematu nie sprawdzi walka i samych popychaczy i ewentualnie ciśnienia nie będziemy mieć nic poza domysłami.

0
  • #8 26 Lis 2013 22:48
    delires
    Poziom 16  

Czujnik ciśnienia wymieniałem na nowy orginalny 2 miesiące temu bo się uszkodził. Zauważyłem też że gdy samochod jest zimny i mam wciśnięte sprzęgło to odgłosu tego nie słysze. Czytałem też że może być to koło dwumasowe? Co o tym myślicie? Na warsztat podjade ale dopiero w następnym tygodniu. A co do oleju, jest idealnie w normie. Na przejechane okolo 10tys km w tamtym roku dolałem może z 100ml.

0