Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwrotnie podłaczone kondensatory w preampie sd systems

pawelsax 25 Lis 2013 23:20 3882 4
  • #1 25 Lis 2013 23:20
    pawelsax
    Poziom 11  

Witam Kupiłem nowy preamp mikrofonowy Sd systems,ponieważ mam jeszcze jeden stary taki sam postanowiłem sprawdzić komponenty elektroniczne na płytce,porównując niby wszystkie sa takie same ale niektóre kondensatory sa odwrotnie wlutowane dlaczego tak jest może ktoś mi wyjasni? Z góry wielkie dzieki.
    Odwrotnie podłaczone kondensatory w preampie sd systems

Stary po prawej, nowy po lewej stronie.

0 4
  • #2 26 Lis 2013 00:45
    Brick_G
    Poziom 27  

Jak widać na załączonym obrazku ważna jest polaryzacja - więc albo ścieżki są inaczej wytrawione i polaryzacja wychodzi w innym miejscu albo będzie bum jak to podłączysz :)

0
  • #3 26 Lis 2013 09:02
    pawelsax
    Poziom 11  

Co ciekawe po podłączeniu nic sią złego nie dzieje, podczas pierwszego podłączenia trochę buczał na nagłośnieniu ale może to była wina kabla bo teraz jest cicho.

0
  • #4 26 Lis 2013 09:22
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

To są zapewne kondensatory separujące składową stałą na wejściu i wyjściu, po prostu nie ma to aż takiego znaczenia.

0
  • #5 04 Gru 2016 13:38
    Nerin
    Poziom 8  

Właśnie robiłem dwa filtry górnoprzepustowe gdzie kondensator elektrolityczny 22uF jest włączony równolegle w ścieżkę sygnału i za nim jest podciągnięty rezystor 10K do masy. Tworzy się tak filtr górnoprzepustowy dla częstotliwości 0.7Hz. Wykonałem na szybko dwa takie filtry i przy jednym się pomyliłem i jest odwrotnie. Nie wpływa to na sygnał. Możliwe, że przy tak małych napięciach czy prądach nie psuje to kondensatora. Ale zaraz go poprawię bo po co ma mi się kiedyś zepsuć.

0