Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwrotnie podłaczone kondensatory w preampie sd systems

25 Lis 2013 23:20 4083 4
 • Poziom 11  
  Witam Kupiłem nowy preamp mikrofonowy Sd systems,ponieważ mam jeszcze jeden stary taki sam postanowiłem sprawdzić komponenty elektroniczne na płytce,porównując niby wszystkie sa takie same ale niektóre kondensatory sa odwrotnie wlutowane dlaczego tak jest może ktoś mi wyjasni? Z góry wielkie dzieki.
  Odwrotnie podłaczone kondensatory w preampie sd systems

  Stary po prawej, nowy po lewej stronie.
 • Poziom 28  
  Jak widać na załączonym obrazku ważna jest polaryzacja - więc albo ścieżki są inaczej wytrawione i polaryzacja wychodzi w innym miejscu albo będzie bum jak to podłączysz :)
 • Poziom 11  
  Co ciekawe po podłączeniu nic sią złego nie dzieje, podczas pierwszego podłączenia trochę buczał na nagłośnieniu ale może to była wina kabla bo teraz jest cicho.
 • Poziom 41  
  To są zapewne kondensatory separujące składową stałą na wejściu i wyjściu, po prostu nie ma to aż takiego znaczenia.
 • Poziom 8  
  Właśnie robiłem dwa filtry górnoprzepustowe gdzie kondensator elektrolityczny 22uF jest włączony równolegle w ścieżkę sygnału i za nim jest podciągnięty rezystor 10K do masy. Tworzy się tak filtr górnoprzepustowy dla częstotliwości 0.7Hz. Wykonałem na szybko dwa takie filtry i przy jednym się pomyliłem i jest odwrotnie. Nie wpływa to na sygnał. Możliwe, że przy tak małych napięciach czy prądach nie psuje to kondensatora. Ale zaraz go poprawię bo po co ma mi się kiedyś zepsuć.