Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HTC 8S - płyta główna nagrzewa się

25 Nov 2013 23:33 9135 69
  • Level 9  
    Witam serdecznie Użytkowników forum Elektroda,
    mój problem jest następujący. Wymieniłem dotyk wraz z wyświetlaczem
    w telefonie HTC 8S. Byłem na etapie podłączania baterii, kiedy przypadkowo
    dotknąłem dłonią miedzianej blaszki na płycie głównej. Blaszka mocno się rozgrzała.
    Zastanawiam się co może być przyczyną tego zjawiska, zwarcie? Dodam, że
    nie podłączyłem tasiemki flex podświetlającej klawisze, ponieważ przerwała się.
    Co zrobić w takiej sytuacji?

Dodam też, że po pewnym czasie spróbowałem podłączyć baterię i przez ok. 20 minut telefon działał stabilnie.

Pozdrawiam.
  • Level 25  
    Płyta się nagrzewa (podczas korzystania z telefonu), czy raz się nagrzała podczas dotknięcia?
    Pamiętasz co dokładnie dotknąłeś?
    Czy w tym czasie dotykałeś też czegoś jeszcze?
    W najlepszym przypadku tylko rozładowałeś kondensator, w najgorszym spaliłeś jakiś układ.
    Jeśli telefon działa stabilnie to w czym problem?
  • Level 9  
    Witam kolege, otoz dotknalem miedzianej plytki, ktora znajduje sie pod bateria, lecz zanim to zrobilem juz podczas uzytkowania telefon robil sie goracy. Sek w tym, ze raz dziala normalnie, a raz wlasnie sie nagrzewa.
  • Level 25  
    Grzanie się 8S to coś normalnego, szczególnie jak masz uruchomioną jakąś grę, lub kiepsko zoptymalizowaną aplikację (audioteka, endomondo)
    Mówisz o tym miedzianym elemencie? HTC 8S - płyta główna nagrzewa się

Z tego co zauważyłem tylko radiator/ekran służy do odprowadzania ciepła. Fakt, ze go dotknąłeś nie ma prawa robić żadnych problemów z telefonem.
  • Level 9  
    Dokladnie, mowa o tej duzej miedzianej blaszce. Wiem, ze sluzy do odprowadzania ciepla, lecz moim zdaniem ekstremalne grzanie nie powinno miec miejsca w czasie nieuzywania obciazajacych aplikacji. W tej chwili bateria jest podlaczona, telefon od kilku godzin zachowuje sie stabilnie, nie nagrzewa sie. Moze to wina dotyku z wyswietlaczem, ktore wczoraj wymienialem? Moze to robi gdzies zwarcie? Dodam, ze blaszka wczoraj nagrzewala soe juz podczas podlaczenia do plyty glownej baterii.
  • Level 11  
    mam podobny problem... kupilem dotyk z wyswietlaczem za 160zl na allegro.. podlaczylem baterie (nie skrecajac telefonu odpalilem telefon.. wyswietlilo htc.. stalo tak zapalone z minute.. zgaslo i juz nie chcial sie zaswiecic a telefon sie nagrzal strasznie... i teraz ciagle jak podlaczam baterie i nawet go nie wlacze to telefon sie odrazu nagrzewa (w dolnej czesci chyba).. i cala szybka, bateria , plyta jest goraca... co moze byc?... juz nawet telefon mi nic nie wyswietla.. ale dotykajac klawiszy dotykowych sa wibracje.. wiec chyba cos dziala...
  • Level 9  
    Wiesz co kolego, moim zdaniem to wina allegrowych dotyków. Dzisiaj zrobiłem próbę, telefon przez kilka godzin działał normalnie, ale w pewnej chwili wyświetlacz zgasł i telefon zaczął się nagrzewać. Sądzę, że po prostu wyświetlacz/dotyk z Allegro robi zwarcie i to może być klucz. Podłączę jutro stary dotyk i LCD, sprawdzimy jak zachowa się telefon. Napisz mi na PW od jakiego użytkownika kupiłeś dotyk, sądzę, że to może być niezły bubel!
  • Level 11  
    myslisz ze moglo mi spalic plyte czy cos?....
  • Level 9  
    Mogła się przegrzać. Miałem identyczną sytuację, ale po kilku godzinach spróbowałem jeszcze raz podłączyć baterię i przez jakiś czas było dobrze. Jednak usterka powtarza się i moim zdaniem, tak jak napisałem wcześniej, dotyk lub LCD robi zwarcie. Jestem tak zdenerwowany na tą sytuację, że chyba napiszę o zwrot pieniędzy, tak nie może być. Ale.. Mam cicha nadzieję, że Forumowicze zrobią trochę magii i pomogą nam się z tym uporać. :)
  • Helpful post
    Level 11  
    I CO kupiles od tego samego kolesia czy nie? tez sie wkurzylem.. niby mial najtansze ale bez przesady :D napisal jeszcze ze 100% zadowolenia a jak nie to zwrot gotowki.. ;)
  • Level 9  
    Tak, kupiłem od tego samego typka. Niestety, ładnie nas wykiwał. :) Wiesz co? Jutro dzwonię i żądam zwrotu kasy.
  • Level 11  
    jaki kolor brales? hmm moze jakies poprostu zje^^ane sztuki sie trafily... koles ma duzo pozytywow:D
  • Level 9  
    Niebieski. I jestem zły, bo telefon składam dla ważnej dla mnie osoby a tu taka klapa. Możliwe, jednak spójrz ile płyt mogło się uwalić po czymś takim. Fakt, pozytywy ma, więc to dość dziwne. :P
  • Level 11  
    tez mam niebieski! moze poprostu te ma walniete.... wiesz koles ma ponad tysiac pozytywow.. zero negatywow... pewnie sam niewie ze cos jest nie tak... ale raczej bez problemu odda pieniadze... ja sprobuje wymienic ...
  • Level 9  
    Hehe, no to nieźle się złożyło. Masz rację, trzeba wziąć pod uwagę taki scenariusz. Pewnie kupił gdzieś hurtem i tyle. Również będę starał się o zwrot.
    Dzięki Tobie wyjaśniło się, że problem nie tkwi w płycie czy baterii, a w wadliwej serii wyświetlaczy. :) Dziękuję i pozdrawiam! Napisz na PW jak zareagował na Twoją reklamację. ;)
  • Level 11  
    okey ;) zobaczymy jutro :) tez mozesz napisac co ci powiedzial... tak to jest jak wybiera sie najtansze czesci:D ale ja kupilem ten tel z rozbitym lcd za 70zl i chcialem sobie zarobic:D to bralem jak najtaniej -.- wysylka byla w jeden dzien.. ale sie strasznie wkurzylem.. bo tez sie balem ze jakies zwarcie zrobilem... bo nie skrecilem calego telefonu tylko wlaczylem go tak rozebranego i nagle taki goracy..;p tez probowalem bez podswietlania przyciskow bo pomyslalem ze moze uszkodzilem je przy demontażu :D
  • Level 9  
    O kurczę, no to ładna okazja, bo ja dałem 100. :D Tak spodobał mi się ten model, że planuję kupić więcej po okazyjnej cenie. :) No widzisz, ja taśmę z podświetleniem uwaliłem przez nieuwagę. ;/ Teraz odstaw telefon na bok, i nie podłączaj baterii do czasu wymiany LCD na inny. Sprawny. ;)
  • Level 11  
    no i to kupilem w komplecie i na "gwarancji" bo ma dopiero 3 miesiace;p stan reszty idealny... no wiem czekam na inny;d lezy sobie rozebrany... mi sie nie podobaja htc do naprawiania-.- strasznie nawalone w srodku... robilem htc evo 3d to tez mialem problemy. kupilem tez dotyk z wyswietlaczem.. zlozylem i okazalo sie ze nie ma podswietlenia na klawiszach... bo byl nie orginalnie zlozony... ktos kupowal szybke i wyswietlacz. sklejal to razem i wtedy brakowalo jednej czesci ktora odpowiada za rozprowadzanie swiatla na szybce... i tez zwroty robilem.. wiec nie oplaca sie kupowac tych najtanszych ;d

Dodano po 7 [minuty]:

jak dla mnie to moj telefon umarl-.- podlaczylem teraz stary lcd i tez sie nagrzewa...
    nagrzalo sie ta folia zlota pod bateria:D niewiem czy to ma sie grzac czy nie.. ale automatycznie mialem goraca baterie..
  • Level 34  
    Ja obstawiam że to nie wina wyświetlacza, mimo że to podróbki. Niestety w tym modelu laminat płyty głównej zrobiony jest chyba z papieru, bardzo często przy upadkach w których pęka dotyk przy okazji szlag trafia i płytę. Dostają zwarcia - albo pękają luty pod którymś z układów albo zwarcie robi się między warstwami.
  • Level 11  
    No tak ale przeciez ja mialem peknieta tylko szybke... telefon mialem w 100% sprawny... wiec co sie moglo stac... mamy taki sam przypadek... bralismy od tego samego kolesia... i to zbiek okolicznosci? Zobaczymy jak wyjdzie jak zamieni wyswietlacz... mam nadzieje ze mi nie spalilo plyty.... jak spalilo to koles lowinien mi jesCze zwrocic kase za uszkodzenie sprzetu... :/
  • Level 9  
    Mam nadzieję, że to jednak wina samego LCD i dotyku. Trudno dorwać samą płytę główną w dobrej cenie. Zadzwoniłem do faceta, który sprzedał mi komplet, rzetelnie podszedł do sprawy , zdziwił się, że coś takiego mogło się stać. :) Zdecydowałem się na wymianę kompletu na nowy, jeśli to nie pomoże to w grę wchodzi zwrot pieniążków.
    @ OlekMTG - jeśli okaże się, że to wina płyty głównej, co mogę zrobić, aby ją uratować? Czy lepiej kupić nowy podzespół?

Edit: Przypomniałem sobie, że zanim podpiąłem nowy dotyk i LCD telefon nie nagrzewał się. Stawiam, że to naprawdę wina wadliwego kompletu.
  • Level 11  
    Zobaczymy.. tsz zamieniam.. a powiedziales ze druga osoba co od niego kupila miala tak samo?
  • Level 9  
    Powiedziałem. :) Dlatego jak zadzwonisz chyba będzie wiedział o co chodzi. ;)
  • Level 11  
    No. Ja jutro dostane nowy wyswietlacz. To jak zmontuje to dam ci znac:))
  • Level 9  
    Widzę, że też się dogadałeś. :) Mam nadzieję, że i ja dostanę jutro nowy komplecik. W sumie mieszkamy ok. 80 km od siebie (Lubin-Wrocław), więc kto wie? :D
  • Level 11  
    No ja pisalem do niego i powiedzial ze jutro dostane nowy.. to do jutra;d odezwe sie jak zrobie
  • Level 9  
    Napisałem kilka postów wyżej, tak. ;)
  • Level 34  
    QooQoo wrote:
    No tak ale przeciez ja mialem peknieta tylko szybke... telefon mialem w 100% sprawny... wiec co sie moglo stac... mamy taki sam przypadek... bralismy od tego samego kolesia... i to zbiek okolicznosci? Zobaczymy jak wyjdzie jak zamieni wyswietlacz... mam nadzieje ze mi nie spalilo plyty.... jak spalilo to koles lowinien mi jesCze zwrocic kase za uszkodzenie sprzetu... :/

A co ma do tego że miałes tylko pękniętą szybkę? Widziałem podobne przypadki po upadku bez jakichkolwiek śladów. A to że działał jeszcze chwilę - najprawdopodobniej powstało jakieś mikropęknięcie w płycie, przy jej wyjmowaniu z obudowy lekko ją wygiełeś co doprowadziło do pogłębienia uszkodzenia. Miałem identycznych przypadków minimum kilkanaście i lcd oryginalny czy nie- nie miało znaczenia.

rbkrider wrote:
    Mam nadzieję, że to jednak wina samego LCD i dotyku. Trudno dorwać samą płytę główną w dobrej cenie. Zadzwoniłem do faceta, który sprzedał mi komplet, rzetelnie podszedł do sprawy , zdziwił się, że coś takiego mogło się stać. :) Zdecydowałem się na wymianę kompletu na nowy, jeśli to nie pomoże to w grę wchodzi zwrot pieniążków.
    @ OlekMTG - jeśli okaże się, że to wina płyty głównej, co mogę zrobić, aby ją uratować? Czy lepiej kupić nowy podzespół?

Edit: Przypomniałem sobie, że zanim podpiąłem nowy dotyk i LCD telefon nie nagrzewał się. Stawiam, że to naprawdę wina wadliwego kompletu.

Jeśli nagrzewa się sam to znaczy że jest gdzieś zwarcie. Najlepiej jakbys sprawdził miernikiem lub zasilaczem czy jest przejście między stykami + i - w złączu baterii (opis masz na taśmie baterii). Jeśli tak to z doświadczenia powiem że w tym modelu płyta raczej nie do naprawy. Zreztą sprawdź też czy nagrzewa się po podłączeniu jedynie baterii - jeśli tak to sprawa oczywista i podmiana dowolnej ilości wyświetlaczy nic tu nie pomoże.
  • Level 11  
    wiec tak..wzielem sama plyte glowna na biorko podlaczylem baterie.. nic nie grzeje... podlaczylem wlacznik odpalilem go ( nie zawibrowal) niewiem czemu:D ale miga z przodu pomaranczowa dioda... jaki wniosek?

Dodano po 1 [minuty]:

jednak wibruje..;p
  • Level 34  
    Jeśli zawibruje raz to dobry znak :). Co prawda inaczej może wyglądać temat na wyjętej płycie a inaczej na włożonej do telefonu (inny rozkład naprężeń) ale jest jeszcze nadzieja ;). Migająca dioda powinna oznaczać wyczerpującą się baterie.