Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] [Co kupić] Używana laserówka ok. 300 zł (+-200 zł)

Kpc21 25 Lis 2013 23:41 1224 5
  • #1 25 Lis 2013 23:41
    Kpc21
    Poziom 22  

Tak się składa, że jeszcze do wczoraj posiadany dotychczas Brother DCP-J315W jeszcze jakoś drukował, choć ciężko było go do tego zmusić. Do dzisiaj jednak nieco się to zmieniło. Jeśli drukarka wydaje dziwne dźwięki, a z podajnika papieru wysypują się połamane plastikowe elementy, dobry znak to raczej nie jest - wychodzi na to że Brother wyzionął ducha. Ponieważ mam do niego spory zapas tuszy, zastanawiam się nad oddaniem go do serwisu (nie ma już gwarancji), ale drukarka potrzebna mi jest na teraz. W zasadzie jutro muszę już coś zakupić.

Zastanawiam się nad kupnem używanej laserówki. W grę wchodzi tylko odbiór osobisty w Łodzi i ew. okolicach ze względu na czas. Mam nadzieję, że moderator wybaczy mi, że wklejam linki na Allegro - służą one wskazaniu konkretnych ofert (co teraz jest istotne, przyszłemu czytelnikowi tak czy inaczej się nie przyda), a obok podam też nazwy danych modeli.

Wygląda to tak:
    http://allegro.pl/drukarki-i-skanery-drukarki...tronics-layer-main&state=5&postcode_enabled=0

Teraz pytanie - co z tego wybrać, o ile w ogóle cokolwiek jest warte by to brać pod uwagę?

Najciekawsza wydaje się ta Kyocera 3900:
    http://allegro.pl/super-cena-kyocera-fs-3900dn-laser-duplex-lan-fv-i3738220844.html
    Jest ich kilka sztuk do wyboru, tania, o marce słyszałem dużo dobrego. Gdzie jest haczyk?

Na forum dość sporo dobrego czytałem też o HP 2015:
    http://allegro.pl/hp-laserjet-p2015dn-p-2015-dn-duplex-lan-jak-nowa-i3740161614.html
    Ale czytałem, że w tym modelu występuje jakaś typowa dla niego usterka, aż tak on mnie nie przekonuje. Tym bardziej, że przebieg wydaje się mieć większy niż większość Kyocer, a jest o 100 zł droższy.

Może więc to:
    http://allegro.pl/hp-laserjet-2430dn-2430dtn-2430n-duplex-lodz-siec-i3740161714.html (HP 2430)?

Ciekawy wydaje się jeszcze ten HP-ek (HP 4000, HP 4500):
    http://allegro.pl/wydruk-0-3gr-str-hp-laserjet-4000-4050-i3740162831.html
    Ale obawiam się, że jeśli jest to tak stary model, może mieć i siłą rzeczy duży przebieg, szczególnie że go nie podają.

Co byście z tego wybrali? Może na tej liście aukcji jest jeszcze coś ciekawszego? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

• #2 26 Lis 2013 00:22
    1903379
    Usunięty  
  • #3 26 Lis 2013 00:29
    Kpc21
    Poziom 22  

A z tych nowych znalazłyby się jakieś odpowiedniki ze zintegrowanym skanerem?

Cały czas zastanawiam się jeszcze nad atramentówką - albo taki sam Brother (bądź w wersji J140W, różniącej się bodaj tylko wyświetlaczem), ale skoro z tym były problemy, to mnie to zbytnio nie przekonuje (choć te Brothery mają badzo dobre opinie, a przede wszystkim wyjątkowo tanią eksploatację, tańszą nawet niż w laserówkach), albo HP DeskJet 3525 bądź 5525 (tania eksploatacja na oryginalnych tuszach). Zaletą atramentówek jest druk w kolorze, wadą - że to atramentówki, a jak bywa z jakością drukarek atramentowych, doskonale wiadomo. Choć z drugiej strony czy z tanimi laserówkami (mówię o tych nowych) będzie inaczej?

• #4 26 Lis 2013 00:45
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najpierw się zdeklaruj, co drukujesz i jakie ilości. I wedle tych potrzeb dobieraj sprzęt. Jeśli dużo dokumentów,faktur, itp, to tania drukarka laserowa. W tej chwili chyba nic tańszego niż nowy samsung nie znajdziesz. Z tonerami w zamiennikach nie ma problemu.No i masz gwarancję.
    Z używanym sprzętem jest zawsze ten problem, że mimo zapewnień sprzedawcy i tak coś wyjdzie. A ceny części zamiennych, mimo że zwykle nie powalają, to jak się skumulują, to potrafią lekko podwoić wydatek na sprzęt.
    Jeśli drukujesz w kolorze, ale mało, to drukarka atramentowa. Jeśli dużo, to laser.

• #5 26 Lis 2013 00:50
    Kpc21
    Poziom 22  

Najwięcej drukuje się na czarno, ale czasem przedrukuje się i coś w kolorze.

Myślałem raczej nad laserówką, bo zastanawiam się nad daniem tego Brothera do naprawy. Choć można się spodziewać, że naprawa będzie kosztować prawie tyle co nowa drukarka.

Poza tym atramentówek z ich humorami mam już dość. Jak drukarka stwierdzi że drukować nie będzie, bo nie, to można godzinami nad nią siedzieć próbując ją do drukowania przekonać. Ale jak drukarka zachce - to zaprotestuje. A to tusz jej się nie spodoba, a to papier będzie się stale zacinać... Czy ta irytująca cecha dotyczy też tych tanich laserówek?

Z drugiej strony równoczesna eksploatacja laserówki i atramentówki nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, bo jeśli ciąglę będę drukować na laserówce, a na atramentówce sporadycznie, to w tej drugiej będzie zasychać tusz (albo będzie żreć całe kartridże na automatyczne czyszczenie).

• #6 26 Lis 2013 12:30
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest takie pojęcie - kompromis. Musisz wybrać, czego bardziej potrzebujesz. Bo w atramentówce tusz może zaschnąć, a w laserówce toner się zbrylić. W obu mogą paść rolki, elektronika, czy wystąpić inne "humory". Każda może się zbiesić. I jak laserówki jeszcze się naprawia i regeneruje, to atramentówki już rzadko, bo to w ich wypadku nieopłacalne. Przecież niektóre drukarki kosztują mniej niż zestaw oryginalnych tuszy do niej. Chcesz albo tanio i wtedy średnio z jakością, trwałością, wydajnością, a jeśli sprzęt używany, to zawsze występuje niebezpieczeństwo dodatkowych kosztów. Albo chcesz dobrze. to wtedy inwestujesz raz, większe pieniądze, na dłużej i działasz pewnie i spokojnie.
    Dostałeś propozycje sprzętu nowego, dostałeś używanego. Decyzja należy do ciebie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME