Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit DSG 051 zatrzymuje się po kilku min. Alarm "zamknięty zawó

bradek71 25 Lis 2013 23:46 9735 6
  • #1 25 Lis 2013 23:46
    bradek71
    Poziom 1  

Mam problem ze zmywarką Indesit DSG 051.
    Po kilkunastu min. pracy staje i sygnalizuje awarię - migają dwie diody "Suszenie" oraz "Koniec zmywania".
    (praktycznie zawsze używam najkrótszego programu nr 5 trwającego 30 minut, praktycznie innego nie używam)

- zaczyna pracę ale nie zmywa do końca, zatrzymuje się po kilku -kilkunastu minutach (zaczynają migać dwie diody - poniżej cytuję ten alarm wg. inStrukcji),

- stwierdziłem też, że nie włącza się grzałka (ale może tylko dlatego, że zatrzymuje pracę zanim normalnie włączyłaby się grzałka podczas prawidłowej pracy? nigdy wcześniej nie sprawdzałem po jakim czasie od startu woda zaczyna być ciepła, więc to tylko jakiś domysł, pisze o tym na wszelki wypadek),

- na koniec, choć to prawdopodobnie bez znaczenia - nie wypłukuje się kostka ze środkiem myjącym ale może to związane jest tylko z tym, ze zmywarka zbyt szybko się zatrzymuje wchodząć w stan alarmu i poprostu nie zdąża jej wykorzystać (no i może też to, że nie włącza się grzałka a może raczej nie zdąża się włączyć, a zimna woda za słabo rozpuszcza kostkę myjącą? (nie wiem, poprostu dodaję tę obserwację na wszelki wypadek).

W trakcie każdej kolejnej próby działania zachowuje się tak samo.

Oto opis awarii podany w instrukcji obsługi:

Nieprawidłowości:

__(pulsują kontrolki Suszenia i Zakończenia zmywania)__
    __Zmywarka nie pobiera wody / Alarm "zamknięty zawór"__

Możliwe przyczyny / Rozwiązania:

- Brak wody w sieci wodociągowej
    --- woda jest, ciśnienie wody ok
    - Przewód odprowadzający wodę jest zgięty
    --- sprawdzony, nie jest zgięty
    - Należy otworzyć zawór: po kilku min. urządzenie włączy się samoczynnie
    --- niestety awaria wciąż się powtarza

Filtry wody (siatki) na wlocie za zaworem wody oraz na wejściu do zmywarki były czyste, zarówno wąż doprowadzający wodę jak i odprowadzający wodę nie były załamane, ciśnienie wody w sieci jest ok.

Proszę o pomoc. Z góry BARDZO dziękuję!!

5 6
  • #2 18 Gru 2013 17:46
    Maniekk15
    Poziom 2  

Witam, miałem identyczny problem z tą samą zmywarką. Przyczyną była zatkany wąż sterujący hydrostatem. Hydrostat w tej zmywarce znajduje się w lewym dolnym rogu patrząc od tyłu na zmywarkę. Wystarczy odkręcić boczną ściankę (lewą) i będzie widoczny wężyk, należy go odpiąć od hydrostatu i po prostu w niego porządnie dmuchnąć-u mnie pomogło od razu. Pozdrawiam

1
  • #3 28 Gru 2013 17:14
    Glaser
    Poziom 2  

@ Maniekk15 Miałem identyczny problem z tą zmywarką, i tez doszedłem ze trzeba dmuchnąć w ten wężyk (szkoda ze twojego postu wtedy tu nie było).
    Mam pytanie, jeżeli odkręcałeś cały bok to możesz mi powiedzieć dokąd ten wężyk idzie do góry? Bo ja tylko dmuchnąłem od dołu przez rurkę-przedłużkę, myślałem żeby założyć na stałe jakąś rurkę. Ostatnio dużo wody wyleciało mi na kuchnię...

2
  • #4 28 Gru 2013 20:08
    gabares
    Poziom 18  

Zbyt duże ciśnienie wody ..Nie odkręcać zaworu do oporu.

2
  • #5 28 Gru 2013 22:20
    Glaser
    Poziom 2  

@ gabares tego nie próbowałem...mam wysokie ciśnienie w sieci na pewno.Spróbuje...

1
  • #6 01 Sty 2014 15:56
    Maniekk15
    Poziom 2  

Całego nie odkręcałem natomiast wężyk jest zagięty mniej więcej na wysokości 30cm mierząc od spodu zmywarki. Jeżeli założysz dodatkowy wężyk musisz pamiętać o tym aby cały czas był zatkany co umożliwi prawidłowe działanie hydrostatu. z drugiej strony jednak jak będziesz dmuchał również w hydrostat to żeby się przypadkiem nie uszkodził jeśli zrobisz to ze zbyt dużą siłą:) o ile obaj mamy to samo na myśli gdzie Ty ten wężyk chcesz tam dołożyć na stałe :)

1
  • #7 01 Sty 2014 22:10
    Glaser
    Poziom 2  

@Maniekk już patrzyłem gdzie ten wężyk idzie a mianowicie do spustu tam gdzie jest koszyczek i filter-sitko.Podejrzewam ,że jak się zawali smieciami to zapycha się wężyk i po sprawie.Ja mam zmywarke pod blatem mebli,bez górnej obudowy zmywarki to moment i jest na wierzchu.Nie będę kombinował nic z wężykami,bo też pomyślałem sobie o tym dmuchu w termostat...
    W każdym bądź razie dziękuje i zycze Szczęśliwego Nowego Roku

0