Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sworznie samoblokujące (ze sprężystą kuleczką)

szaroczek 26 Lis 2013 00:54 2118 7
 • #1 26 Lis 2013 00:54
  szaroczek
  Poziom 10  

  Dzień dobry. Nie wiem, czy jestem w odpowiednim dziale, ale po długich rozważaniach stwierdziłem, że ten będzie chyba najodpowiedniejszy pytaniu, które chcę zadać.

  Oto ostatnio wszedłem w posiadanie domowego urządzenia treningowego zbudowanego z rur kwadratowych, które okazało się być nie do końca kompletne. Jako że, jak wspomniałem, jest to urządzenie domowe, musi więc ono być, i w istocie rzeczy jest składane i rozkładane. Rozłożone urządzenie do pozycji "gotowej" blokuje się za pomocą sworzni (czy zatyczek lub przetyczek) o średnicy 8 i 10 mm i długości odpowiednio 65 i 95 mm (licząc z gałką) z platykową gałką z jednej strony i z blokadą w postaci sprężystej kuleczki z drugiej strony. Tych sworzni do prawidłowego zmontowania urządzenia potrzebnych jest po kilka sztuk. W zestawie mam po jednym z obu rodzajów.

  Moje pytanie jest, czy ktoś wie, gdzie takie sworznie mogę kupić, lub jak się to fachowo nazywa, jeślibym miał szukać w internecie, bo wszystkie wyrazy, jakie przychodzą mi do głowy (sworzeń z kulką, zatyczka, przetyczka, zawleczka) nie dają ani śladu pozytywnego rezultatu. A w ogóle to chyba niepotrzebnie się tyle nasmarowałem opisując problem, bo na koniec zobaczyłem, że można dodać załącznik, więc po prostu sfotografowałem te zatyczki i mam nadzieję, że będzie można je obejrzeć na zdjęciu. Myślę, że to są rzeczy na tyle uniwersalne, że ktoś musi chyba coś takiego produkować w kilku podstawowych średnicach i długościach. Gałki oczywiście nie muszą być identyczne.

  Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne sugestie i serdecznie pozdrawiam

  0 7
  Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
 • #2 26 Lis 2013 07:46
  zimny8
  Poziom 33  

  Kto owe urządzenie treningowe wyprodukował?
  - u niego szukaj.

  0
 • #3 26 Lis 2013 12:00
  szaroczek
  Poziom 10  

  "Made in China" - to by było za proste. :D Niestety, nawet dystrybutora poslkiego nigdzie nie znalazłem (a urządzenie zdobyłem jako urzywane). Upieram się przy idei, że na takie sworznie tysiące konstrukcji jest montowanych i ktoś gdzieś musi to produkować i/lub sprzedawać.

  0
 • #5 26 Lis 2013 14:46
  zimny8
  Poziom 33  

  Jeśli "to" pozostanie w mieszkaniu na dłużej a sworznie nie służą do jakiejś zmiennej konfiguracji urządzenia, to zastosuj zwykłe śruby o ile to możliwe?.

  0
 • #6 26 Lis 2013 21:13
  szaroczek
  Poziom 10  

  zimny8 - "to" pozostanie w mieszkaniu na dłużej, a sworznie służą WŁAŚNIE "zmiennej konfiguracji urządzenia" oraz do jego rozmontowywania i ponownego montowania, co w przypadku mojego mieszkania i wielkości tego sprzętu jest koniecznym warunkiem jego eksploatacji (po prostu przed każdym użyciem urządzenie musi zostać zmontowane, a po użyciu zdemontowane do pozycji spoczynkowej). :wink:

  saskia - strzał w dziesiątkę!!! wielkie dzięki! :kiss:

  już szukam z nimi kontaktu, chociaż z katalogu widzę, że to super profesjonalne rzeczy i mały zestawik kosztować będzie fortunę. :lol: Ale zakładając, jak powyżej zasugerowałem, że sprzęt ma długo posłużyć i tym samym być często montowany i regulowany, wygoda wykonywania tych czynności może uzasadnić nawet trochę większy wydatek. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. :bye:

  0
 • #7 26 Lis 2013 23:24
  saskia
  Poziom 38  

  Ciesze sie ze pomoglem troszke, ale bez takich pieszczot, bo zona zabroni mi uzywac kompa. :-) :-)

  Na ostatniej stronie z PDF-a z drugiego linku jest ich adres i telefony itp.
  ul. Za³ogowa 17
  80-557 Gdañsk
  tel.: 058 762 08 88
  fax: 058 762 17 84
  e-mail: info(malpa)kvt-koenig.pl
  www
  .kvt-koenig.pl

  0
 • #8 27 Lis 2013 02:57
  szaroczek
  Poziom 10  

  Thanks! :wink:

  0