Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sworznie samoblokujące (ze sprężystą kuleczką)

szaroczek 26 Lis 2013 00:54 2088 7
  • #1 26 Lis 2013 00:54
    szaroczek
    Poziom 10  

Dzień dobry. Nie wiem, czy jestem w odpowiednim dziale, ale po długich rozważaniach stwierdziłem, że ten będzie chyba najodpowiedniejszy pytaniu, które chcę zadać.

Oto ostatnio wszedłem w posiadanie domowego urządzenia treningowego zbudowanego z rur kwadratowych, które okazało się być nie do końca kompletne. Jako że, jak wspomniałem, jest to urządzenie domowe, musi więc ono być, i w istocie rzeczy jest składane i rozkładane. Rozłożone urządzenie do pozycji "gotowej" blokuje się za pomocą sworzni (czy zatyczek lub przetyczek) o średnicy 8 i 10 mm i długości odpowiednio 65 i 95 mm (licząc z gałką) z platykową gałką z jednej strony i z blokadą w postaci sprężystej kuleczki z drugiej strony. Tych sworzni do prawidłowego zmontowania urządzenia potrzebnych jest po kilka sztuk. W zestawie mam po jednym z obu rodzajów.

Moje pytanie jest, czy ktoś wie, gdzie takie sworznie mogę kupić, lub jak się to fachowo nazywa, jeślibym miał szukać w internecie, bo wszystkie wyrazy, jakie przychodzą mi do głowy (sworzeń z kulką, zatyczka, przetyczka, zawleczka) nie dają ani śladu pozytywnego rezultatu. A w ogóle to chyba niepotrzebnie się tyle nasmarowałem opisując problem, bo na koniec zobaczyłem, że można dodać załącznik, więc po prostu sfotografowałem te zatyczki i mam nadzieję, że będzie można je obejrzeć na zdjęciu. Myślę, że to są rzeczy na tyle uniwersalne, że ktoś musi chyba coś takiego produkować w kilku podstawowych średnicach i długościach. Gałki oczywiście nie muszą być identyczne.

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne sugestie i serdecznie pozdrawiam

0 7
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • #2 26 Lis 2013 07:46
    zimny8
    Poziom 33  

Kto owe urządzenie treningowe wyprodukował?
    - u niego szukaj.

0
  • #3 26 Lis 2013 12:00
    szaroczek
    Poziom 10  

"Made in China" - to by było za proste. :D Niestety, nawet dystrybutora poslkiego nigdzie nie znalazłem (a urządzenie zdobyłem jako urzywane). Upieram się przy idei, że na takie sworznie tysiące konstrukcji jest montowanych i ktoś gdzieś musi to produkować i/lub sprzedawać.

0
  • #5 26 Lis 2013 14:46
    zimny8
    Poziom 33  

Jeśli "to" pozostanie w mieszkaniu na dłużej a sworznie nie służą do jakiejś zmiennej konfiguracji urządzenia, to zastosuj zwykłe śruby o ile to możliwe?.

0
  • #6 26 Lis 2013 21:13
    szaroczek
    Poziom 10  

zimny8 - "to" pozostanie w mieszkaniu na dłużej, a sworznie służą WŁAŚNIE "zmiennej konfiguracji urządzenia" oraz do jego rozmontowywania i ponownego montowania, co w przypadku mojego mieszkania i wielkości tego sprzętu jest koniecznym warunkiem jego eksploatacji (po prostu przed każdym użyciem urządzenie musi zostać zmontowane, a po użyciu zdemontowane do pozycji spoczynkowej). :wink:

saskia - strzał w dziesiątkę!!! wielkie dzięki! :kiss:

już szukam z nimi kontaktu, chociaż z katalogu widzę, że to super profesjonalne rzeczy i mały zestawik kosztować będzie fortunę. :lol: Ale zakładając, jak powyżej zasugerowałem, że sprzęt ma długo posłużyć i tym samym być często montowany i regulowany, wygoda wykonywania tych czynności może uzasadnić nawet trochę większy wydatek. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. :bye:

0
  • #7 26 Lis 2013 23:24
    saskia
    Poziom 38  

Ciesze sie ze pomoglem troszke, ale bez takich pieszczot, bo zona zabroni mi uzywac kompa. :-) :-)

Na ostatniej stronie z PDF-a z drugiego linku jest ich adres i telefony itp.
    ul. Za³ogowa 17
    80-557 Gdañsk
    tel.: 058 762 08 88
    fax: 058 762 17 84
    e-mail: info(malpa)kvt-koenig.pl
    .kvt-koenig.pl

0
  • #8 27 Lis 2013 02:57
    szaroczek
    Poziom 10  

Thanks! :wink:

0