Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 24 - Nie można dopuścić wody błąd e10

26 Lis 2013 02:04 8391 18
  • Poziom 9  
    Witam.
    Kocioł i usterka jak w temacie. po odkręceniu zaworu zegar pokazuje 0 i niestety kociołek nie chce wody. Chwile przed wystąpieniem w/w objawu otworzyłem zawór do ogrzania piętra. Można jakoś samemu coś poradzić czy tylko serwis?
    Z góry dziękuje
  • Poziom 9  
    Nikt nie pomoże? kurcze dzwoniłem serwis za 3 dni z tu zimno.
  • Poziom 9  
    Koledzy czy ja go popsułem czy co. Bardzo proszę o radę bo mróz za oknami. Koledzy czy można coś z tym zrobić?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    piotrus_t napisał:
    otworzyłem zawór do ogrzania piętra.

Sprawdź ciśnienie wody w kotle. Powinno być równą lub więcej jak 1bar.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kurcze, co ja widzę, instrukcję obsługi kotła schowali ? piarcik, zapomniałeś dodać, że nie powinno być większe od 2,5 bar, bo zaraz będzie błaganie o pomoc - "cieknie z pieca"
  • Poziom 9  
    Panowie ale zegar pokazuje definitywnie zero. Piec nie chce wody.Piec ma 3 miesiące czy jest możliwe żeby się zasilanie zapchało i czy ewentualnie mogę go i w jaki sposób przeczyścić. Pseudofachowiec założył filtr bez sitka.Wczoraj próbowałem wszystkiego i spuściłem powietrze z (wentla) u góry pieca dziś wyczytałem na innym forum że tam musi być powietrze. Czy to prawda jeśli tak to jakie tam musi być ciśnienie powietrza (ile mam dopompować).
    Dopompuj do 1 bar. To kocioł 2-funkcyjny czy z zasobnikiem? Zrób fotkę przyłączy do kotła od dołu, może monter dołożył jeszcze jakiś zawór.
  • Poziom 9  
    Jest to kocioł 2funkcyjny. Zasobnika jeszcze nie ma. Nie mam możliwości zrobienia fotki. Monter podłączył się pod dobre wyjścia pod zasilanie. Jest tylko filtr skośny i żadnych zaworów. Puszczam mu wodę i nie słychać aby wogóle szła do pieca a odkręcałem wężyk i jest napewno.
    Czyli jest to kocioł jednofunkcyjny. W kotle masz jeszcze zaworek do dopuszczania wody, takie czarne pokrętło, wystające z dołu kotła.
    Skoro jednofunkcyjny to raczej nie ma zaworka pod kotłem.
    immergas ma taki zaworek.
  • Poziom 9  
    Dzięki panowie. Się robi na 3 etaty i śpi po 3 godz na dobę oraz pisze na forum przez kogoś to są później niedomówienia. Próbowałem napełniać czytając instrukcje z poziomu użytkownika, tam nie ma nic na temat tego dodatkowego zaworku. W piecu jest i w instrukcji z poziomu instalatora. Zabieram się do próby.

Ludzie taka pierdoła. Czemu nikt od razu nie zdradził tej mega tajemnicy? W instrukcji na temat napełniania nikt nie napisał o tym zaworku.
    Tak czy inaczej Dzięki.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    taki przycisk jest, "pomógł" jakby co
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    mauri_b napisał:
    taki przycisk jest, "pomógł" jakby co

Pomógł? Przecież my wszyscy mamy zaszczyt, że możemy pomagać takim ludziom.
    Nie mamy prawa domagać się jakiejkolwiek wdzięczności.
    Nawet takiej, która nic nie kosztuje osobę klikającą w pomógł.

Teraz to już naprawdę wyjątki kto klika.
    Popatrzeć na statystyki w działach IT. Tam osiągają 200 miesięcznie.
    Ja przez 6 lat tyle nie uzbierałem. A statystyka idzie coraz słabiej.

Sam fakt, że poświęca się czas, a druga osoba ma to w nosie zniechęca do dalszego udzielania się na tym forum.
  • Poziom 34  
    piotrus_t a czy kocioł jest uruchomiony? Tzn. czy był serwisant, wyregulował kocioł, podbił gwarancje i poinstruował jak go obsługiwać?
    Pytam bo błąd ,,10'' i zawór dopuszczania wody to podstawowe informacje jakie przekazuje się użytkownikowi podczas pierwszego uruchomienia.
  • Poziom 9  
    Panowie przepraszam ale rzadko tu przebywam i nie wiedziałem że trzeba klikać "pomógł". Na przyszłość będę wiedział.
    Jeśli chodzi o uruchomienie był był serwisant gwarancja podbita itd., ale jakoś utkwiło mi że do dopuszczenia wody tylko jeden zawór do obsługi jest potrzebny.
    Dzięki panowie i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    piracik napisał:
    Ja przez 6 lat tyle nie uzbierałem. A statystyka idzie coraz słabiej.

Sam fakt, że poświęca się czas, a druga osoba ma to w nosie zniechęca do dalszego udzielania się na tym forum.

Coś w tym jest. Można też nie pomagać... lub napisać coś w moim temacie, który m in. po to powstał. :D
    Swoją drogą 15 postów i 4 (sorry jeśli kogoś pominąłem) fachowców obsługuje temat ....odkręcenia zaworka. Musieliście być bardzo "wygłodzeni". :D
    jack63 napisał:
    lub napisać coś w moim temacie, który m in. po to powstał.

Ale to nie o to chodzi aby zakładać tematy do nabijania punktów i pomógł.
    Jest dużo wątków gdzie autor dziękuje za pomoc ale pomógł już ciężko wcisnąć, tak jak by miał ponieść za to jakieś konsekwencje lub poniżyć się przed ludźmi.
    W tym temacie też moja uwaga uraziła kolegę. Mimo, że wskazałem mu problem to uniósł się "honorem" i mnie pominął.
    Ale... mam to w nosie. Za parę tygodni znowu zajrzy na forum bo będzie miał znowu jakiś głupi problem, z którym sam sobie nie umie poradzić.

jack63 napisał:
    i 4 (sorry jeśli kogoś pominąłem) fachowców obsługuje temat

Siebie też policzyłeś?
  • Poziom 9  
    Układ napełniony. Dziękuje wszystkim za pomoc i przepraszam za ten magiczny guziczek "pomógł".