Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VECTRA B 1.8 B+G - MIGAJĄCY CHEK

26 Lis 2013 03:11 3468 11
  • Poziom 13  
    Auto kilka razy ciężko odpaliło i padło całkiem. Podejrzewam immo ponieważ miga check ale w immo brak błędów, a w parametrach pisze że cod przyjęty. Wypinałem immo i podmieniałem kluczyk, pojawiają się błędy i check pali się ciągle. Wydaje mi się że immo jest OK! Zastanawia mnie natomiast bardzo sterownik silnika. Nie wykazuje żadnych błędów mimo że nie odpala i mimo że wypiąłem kilka czujników. A check ciągle miga. W parametrach cod immo również przyjęty jak i reszta parametrów wydaje się OK! Przy próbie odpalania brak iskry i wtrysku. Natomiast przy teście elementów wszystko się włącza. Przy kręceniu sterownik obroty widzi ok, 190. Czy możliwe jest że padł sterownik czy to jak zwykle jest jakaś pierdoła. Podkreślam ciągły brak błędów w sterowniku cokolwiek by nie było robione. Zasilania i masy OK.
  • Poziom 22  
    Rozrusznik był sprawdzany? Akumulator ma prawidłowe napięcia?
    Nie jestem pewny jakie powinny być obroty na rozruszniku w tym aucie, ale wydaje mi się że te 190 to może być trochę za mało (może inny właściciel Vectry niech poda wartości od siebie).
    Chociaż słyszałem już o przypadku, że rozrusznik niby kręcił prawidłowo, a przy niższych temp. autko nie zapalało - winny okazywał się właśnie rozrusznik (nie mam pewności, ale chodziło wtedy chyba o jakieś tulejki).
  • Poziom 13  
    Rozrusznik, akumularor odpada. Co do immo też byłem przekonany ale jak już pisałem według OP COM działa prawidłowo.
  • Poziom 34  
    W starych oplach jak immo trzymało zawsze chceck migał.Polacz ie z silnikiem i zobacz co sie dzieje.

• Poziom 34  
    miga też jak będzie problem z głównym przekaźnikiem!
  • Poziom 13  
    W parametrach silnika równierz sygnał immo przyjęty, wydaje się OK. PO zdjęciu anteny cod nie przyjęty i CHEK świeci ciągle. Ale w pamięci silnika brak najmniejszego śladu błędu. W immo po zdjęciu antenybłąd jest . Przekażniki sprawdzane i podmieniane, obiaw ten sam. Jak pisałem zasilania i masy OK . Podkreślam ciągły brak błędów w sterowniku cokolwiek by nie było robione.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Jeżeli ta pomoc ma być z Bożej łaski to z góry dziękuje! ale podaję X18XE 56.5 97r.
  • Poziom 34  
    non e vero italiano napisał:
    A może byś tak panie elektromechanik z Bożej łaski napisał co za vectra? No samo 1,8 nie wystarczy, możesz miec X18XE na 56.5 i X18XE1 na MS70.
    I jak MS70, czyli hybrydka to całkiem inna bajka.
    A zaraz się pewnie okaże, że to V-A z końca produkcji, też miała immo.

Do tego jeszcze czym to diagnozuje.
    Schemat,piec minut i wiadome czy ecu otrzymuje wszystkie plusy i minusy ze tak powiem i wszystko jest jasne.
  • Poziom 13  
    O OP-COMie i plusach-minusach już pisałem!
  • Poziom 13  
    A jednak padł sterownik. Używka 50zeta. Przelutowałem flesz z orginału i wszystko chula na starym immo!