Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PFL 800 pralka - Nie kończy prania,świeci serwis

blipnicki 26 Lis 2013 08:58 3426 9
  • #1 26 Lis 2013 08:58
    blipnicki
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    Posiadam pralkę jak w temacie,pod koniec cyklu prania,nie przechodzi w fazę płukania/wirowania. Wyskajuje błąd i świeca następujące kontrolki:
    -800,
    -opóźnienie 6h,
    -opóźnienie 9h,
    -serwis,
    -start miga.

Problem pojawia sie na programie "40 KAŻDEGO DNIA" i na 60 stopni,reszty nie sprawdzałem. Wczoraj pralka przeleciała cały cykl prania z octem na pusto na 95 stopni bez zatrzymania.
    Szukałem w innych tematach ale akurat takiego błędu nie znalazłem. Jaki to kod błędu i co oznacza? Jesli ktoś jest w stanie pomóc to bardzo byłbym wdzięczny.

0 9
  • Pomocny post
    #2 26 Lis 2013 09:45
    TONI_2003
    Moderator

Raczej do sprawdzenia :D : błąd związany z silnikiem, do sprawdzenia obwód silnika, szczotki, cewka tacho, wiązka elektryczna, i ewentualnie moduł ( zimne luty, triak)...
    Polar PFL 800 pralka - Nie kończy prania,świeci serwis

0
  • #3 26 Lis 2013 10:22
    blipnicki
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedź, sprawdzę wg zalecenia proszę jeszcze tylko o informację, bo o problemach tacho czytałem o odklejajacym sie magnesie ale sprawdzenie cewki sprowadzić do zbadania przejścia czy w jakiś jeszcze inny sposób? Co do szczotek to jaka jest ich długość minimalna?
    Moze za dużo pytań ale wolę być przygotowany bo jak rozbiorę pralkę to chcę to jak najszybciej naprawić.

Pozdrawiam

2
  • #4 30 Lis 2013 22:18
    blipnicki
    Poziom 2  

Usterka usunięta,

problem tkwił w magnesie, który zsunął się z ośki ale jeszcze nie spadł. Trzymał się na samym jej końcu ocierając o obudowę silnika (prądniczki). Nie pracował w prawidłowym miejscu. Fakt, po podłączeniu miernika do cewki tacho, po rozkręceniu wkrętarką bębna silnika do określonej prędkości, tacho dawało napięcie, widać było zmianę jego wartości wraz ze zmianą obrotów bębna co wskazywało na prawidłową pracę ale... po rozkręceniu silnika i umieszczeniu magnesu na właściwym miejscu, wartość napięcia przy pomiarze była ponad 2 razy większa.

Pralka działa bez problemów, jak zwykle się nie zawiodłem na elektrodzie, dzięki Toni.

0
  • #5 27 Lut 2016 16:54
    matiuas
    Poziom 7  

Witam, po wybraniu dowolnego programu prania, pralka nabiera wodę, następnie słychać pstrykanie i wyświetla się kod błędu z początku tematu. Dodatkowo pralka nie grzeje wody. Mierzyłem oporowość (czy jakoś tak 😊) grzałki i wynosiła około 23.
    Co to może być ? Proszę o pomoc.

1
  • #6 27 Lut 2016 21:29
    peter falk
    Specjalista AGD

matiuas napisał:
    Co to może być ?

Jak to co?
    Przecież jest napisane:
    TONI_2003 napisał:
    do sprawdzenia obwód silnika, szczotki, cewka tacho, wiązka elektryczna, i ewentualnie moduł ( zimne luty, triak)...

0
  • #7 28 Lut 2016 12:25
    matiuas
    Poziom 7  

peter falk napisał:
    matiuas napisał:
    Co to może być ?

Jak to co?
    Przecież jest napisane:
    TONI_2003 napisał:
    do sprawdzenia obwód silnika, szczotki, cewka tacho, wiązka elektryczna, i ewentualnie moduł ( zimne luty, triak)...

Dzięki za odpowiedź, dzisiaj sprawdzę szczotki. Nowe mają 31 mm długości, jaka jest minimalna długość?

Czy jest normalne że przy błędzie związanym z silnikiem grzałka nie grzeje wody?

0
  • #8 28 Lut 2016 13:50
    peter falk
    Specjalista AGD

Nie grzeje, czy nie grzała już wcześniej :?:

0
  • #9 28 Lut 2016 15:20
    matiuas
    Poziom 7  

Nie grzeje od czasu pojawienia się błędu. Słychać po napompowaniu wody syczenie, jakby grzałka grzała (dźwięk jak w czajniku elektrycznym), później następuje wspomniane pykanie i wyświetla się kod błędu. Po wypompowaniu wody ręcznik wrzucony do pralki jest zimny, mimo ze ustawione było 90 stopni.

0
  • #10 28 Lut 2016 20:19
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Sprawdź grzałkę na przebicie do masy-uziemienie pomiar omomierzem powinien wystarczyć prościej zdejmij przewody z grzałki i sprawdź czy serwis ponownie zaświeci , moim zdaniem grzałka do wymiany na nową .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo