Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager - schematy

szym10 22 Cze 2005 21:55 50446 22
  • #1 22 Cze 2005 21:55
    szym10
    Poziom 17  

Witam.
    Poszukuję schematu do Chrysler-a Voyager-a schemat instalacji rok 99 silnik 2.4 kat. Chodzi dokładnie o alarm i jego połączenie bo bzikuje, raz działa ok a czasem nagle odcina zapłon i nic nie można zrobić.

Czy jest on sprzężony z komputerem?
    Jeśli ma ktoś schemat to bardzo bym był wdzięczny za niego.
    Można go wysłać na adres szym10(malpa)tlen.pl.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0 22
  • #3 26 Gru 2008 17:30
    MIRAS-S
    Poziom 19  

Większość awarii chryslerów jest z powodowana złą jakością wykonania płytek lutowanych na których występują zimne luty oraz korozja połączeń lutowanych a także zły kontakt wtyczek.

Z najczęstszymi problemami użytkownicy mają typu brak oświetlenia licznika ,kontrolek i tym samym problem z odpaleniem silnika a jak już to praca silnika 3 sekundowa.Zawsze pierwsze domysły takie ,że samochód może posiadać immobilajzer i zaczyna fiksować.

Jeśli takie objawy występują to należy koniecznie sprawdzić główna płytę licznika ,ponieważ występują tam zimne luty które, nie pozwalają na uruchomienie silnika.

Zawsze należy zrobić konserwację całej elektryki ,połączeń kostek oraz sterowników nawet jeśli samochód dobrze jeździ bo wystarczy ,że będzie brak kontaktu na jednym czujniku i będą problemy z odpalaniem samochodu lub wyświetlanie kodów błędów.

Ja po zakupie samochodu zrobiłem jak wyżej opisałem i do obecnej chwili nie mam problemów z instalacją.

4
  • #4 12 Mar 2009 10:11
    yarpen1111
    Poziom 9  

Witam
    Panowie może ktoś wie czy to problem elektryczny bo mam Grand voyagera 2,5 TD z 1997 r i nijak nie mogę go odpalić tylko przez kabel na świece i wtedy pali nie wiem już czego szukać (nadmienie że wszystkie przekaźniki i bezpieczniki wymieniłem od takiego samego auta i dalej tylko na krótko ma napięcie na świecach)może ktoś ma schemat pomocny w znalezieniu problemu?? bardzo proszę o pomoc
    a schemat poproszę na e-maila

2
  • #5 30 Mar 2009 21:10
    Buczekb
    Poziom 1  

Do MIRAS-S Mam pytanie mam takie same objawy w samochodzie Chrysler Town and Country rocznik 1998 i od czasu do czasu to samo się robi czyki gasną liczniki podswietlanie biegów i kilometrówki a silnik zapala na 2-3 s i gasnie o które lącza chodzi i które elementy należy wymienić proszę o kontakt na email (pphuomar@gazeta.pl) lub opisanie szczegółowo na forum podjętych działań

2
  • #6 31 Mar 2009 11:10
    MIRAS-S
    Poziom 19  

Objawy ,które ci się pojawiły Prawdopodobnie świadczą o zimnych lutach na głównej płycie licznika miałem takie same

Zdjęcia płyty głównej licznika chrysler town & contry wersja kanadyjska rok 97r. 3,8L ,178KM

0
  • #7 12 Kwi 2009 13:57
    georg2006
    Poziom 1  

Witam Wszystkich
    Mam problem z chryslerem voyagerem 1991 3,3 b+g.
    Jak auto jest zimne to zapala jezdzi i nie ma kłopotu, jak się nagrzeje to gaśnie i nie chce zapalić. Wymieniłem już kable świece cewkę i nic.
    Czy ma ktoś może jakiś pomysł?

4
  • #8 02 Cze 2009 22:07
    motobaza
    Poziom 1  

Najczestsza przyczyną ALARM SET w Voyagerze jest przetopiony czarny przewód we wtyczce sterownika dmuchawy, nic w liczniku.

4
  • #9 14 Cze 2009 04:11
    Bart86ca.
    Poziom 16  

chrysler 1992 licznik Chrysler Voyager - schematy Chrysler Voyager - schematypozdrawiam.

2
  • #10 15 Cze 2009 04:38
    Bart86ca.
    Poziom 16  

CHECK GAGES -swieci jesli masz problem typu-za wysoka temperatura ,za malo paliwa ,kazdy model ma od czegos inneg.a co do schematu to nie wiem o jakiej kostce mowisz "ot tej listwy z kontrolkami" mozna jasniej z polskiego na nasze .pozdrawiam

-1
  • #11 16 Cze 2009 05:09
    Bart86ca.
    Poziom 16  

Po praw posta bo zaraz ktos cie zbanuje"CAPS LOCK" :)Chrysler Voyager - schematy

Dodano po 2 [minuty]:

Nie jestem pewien czy o to chodzilo?.pozdraiwam

2
  • #12 22 Cze 2009 13:37
    araslask
    Poziom 2  

witam.mialbym ogromna prosbe do was.potrzebuje schematu elekktrycznego do grand voyagera 98 motor 3,8.elektryk nie posiada schematu i niemoze naprawic mi usterki.a ja nie moge nigdzie zdobyc tego schatu.potrzebowalbym schemat calego auta.a awaria jaka mam to wylaczanie sie deski rozdzielczej,auto alarmu.ogrzewania,klimy itp.pomaga mocne uderzeniew panel sterowania.przyczyna moga byc zimne luty,ale alektryk powiedzial ze bez schematu bedzie dzialal na slepo i zmarnuje kilka dni.schemat prosilbym podeslac na profesor8828(malpa)o2.pl.z gory dziekuje i pozdrawiam.

4
  • #13 11 Wrz 2009 18:51
    maw2be
    Poziom 9  

Witam.
    Szukam schematu lub pomocy - porady do Voyagera '98 2.0 benzyna
    Problem jest z zapalniczką. ogólnie to wychodzi na to że ona nie ma zasilania. A raczej jest to zasilanie znikające. chciałbym sprawdzić gdzieś głębiej lecz nie wiem gdzie szukać. Z góry dziękuję za pomoc.

2
  • #14 11 Wrz 2009 19:02
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wątek oczyściłem z bzdurnych postów, "koncertu życzeń" w stylu potrzebuję (a raczej poczebuje) schemat, podeślijcie na sprytnyinaczej@leń.pl" oraz postów z tragiczną pisownią. Jeśli jeszcze raz pojawi się post w tym stylu lub z pogwałceniem wszelkich zasad pisowni i forum, to od razu będzie ostrzeżenie lub blokada. To samo z robieniem sobie czatu i prywatnymi pogaduszkami.

2
  • #15 18 Lis 2010 23:23
    kozartur
    Poziom 1  

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem chrysler T&C. Kilka dni temu zrobił mi psikusa i nie chciał odpalić. Odpalił tylko 3 razy na 3s. objawy to brak podświetlenia zegarów j.w. Po przeczytaniu kilku postów już wiedziałem w czym rzecz :) najpierw piącha w deskę rozdzielczą. pomogło! pali jak nowy :) wiem czeka mnie jeszcze lutowanie głównej płytki od zegarów ale puki co JEŻDŻĘ a to wszystko dzięki Wam. Dzięki Wszystkim

8
  • #16 28 Lis 2010 15:46
    Maniek070176
    Poziom 2  

Witam jestem posiadaczem chrysler voyager 2.4 16V 96r. Poszedł mi pasek rozrządu, rozebrałem już cały przód i teraz potrzebuje jakiejś instrukcji lub schematu jak ustawić rozrząd i napiszcie mi czy głowica może być kolizyjna. z góry dziekuję za rade.Pozdrawiam

2
  • #17 31 Mar 2011 08:48
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Także jestem posiadaczem Voyagera z 2000r: 2,4 benzyna/ manual i także interesuje mnie czy w razie zerwania paska układ jest kolizyjny czy nie...?

Czy Ktoś odpowie...?

Kupiłem autko od człowieka który twierdzi że wymieniał ale sami wiecie jak to jest z ludźmi... Warto wiedzieć czy w razie "w"....

Poradziłeś sobie Kolego : "Maniek070176"

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

5
  • #18 03 Kwi 2011 22:43
    Maniek070176
    Poziom 2  

Witam
    W razie zerwania paska uklad jest kolizyjny.Radze wymienic rozrzad poniewaz jak w trakcie drogi zatrzyma sie auto to sie wiecej placi i dodatkowo trzeba bedzie robic glowice.Dzieki ja se poradzilem!

2
  • #19 07 Kwi 2011 17:10
    hera02
    Poziom 1  

Witam
    Mam mały problem z Plymouth Voyager '98 3,3 l - automatyczna skrzynia biegów przełączyła się w tryb awaryjny (obecnie ma tylko 2 i wsteczny bieg) po diagnozach na komputerze wychodziło, że poszedł komputer od skrzyni - jednak po wymianie na nowy - stan ten utrzymuje się nadal. Kolejną "możliwą" przyczyną jest usterka przewodów elektrycznych pomiędzy skrzynią i komputerami i tu zaczynają się schodki i moja prośba - Czy Któryś z użytkowników forum posiada taki schemat i mógłby udostępnić ? ( hera010(malpa)wp.pl )bo już 3 tydzień moje autko stoi :( Z góry dziękuję i Pozdrawiam

4
  • #20 19 Wrz 2011 20:13
    maw2be
    Poziom 9  

Witam.
    Potrzebuje waszego wsparcia.
    Autko (voyager'98 2.0 manual) mi oblało przegląd bo przy załączonych światłach mijania z tyłu zapalają mi się światła stopu. Na razie szukam na kablach ale to trudne bez znajomości dokładnego schematu. Jeśli macie schemacik elektryczny to prosze o podesłanie. Bardzo wdzięczny też będę za porady gdzie szukać usterki.
    Na razie znalazłem jakieś schematy lecz nie są one dokładne i nic mnie do rozwiązania problemu nie przybliżają.
    maw2be

1
  • #21 21 Wrz 2011 11:21
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Może da do myślenia.... ;) Miałem podobny, dziwny przypadek w innym aucie.
    Było jakieś zwarcie w gniazdku do przyczepki (przy haku). Włączało się samo światło przeciwmgielne. Po wyłączeniu przeciwmgielnego ręcznie było ok, po włączeniu któregoś kierunkowskazu wracało na nowo światło przeciwmgielne. Krew mnie zalewała tzw. "amba"... Rozebrałem gniazdo, a dostać się do niego nie było łatwo (skorodowane śruby) oczyściłem syfek, posztukowałem kabelki i jest ok.
    Może coś z tej serii...
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)

-1
  • #22 02 Wrz 2015 12:27
    sylwer
    Poziom 9  

Witam. Potrzebuję schemat tej części gdzie jest przycisk nadbiegu O/D off. Rocznik 95.

0
  • #23 09 Wrz 2015 07:55
    sylwer
    Poziom 9  

Problem rozwiązany. Przycisk ten idzie na 18 i 49 styk sterownika skrzyni biegów. Diagnoza przerwany jeden z przewodów.

0