Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka BOSCH WLM 24440PL blokada drzwi

turniplr 26 Nov 2013 12:10 12618 6
 • #1
  turniplr
  Level 10  
  Witam
  Urwał się uchwyt otwierania drzwi i przy otwieraniu drzwi trochę się pokiereszował zamek więc go wymieniłem i po wymianie blokady drzwi pralka sygnalizuje otwarte drzwi i nie chce podjąć pracy.
 • #2
  egon42
  Level 37  
  turniplr wrote:
  trochę się pokiereszował zamek więc go wymieniłem
  Co założone oryginał czy zamiennik i co zostało uszkodzone w starym zamku i czy pralka była odłączona z sieci czy nie bo mugł się i moduł uszkodzić.
 • #3
  turniplr
  Level 10  
  Wszystkie czynności były robione przy odłączonej sieci .W zamku urwał się zaczep od awaryjnego otwierania i trochę pokiereszowany został wlot zaczepu rygla. Po wymianie rączki do otwierania drzwi najpierw próbowałem uruchomić pralkę ze starym zamkiem i od razu sygnalizowało sygnałem i kontrolką, że są otwarte drzwi to dla pewności wymieniłem zamek i nić nie pomogło, oczywiście na zamek oryginalny. A jeszcze przy starym zamku na początku pralka próbowała jakby zablokować drzwi bo coś się w tym zamku działo (przeskakiwało) i kończyło się powiadomieniem o otwartych drzwiach.
 • #4
  egon42
  Level 37  
  To są nowego typu blokady zamyka je moduł i otwiera też, moduł podaje impuls na elektromagnes który zamyka blokadę a jak nie dostanie info że drzwi zamknięte to podaje 2 impuls otwierający i wtedy powinien wyświetlić kod. Tobie kiedy wyświetla kod błędu zaraz czy po chwili jak zaraz to może trzeba skasować stary kod, jak po chwili to trzeba patrzeć czemu nie ma impulsu zamykającego bo rozumiem że go nie ma.
 • #5
  turniplr
  Level 10  
  O ile pamiętam to po 2 czy 3 sekundach.
 • #6
  tofson
  Level 2  
  Witam, jak skończyła się historia z pralką bo mam podobną sytuację, błąd e67 i propozycja przez serwis wymiany modułu za 1400 zł :)
 • #7
  turniplr
  Level 10  
  Witam
  Okazało się że kolega zamiast kupić nowy zamek drzwi to go skleił i wszystko wyglądało ok ale okazuje się że ten sklejony zaczep inaczej się układa w zamku i nie pozwalał zamykać. Po wymianie zaczepu tj. klamki drzwi problem ustąpił. Nie zawsze się da zaoszczędzić na częściach. Pozdrawiam