Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MONITOR - SONY CPD-E220E - uszkodzony

22 Mar 2005 16:19 1070 6
  • Poziom 10  
    Uszkodzenie :
    Po włączeniu monitora z komputerem , monitor zostaje odrazu wyłączony (wskaźnik zasilania świeci chwilę na zielono, a następnie gaśnie całkowicie ).Karta graficzna - dobra. Stacja dysków-dobra. Na innym monitorze komp. pracuje b.d.

Po czterech latach monitor uszkodził się. W serwisach odradzono mi naprawy.

Bardzo proszę o informacje. R.B.

Pozdrowienia dla wszystkich!!! :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Usterka oczywiście, że w monitorze. Porady serwisów być może i słuszne. Zależy co uszkodzone. Zapewne odchylanie poziome. Jeżeli tylko tranzystor końcowy to narawiać warto ale jezeli trafopowielacz o raczej opłacalość wątpliwa.
  • Poziom 17  
    Nie znam tego nonitora , ale spróbowałbym jeszcze przy włączonym monitorze wyjąć przewód sygnałowy z karty graficznej . Jeśli będzie smażył to wyświetli komunikat No Signal . Mogę się mylić , ale sprawdź (usterka kabla, karty grafiki)
  • Poziom 10  
    Po odłączeniu od karty graficznej monitor świeci na zielono.

Po uruchomieniu samego komp. a następnie monitora-- obraz występuje spłaszczony z lewej i prawej strony . Jest też lekko blady. Komputer pracuje normalnie. Po restarcie monitor wyłącza się (diody kontrolne gasną ).
  • Poziom 17  
    Na początek sprawdź kabel , może być zgnieciony, jak masz drugi , to najlepiej go wymień . Jeśli nie to ytrzeba szukać usterki , będzie trzeba wymienić przedewszystkim elektrolity .
  • Poziom 19  
    Jeśli w/w monitorku znajduje się układ scalony CXA2043Q to jest do wymiany ale koszt scalaka to około 170 zł
  • Poziom 10  
    Dzięki za rady. Wymieniłem go na NOWY.