Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tani laser LINIOWY do zastosowań hobbistycznych

ZupkaChinska 26 Nov 2013 13:23 8775 7
Optex
 • #1
  ZupkaChinska
  Level 9  
  Witam,
  spróbuję opisać słowami osoby która się na elektronice nie zna czego potrzebuję :) .


  Otóż od dłuższego czasu szukam małego urządzenia, powiedzmy długopisu, zasilanego bateryjnie, które wyświetla najzwyklejszą prostą kreskę na powierzchni.
  Jak w temacie, interesuje mnie opcja ekonomiczna ponieważ byłoby to jedynie ułatwienie do GIER towarzyskich w których liczy się najkrótsza odległość, czy zakres widzenia/strzelania jakiegoś statku, zaznaczony liniami na podstawce które trzeba sobie "wirtualnie" przedłużać. Nie potrzebuję więc aby urządzenie miało jakąś dużą moc czy było niebywale precyzyjne na dystansie 5m.

  Przeglądałem sklepy w poszukiwaniu "lasera liniowego" ale zazwyczaj te urządzenia są dość drogie, może ktoś by mnie mógł naprowadzić na inny trop?
  Znalazłem w google grafika coś takiego:

  tani laser LINIOWY do zastosowań hobbistycznych
  ale nie ma tego w katalogu na stronie tego sklepu, a wyszukiwanie obrazem nic nie daje. A mam nadzieję że poradziłbym sobie z zamontowaniem tego w obudowie np. latarki.
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  trance123
  Level 21  
  dx.com pewnie z 15 PLN kosztuje tam laser, który Cie interesuje.
 • Optex
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #4
  c4r0
  Level 36  
  Najtaniej będzie pewnie tak jak pierwszy poprzednik napisał ściągnąć to z HongKongu z dx.com, przesyłka trwa jakieś 3-4 tygodnie. Ale to nie będzie w formie długopisu, tylko będzie to moduł laserowy który trzeba zasilić np. z baterii. Nie spotkałem się ze wskaźnikiem laserowym, który by dawał linię a nie punkt. ALE, łatwo jest zwykły wskaźnik przerobić, wystarczy mu dodać na końcu pewien element optyczny, który rozproszy wiązkę w jednej osi. Mam takie szkiełka w domu, będę tam na święta więc jeśli nie pali Ci się i możesz poczekać miesiąc, to mogę Ci to wysłać po kosztach przesyłki. Będziesz musiał kupić dowolny wskaźnik laserowy, czerwony lub dla bajeru zielony, i dokleić to szkiełko na końcu.
 • #5
  ZupkaChinska
  Level 9  
  dzięki wielkie za podrzucenie tego serwisu, mają tam dokładnie takie lasery za ok. 3,5$. ale znając moje umiejętności to dla bezpieczeństwa kupiłbym 3 sztuki :P

  c4r0, wielkie dzięki, powiem szczerze że wolałbym najpierw przetestować Twoje rozwiązanie, jako zapewne tańsze i bardziej idiotoodporne. Chyba że mógłbyś jakoś dać namiary na te elementy żebym nie musiał uszczuplać twoich zapasów?
 • Helpful post
  #6
  c4r0
  Level 36  
  O moje zasoby się nie martw. Kiedyś kupowałem moduły liniowe bo były tańsze i z nich wydłubywałem ten element o którym mowa. Mam ich trochę i nie są mi potrzebne. Problem z tym co masz na dx.com to to, że nie jest to gotowy bateryjny wskaźnik, a chyba o coś takiego chodzi.
 • #7
  ZupkaChinska
  Level 9  
  chodzi mi o końcowy produkt.
  a szczerze mówiąc wolałbym przykleić jedną część do gotowego wskaźnika niż ściągać podzespoły, szukać pasującej średnicą latarki żeby ją wypruć i przerobić.

  poczekam aż wrócisz, mógłbyś napisać mniej-więcej kiedy by to było? wysłałbym ci wtedy P(W)rzypominajkę :)
 • #8
  cube000
  Level 11  
  Linię z lasera punktowego otrzymasz świecąc przez przezroczysty walec (soczewka walcowa). Ja wykorzystałem w takim celu fragment bagietki laboratoryjnej, ale możesz wykorzystać też kawałek pręta pleksi czy poliwęglanu. Możesz sam sprawdzić że to działa świecąc przez nóżkę kieliszka.