Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio PMP5097CPRO - Nie ładuje

26 Lis 2013 14:12 5718 10
  • Poziom 15  
    Witam

Dostałem do naprawy tablet Prestigio. Tablet nie uruchamiał się. Podładowałem baterię na krótko. Tablet uruchomił się, ale nie ładuje.

Zmierzyłem napięcie na gnieździe łądowarki - 5V
    Napięcie na stykach baterii (odlutowana bateria) 4,66V

Pomimo tego tablet nie ładuje.
  • Poziom 31  
    4,66V to daje do myślenia. Jeśli miernik masz sprawny, to znak, że z ogniwem jest coś nie w porządku. Pełne powinno mieć 4,2V. Jeżli połączone masz 2 w szeregu, to 8,4V.
    Wygląda na to, że masz 2 ogniwa z czego jedno jest rozładowane do poziomu poniżej niebezpiecznej granicy powodującej trwałe uszkodzenie.
  • Poziom 15  
    Poprawka. Baterie naładowałem do ponad 7V, napięcie 4,66V jest na płycie głównej na stykach gdzie przylutowuje się baterię
  • Poziom 31  
    To wciąż coś jest nie w porządku. Jeśli masz czym, to naładuj ogniwa do pełna w zewnętrznej ładowarce. Pamiętaj tylko żeby nie przekraczać 4,2V na ogniwo, bo grozi to eksplozją i pożarem.
    Sprawdź naładowane do pełna ogniwa czy rozładowują się równo połączone w szeregu. Obciąż je np. kilku watową żarówką 12V. Napięcia na poszczególnych ogniwach powinny być równe i maleć w równym tempie.

Podłącz inne sprawne ogniwa i sprawdź czy układ ładownia działa. Wepnij amperomierz w szereg z baterią i podłącz ładowarkę.

• Poziom 43  
  • Poziom 15  
    na baterii nie ma kompletnie żadnych oznaczeń.
    Chodzi o to, że napięcie z ładowarki wychodzi na gniazdo, ale nie ładuje.

Gniazdo lutowałem już i żadnych zmian
  • Poziom 8  
    @saon - ładowarka 12V, 2A?
  • Poziom 15  
    vag.dienst napisał:
    @saon - ładowarka 12V, 2A?

5V 2A :) inne tablety ładuje bez problemu.
  • Poziom 8  
    saon napisał:
    5V 2A

Model 5097CPRO jest jedynym tabletem Prestigio, który posiada ładowarkę o parametrach 12V, 2A.
  • Poziom 15  
    No i trzeba zamówić ładowarkę do tego wynalazku :)