Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nectra Top 2.23 - Po wymianie zaworu trójdrożnego świeci się czerwona dioda

26 Lis 2013 17:26 1989 2
  • Poziom 11  
    Witam
    W piecu gazowym Nectra top 2.23 wieszał się zawór trójdrożny, odpowiedzialny za przełączanie wody ciepłej w granie na CO. Pomagało pukniecie delikatne w zawór.

Naprawa:
    W końcu zdecydowałem sie na naprawę zaworu( czyszczenie elementów) , ale okazało się , że po złożeniu wszystkiego, napuszczeniu wody i włączeniu gazu , że świeci nam się czerwona dioda.

Wymiana na nowy:
    Uznałem, że zawór trójdrożny jest uszkodzony i wymieniłem go na nowy.
    Dzisiaj po zainstalowaniu nowego zaworu trójdrożnego nadal świeci sie czerwona dioda:

Opis zdarzeń po włączeniu:
    - iskrownik nie zapala palnika
    - pompa nie pracuje
    - słychać tylko dźwięk pracy zaworu trójdrożnego
    - zapala się dioda power pieca oraz dioda czerwona
    - ciśnienie w obiegu około 1,8 bar
    - wszystkie zawory odkręcone

Pytania:
    1. Czy po włączeniu pieca po wymianie należy odczekać jakiś czas?
    2. Czy po wypuszczeniu wody z pieca i wyłączeniu gazu należy przeprowadzić jakieś czynności przed pierwszym włączeniem?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Nie da się skasować tej awarii?

Jeżeli świeci to brak płomienia.
    Sprawdź czy wszystkie przewody zamontowałeś poprawnie. Czy czujnik na zaworze jest podłączony.
    Czy nie wypięły się czasem przewody od termostatu na wymienniku lub czujniku ciągu.
  • Poziom 12  
    Reset jest nad tą czerwoną lampką i nie potrzeba czekać. Jeżeli nadal kocioł przechodzi w stan alarmowy to są dwa rodzaje jasności diody alarmowej." Jasne" świecenie to brak jonizacji lub przegrzany wymiennik główny. "Ciemne" świecenie to za niskie ciśnienie w układzie CO lub uszkodzony (przegrzany) czujnik przerywacza ciągu.