Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysięgnik do laptopa - ergonomiczna praca bez garbienia

Leon-Kowal 26 Lis 2013 17:31 8313 14
  • #1 26 Lis 2013 17:31
    Leon-Kowal
    Poziom 7  

Wysięgnik do laptopa - ergonomiczna praca bez garbienia

Witam!
    Jestem Twórcą tego urządzenia. Urządzenie jest najlepsze na świecie w swojej klasie pod względem zakresu działania regulacji udźwigu sztywności stabilności możliwości modyfikacji i łatwości napraw. Problem polega na tym że słabo, bardzo słabo z popularnością tego typu urządzeń. Zapisałem się na forum elektrody które zresztą bardzo szanuję bo sam często szukam tutaj porad technicznych, żeby spytać co sądzicie o tym produkcie. Wdrożenie do wielkoseryjnej produkcji - stworzenie taśmy to ogromne pieniądze. To cała machina. To stworzenia zakładu z poważnymi obrabiarkami od podstaw. Zlecenie dużej serii urządznia które ma 30 części indywidualnych i 20 normowanych to także ogromny koszt ponieważ trzeba stworzyć sporo uchwytów obróbkowych stępli matryc i napisać kilka programów. Obecny koszt urządzenia to 1200zł. To spora cena i to ze względu na skomplikowany przegub kulowy robiony na numerykach i skomplikowany technologicznie /zafrezowanie kwadratu na trzpieniu okrągłe frezowanie wpół zarysu na wewnętrznej części korpusu itd. hartowanie docisku przegubu itd./ czy jest sens potaniać to urządzenie o 250zł skoro jest prawie doskonałe? Osiem lat pomysłów i prototypów.... Być może należy wywalić ogromne pieniądze na reklamę i promocję. Może trzeba produkować to w Chinach /o zgrozo/. Rzućcie okiem co o tym sądzicie będę bardzo wdzieczny za wszelkie opinie. Na koniec powiem tylko że projekt brytyjski który nawet w połowie nie jest tak przemyślany jak ten kosztuje 1600zł... Wpisując "laptop arm" w google grafika można sprawdzić co jest na świecie w tej dziedzinie.

Pełny opis z dokładnymi danymi technicznymi, zdjęciami filmami,znajdziecie na mojej stronie pod tym linkiem:

http://mojagaleria.pracownia-ariana.pl/index.php/wzornictwo-przemyslowe

Dzięki i serdeczne Pozdrowienia! Wysięgnik do laptopa - ergonomiczna praca bez garbienia Wysięgnik do laptopa - ergonomiczna praca bez garbienia

EDIT
    Inaczej. Na ile Uważacie że takie urządzenia są potrzebne? Jakie wady Waszym zdaniem posiada ta konstrukcja? Jaką kwotę takie urządzenia powinny kosztować na polskim rynku?
    Opinie z forum gdzie pojawia się wiele ludzi bardzo zdolnych technicznie i krytycznych w takich tematach są dla mnie niezwykle cenne. Jestem autorem tego urządzenia według opinii ludzi którzy zjedli zęby na produkcji mój pomysł nie ma obecnie konkurencji na świecie z czego jestem dumny. Popularność tego urządzenia jest jednak niewielka. Dlaczego? Powodem jest cena czy mała przydatność? Ja spędzam przy laptopach sporo czasu. Nie wyobrażam już sobie pracy bez podstawki lub całego ramienia. Przy korzystaniu z dwóch laptopów na raz dwa ramiona dają ogromny komfort. Rzućcie okiem Napiszcie co o tym sądzicie. Dzięki i Pozdrowienia!

Posty scaliłem
    RADU23

0 14
  • Pomocny post
    #2 02 Gru 2013 08:22
    Trabi
    Poziom 36  

Nie wiem jak się do tego odnieść, ale:
    1. Konstrukcja faktycznie wygląda na solidną i stabilną.
    2. Dla ludzi chorych np. leżących obłożnie w łóżku to może być dobry pomysł, bo nie trzeba się zbytnio podnosić, choć... będą mu ręce mdlały bo trzeba je lekko unieść do góry.
    3. Dla zwykłego użytkownika... trudno mi powiedzieć. Ja bym tego nie kupił bo łatwiej mi rozłożyć laptopa na stole, niż bawić się w mocowanie statywu, ustawianie tego wszystkiego itp. Jeśli statyw byłby na stałe, to prościej kupić stacjonarny mały komputer i mamy to samo.
    4. Taki uchwyt prawie w cenie nowego laptopa - nie przejdzie. Nie wiem czy znajdą się chętni do wyłożenia 1200 zł.

To takie luźne ode mnie.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Gru 2013 12:06
    Werkid
    Poziom 9  

Widzę tu inny problem, niż ergonomię. Ramię można ułożyć w prawie każdym zakresie i to się chwali, lecz praca na tak usytuowanym w różnych kątach laptopie będzie wzbudzać większe wibracje niż sztywno położony laptop na stole. Co za tym idzie, szybciej będzie zużywał się dysk twardy. Rozwiązanie dobre o ile w laptopie będzie SSD.

0
  • #4 05 Gru 2013 12:48
    Leon-Kowal
    Poziom 7  

Bardzo Dziękuję za odpowiedź.
    Ramię jest bardzo stabilne i ruchy laptopa są znikome. Nie ma Pan raczej racji z tym laptopem - wstrząsy tak zgadzam się lecz tu nie ma wstrząsów. Podam Panu przykład z życia. Zajmuje się fotografią usługową na szczycie jednego z wyciągów w Zakopanem używam tam della inspirona 1720 kupiłem używkę i od dwóch lat biegam z tym laptopem. Wskakuję na wyciąg zeskakuję z krzesła na wyciągu. Często obijam laptopa. Jest pośrupany i poobijany. Zimą przez dwa miesiące codziennie pieszo pół kilometra transportuję laptopa do karczmy. Kilka razy się poślizgnąłem. Laptop był ostatnio w serwisie bo przestało łączyć gniazdo zasilania .dokładnie styk środkowego pinu co spowodował brak ładowania/ dyski były też sprawdzane są idealne żadnych błędów. Wracając do stabilności. Zastosowane rury duralowe o przekroju kwadratowym mają ściankę 3mm i są sprowadzane z Niemiec. Naprawdę ramie jest sztywne.
    Pozdrowienia!

0
  • Pomocny post
    #5 05 Gru 2013 14:05
    Damnian
    Poziom 34  

Werkid napisał:
    będzie wzbudzać większe wibracje niż sztywno położony laptop na stole. Co za tym idzie, szybciej będzie zużywał się dysk twardy. Rozwiązanie dobre o ile w laptopie będzie SSD.
    Od kilku lat jeżdze z laptopem w samochodzie ''jako centrum rozrywki'' i jakoś nic się z nim nie dzieje. Z kolei drugi zleciał mi z wysokości 2 metrów na panele a czasie działania i jest zdrów- wyłączył się oczywiście bo bateria wyleciała także bez przesady. Przy takim wysięgniku widzę głownie osoby niepełnosprawne ale cena zaporowa..

0
  • #6 05 Gru 2013 16:02
    Leon-Kowal
    Poziom 7  

@Werkid.
    Dzięki za opinię. Generalnie na świecie podobne produkty są adresowane głównie dla pełnosprawnych. akurat faktem jest że moje pierwsze sztuki sprzedały się dla niepełnosprawnych np. do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie gdzie są bardzo zadowoleni. Cena... Tak wysoka to prawda. Ale tą cenę robi przegub kulowy robiony na numerykach i ze skomplikowanymi technologicznie szczegółami. Cenę robi także palenie blachy aluminiowej oraz stalowej blachy 5-6 mm na podstawki. Pytanie czy watro robić z przegubem na ceownikach żeby był tańszy o 250zł? Tylko jest problem jak rura przykręcony do biurka będzie miała odchyłkę od pionu to laptop też będzie krzywo i nie skorygujemy tego.
    Pozdrowienia!

0
  • Pomocny post
    #7 05 Gru 2013 23:24
    Werkid
    Poziom 9  

Większość laptopów jakie przychodzą do mnie do naprawy to kilkuletnie sprzęty które zazwyczaj mają uszkodzony dysk. W tym momencie generalizuję, lecz to właśnie on jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Oczywiście zgodzę się, że niektóre modele dysków są mniej podatne na różnego rodzaju przeciążenia np. Toshiba. Odczucia wyłącznie subiektywne.
    Pozdrawiam!

0
  • #8 05 Gru 2013 23:54
    Leon-Kowal
    Poziom 7  

Zgoda ale to skutki wstrząsów. Zapewniam Pana że ramię "płynie". Obecnie posiada bardzo dobrze dobraną spręzynę gazową z szybką zmianą kąta podparcia. Sprężynę zakładamy na pozycję do wagi tego co na podstawce. Sprężyna utrzymuje w zakresie użytkowym zarówno pustą podstawkę - w takiej pozycji jak ją zostawimy jak i laptopa o wadze max 5,6 kg!!! Nie udało się to nikomu na świecie w żadnym podobnym urządzeniu i na długości 74cm...
    I teraz nie ma gwałtownych reakcji sprężyny ponieważ mamy możliwość dostosować jej siłę do obciążenia. A druga sprawa sprężyna gazowa posiada w środku oprócz sprężonego azotu trochę oleju co powoduje że nawet przy maksymalnej sile jak naciśniemy i puścimy nie dostaniemy w twarz ponieważ tłok sprężyny płynie. Przegub kulowy tam zastosowany nie jest przegubem olejowym. Można gwałtownie zmienić kąt. Ale nad talerzem pracującego dysku powstaje poduszka powietrzna związana z lepkością gazu która to nie pozwoli zbliżyć się głowicy chyba że ktoś puknie mocno w laptopa choć i wtedy to zdarza się rzadko.
    Tak ja to widzę. Dzięki za Odp. Pozdrowienia!

Dodano po 8 [minuty]:

Cena... Mówicie że cena zaporowa.... Nie wiem jak na to patrzeć bo ludzie kupują laptopa za cenę sporo większą od wysięgnika. Laptopy zmieniają itd. A tym czasem sporo ludzi mówi że 1200zł za dobre dopracowane urządzenie które daje nam komfort ergonomię i ratuje kręgosłup /zwłaszcza odcinek szyjny to sporo? Słaby rower kosztuje 1000zł Dobry ze 3000zł. Dobre narty to 1500 zł. Przeciętny obiektyw do lustrzanki kosztuje 2000zł. Wymiana silnika ultrasonicznego w dobrym obiektywie kosztuje 2000zł. Więc nie patrząc nawet z perspektywy producenta i konstruktora uważam że 1200zł za ramię wszechstronnego użytku w zasadzie dla wszystkich domowników i zaprojektowane tak zeby pracowało min. 30 lat bezawaryjnie to nie jest drogo. Mogę to urządzenie potanić. Produkować bez przgubu kulowego tylko z przegubem na ceownikach i ramiona podstawki i cięgna robić stalowe. Pogorszy to jakość cena obniży się do ok. 800zł. Warto?

0
  • Pomocny post
    #9 06 Gru 2013 11:58
    Trabi
    Poziom 36  

Powiem tak: dobry sprzęt jest wart swojej ceny. Tym bardziej jeśli spełnia swoje zadanie do którego został stworzony. I tu nie ma się do czego przyczepić, bo konstrukcja (obejrzałem sobie b.dokładnie stronkę www z przedstawieniem tegoż) naprawdę robi wrażenie solidnej i przemyślanej w szczegółach tak, żeby było jak najlepiej ale bez przesadzania i komplikowania całości (vide przestawianie teleskopu). Wykończenie też jest jak z fabryki. Tu duży plus.
    Gdybym był w sytuacji, że naprawdę tego potrzebuję i będzie mi to pomocne (jak np. obłożne leżenie w łóżku), to pewnie bym się nie zastanawiał i postawił na najlepszy/najtrwalszy produkt - kto wie czy nie na ten właśnie. Wówczas nie patrzy się na cenę; kupuje się najlepsze (jeśli można).
    Ale czy to było by mi przydatne w życiu codziennym? No nie wiem... . Przyzwyczajony jestem, że pisząc na laptopie, przedramiona leżą na stole a tylko dłonie opierają się o powierzchnię laptopa. W ten sposób nie mdleją ręce nawet przy dłuuugim przesiadywaniu przed ekranem. Tu - niestety - nie ma podpórek pod ręce (nie mówię o dłoniach) i nie wiem czy po jakimś czasie by mnie nie zaczęły boleć ręce (praca statyczna jest cięższa niż dynamiczna).
    Fajne jest to, że na tym statywie można całość jednym ruchem podnieść/przesunąć/obrócić tak, że przestaje zawadzać na stole. Nie ma marudzenia z kablami, przekładaniem stąd tam itp.

A nie zastanawiał się Kolega nad zainteresowaniem produktem firm które rozprowadzają np. sprzęt rehabilitacyjny itp.? Wiem, że to rehabilitacyjne nie jest, ale kto wie czy ta grupa by tego nie szukała :)

To tyle ode mnie. Takie tam luźne przemyślenia.

0
  • #10 06 Gru 2013 15:47
    Leon-Kowal
    Poziom 7  

No tak...Ręce w powietrzu ;-) Naprawdę to nie przeszkadza. pracowałem 5 lat na desce kreślarskiej siedząc lub stojąc. Po 10 godzin dziennie. Ręce były zawsze w górze. Człowiek przyzwyczaja się bardzo szybko. To nie jest problem. Ręce też nie bolały i nie cierpły.
    Szpitale - niepełnosprawni. Tak to jest temat ale jest to krok dalszy po wdrożeniu do produkcji wielkoseryjnej i uzyskaniu pewnego poziomu opłacalności ponieważ uzyskanie atestów do zastosowań medycznych i w takich szczególnych przypadkach jak niepełnosprawni - to ogromny koszt.

Dziękuję za wskazówki dobre słowa n/t konstrukcji i Pozdrowienia!

0
  • #12 05 Sty 2015 22:57
    pjk220
    Poziom 1  

Dobrze by pasował z tym fotelem. Wysięgnik do laptopa - ergonomiczna praca bez garbienia
    Czy uda się go na nim zamontować?

0
  • #13 21 Gru 2015 23:05
    granderik
    Poziom 14  

Fajna sprawa z ta podstawka, właśnie takiego czegoś szukałem, ale z fotelem relaksacyjnym.
    Bardzo duża cena jak za to, nie zdecydowałbym się cena powala .Raczek inni klienci . Widziałem fajne fotele 2 tys 3 z taka konstrukcja szybciej bym się zdecydował na fotel z podstawka.

0
  • #14 31 Mar 2016 20:24
    Leon-Kowal
    Poziom 7  

Po roku pracy od wykonania prototypu nowej wersji - dzisiaj prezentuję nowy wysięgnik do laptopa który przede wszystkim umożliwia korzystanie z laptopa w pozycji leżącej. Proszę o konstruktywną krytykę. Już niedługo podstawka pod myszkę będzie kevlarowa, lub z kompozytu węglowego. Elementy duralowe które nie mogą być malowane (ciągły ruch i wycieranie) będę galwanizowane na kolor. Wysięgnik do laptopa - ergonomiczna praca bez garbienia
    Film z trzema ciężkimi laptopami na podstawce:
    https://youtu.be/UiUeiFYcMH8
    moja strona internetowa z pozostałymi rozwiązaniami:
    www.pracownia-ariana.pl
    Co zmienilibyście w tej konstrukcji?

0
  • #15 01 Kwi 2016 12:44
    konior966
    Poziom 21  

Witam
    Obejrzałem film prezentujący i jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić to brak podstawki pod nadgarstek dla myszki. W obecnej formie ręka najpewniej opierała by się na metalowej ramce uniemożliwiającej zsunięcie się myszki. Jeśli mówimy o wielogodzinnej pracy warto byłoby znaleźć miejsce dla zasilacza lub zaczepy/haczyki/oczka by kabel zasilający nie wisiał bez ładu.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów