Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który tv, lub co polecacie w przedziale 2700-2900PLN

ashinron 26 Nov 2013 18:11 2103 14
    ashinron
    Level 10  
    Zaproponowano mi kiedyś (kilka miesięcy temu) n/w modele, ale z uwagi na sporo spraw na głowie, zakup został przesunięty na przełom listopada i grudnia w związku z czym może coś innego zaproponujecie na ten czas
    - Philips 47PFL 5008
    - Sharp 46LE 730
    - Panasonic 47ET50

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
    jacekRCA
    Level 25  
    Dorzucę, żeby było wesoło jeszcze trzy:
    - Philips 42PFL6008K, lepsza wersja, ale mniejszy rozmiar
    - Samsung UE40F6800,
    - LG 42LA691S, dobre funkcje smart i sterowanie Magic Remote.
    one są trochę droższe, ale poniżej 3 tysięcy. Natomiast te co podałeś to oscylują w granicach 3,5 tysiaka. Masz możliwość powiększenia budżetu?
    ashinron
    Level 10  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,9m(kanapa) i 4,5m(stół z krzesłami)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3(mieszkańcy) +-6(z gośćmi)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost (kanapa ma długość 2m)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są usytuowane na tylnej ścianie pokoju (za kanapą, połódniowo-zachodnie strona świata) i po lewej od kanapy (pólnocno-zachodnia strona swiata)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam... (ok. 6 lat)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? kompletnie się nie znam, mam w domu wi-fi więc chyba dobrze by było gdyby też miał. Może być smart - ale nie musi (małżonka coś wspominała, że fajnie gdyby był smart-tv dlaczego? Nie wiem). Full HD, planujemy kiedyś kupić jakąś konsolę nowej generacji. A właśnie, kupuję głównie ze względu na 'małe kino' chcę móc podłączyć komputer do tv i odtwarzać filmy w jakości blue ray. Możliwość grania na komputerze, a odtwarzania na tv też by pewnie syna zadowoliła.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Czy chodzi o telewizję? Wydaje mi się, że kiedyś może kupię jakiś polsat cyfrowy, może n, a może po prostu kablówkę (mamy internet z kablówki).
    10 Jakie urządzenia? tak jak wyżej pisałem: komputer, konsole, może zestaw kina domowego (jakieś dobre głośniki)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Czasami 14h+, a czasami 4-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie oglądam, teściowa będzie oglądać pewnie seriale, ale głównie to filmy wieczorami i może jakieś gry komputerowe/konsolowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli chodzi o serfowanie w komputerze, a wyświetlając wyniki w tv - to tak. Jeżeli o serfowanie bez komputera to nie widzę potrzeby, ale może być - nie zaszkodzi.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Plus minus 0-2h dziennie, weekendami pewnie 2-4h.
    16. Preferencje co do marki? nie znam się
    17. Preferencje co do wielkości? z tego co czytałem to od 46 do 52" ale może być trochę mniejszy, ewentualnie trochę większy
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? seriale i głupie programy tv
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? teściowa by oglądała w dzień, ja z żoną wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chciałbym zmieścić się w granicach do 3 tyś.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? W ogóle się nie znam, zaufaj waszemu Ożarowie.

Podsumowując:
    rozmiar - ok. 50''
    koszt - +- 3tyś zł
    użytek - komputer, konsola, filmy
    zależy mi na jakości obrazu i dźwięku, produktu (niezawodność?), małych opóźnieniach w przesyle danych między komputerem a tv.

Dzięki za pomoc
    User removed account
    Level 1  
    ashinron
    Level 10  
    A jak duża różnica jest między 5008 a 6008? Warto dorzucić te 500zł? Chcąc nie chcąc 500zł droga nie chodzi.
    ashinron
    Level 10  
    Czy jest plazma w cenie do 3300 lepsza niż LCD. Philips 6008? Czy mam do wyboru tylko lepszy i drozszy 50st60?
    ashinron
    Level 10  
    Co masz na myśli, że realizuje inne potrzeby? Tak wiem, że to super tv, bo mi go doradziłeś na PW, oczywiście większy o 3 cale no i bez dopłaty owszem się nie obędzie. Czy jest jakiś model tv (plazma/lcd - obojętnie) w przedziale 45-52 cale, który będzie nadawał się idealnie do pokoju dobrze nasłonecznionego, z którego będę korzystał głównie do 2 rzeczy filmy blue ray i gry na konsolę Sony Playstation 4.
    Aktualnie zatrzymałem się na decyzji pomiędzy Philipsem 47PFL6008 (jaka jest różnica między modelem K i H? nigdzie nie mogę się doszukać tej informacji), a Panasoniciem 50st60,problem w tym, że za pierwszy zapłacę 3300, za drugi zapłacę 3600, pytanie czy są jeszcze inne tv w cenie do 3300 lepsze od 47PFL6008?

Edit. Kiedy można liczyć na świąteczne promocje? Do kiedy czekać najlepiej na zakup (chce go zrealizować najpóźniej do wigilii.
    ashinron
    Level 10  
    Uprzejmie proszę o odpowiedź:)
    User removed account
    Level 1  
    ashinron
    Level 10  
    1-2 w tygodniu i może1-3 w weekendy. Wczoraj oglądałem oba modele na żywo, przy różnych ustawieniach i na 95% będę kupowal Philips. Chyba, że z godziny na godzinę ktoś mnie przekona, że to błąd;)
    Paweł1355
    Level 19  
    Z Philipsa - powinieneś być zadowolony.
    jacekRCA
    Level 25  
    Wiesz już jaki ma inputlag ten philips? Przy grach to bardzo ważna rzecz, żeby tv miał najmniejszy możliwy.