Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Tp-link MR3420 V2.0 nie widzi routera Huawei B593s-22

26 Lis 2013 18:23 2709 10
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem gdyż posiadam router Tp-link MR 3420 V2.0 i nie mogę zrobić sieci lokalnej tylko do przesyłania plików lub filmów z routerem Huawei B593s-22 gdyż nie widzą się nawzajem. Jakie ustawienia trzeba zrobić żeby działało.
    Adresy ip mamy inne gdyż tp-link ma 192.168.1.2 a huawei 192.168.1.1. Pomóżcie. Routery stoją 30 m od siebie.

Dodano po 3 [minuty]:

Oczywiście chodzi o wi-fi.
  • Moderator - Sieci, Internet
    maniek1061 napisał:
    Jakie ustawienia trzeba zrobić żeby działało.

Na MR3420 Gargoyle i konfiguracja mostu bezprzewodowego - Link
  • Poziom 9  
    Boję się wgrywać jakieś obce softy bo nie chce uszkodzic routera albo później np. nie bedzie czytal modemu. A czy później da sie przywrócić fabryczny soft.?
    Pewnie że się da
    Instalowanie - Link

Powrót do oryginalnego - Link
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ale jak to zrobi na 30 metrach? Mierzyłeś poziom sygnału tego B-593 w miejscu ustawienia MR-3420 ? Jaki wynik? przy słabym sygnale most nie zadziała. Te trzydzieści metrów to co po drodze?
  • Poziom 9  
    Po wgraniu Gargoyle mostek zadziałał ale router nie wykrywał mojego modemu więc długo nie myśląc wgrałem jeszcze open wrt i teraz jest całkie do kitu bo router też nie widzi modemu ani sieci nie mogę zrobić ani nawet wgrac oryginalnego oprogramowania. Co mam teraz zrobić?
  • Poziom 9  
    W programie WinSCP nie pasuje hasło i nie mogę wejść do routera może spróbuje tym drugim
    programem.

Dodano po 20 [minuty]:

nie mogę ustawić hasła w poleceniach cmd
    Jakie hasło wpisujesz?
  • Poziom 9  
    Nie mogę nic wpisać, tylko enter działa. Może dlatego, że klawiatura bezprzewodowa? Wpisuję password, żeby można hasło wpisać i nic.
  • Poziom 9  
    nadal problem nie rozwiązany nie mogę wpisać żadnej litery tam gdzie ma byc wpisane hasło. Wpisuje passwd, prosi mnie o hasło ale wpisać nie mogę.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

udało mi sie odpalić ten program i połączyłem sie z routerem ale nie mogę wgrać oryginalnego oprogramowania bo występuje problem jakby plik nie pasował. Pomóżcie już jestem blisko reanimacji routera.

Dodano po 44 [minuty]:

Mi pomogły te linki

http://www.tplink-forum.pl/faq-alternatywne-o...e/aktualizacjainstalacja-gargoyle-na-openwrt/

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2675891.html

Dodano po 1 [minuty]:

Ale w końcu przywróciłem go do życia. Zamykam temat.