Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciche słuchawki philips sph 2500 -ciche w laptopie.

26 Lis 2013 18:20 2160 8
  • Poziom 8  
    Witam
    Dziś zakupiłem słuchawki Philipsa shp 2500 z regulatorem głośności i nieco zwiodłem się gdyż przy podłączeniu do laptopa są ciche, problem znika gdy podłącze je pod wierze SANYO.
    Czy skrócenie kabla (z 6m) rozwiąże problem ? Jeżeli tak do jakiej długości musiałbym skrócić.

Dane techniczne słuchwek:
    długość przewodu 6 m
    złącze 1 x mini-jack 3.5 mm, 1 x jack 6.35 mm
    typ głośnika ferrytowy
    średnica głośnika 40 mm
    pasmo przenoszenia 15 - 22 000 Hz
    dynamika głośników 106 dB
    impedancja głośników 32 Ohm
    regulacja głośności
  • Poziom 27  
    Problemem jest brak wzmacniacza.
    W wieży, sygnał wyjściowy z końcówki mocy jest przekazywany na wyjście słuchawkowe przez dzielnik rezystorowy.
    Natomiast w laptopie masz wyjście liniowe. Słuchawki musisz podłączyć przez wzmacniacz.
    Możesz użyć do tego Twojej wieży, jeśli ma wejście liniowe.
  • Poziom 8  
    Wiem ze w wierzy jest wzmacniacz ale ja chce przerobić słuchawki by moc karty zintegrowanej w laptopie wystarczyła. Z logiki wydaje mi się ze skrócenie kabla o polowe rozwiąże problem ( ale Tylko mi się to wydaje).
    Rozważałem tez pominięcie regulacji głośności (potencjometru ) ale wyczytałem ze to nic nie zmienia.
  • Poziom 27  
    Kup słuchawki o większej impedancji i to rozwiąże Twój problem.
  • Poziom 21  
    Kabel powinien mieć ok 2,5-3m jednak nie ma sensu skracania, zrób wzmacniacz słuchawkowy np. tda 2822m zasilanie na wtyczke usb zrobisz i gotowe, kolejna sprawa to powinny mieć ze 20ohm grały by głośno a tak to troche moc spada, tak jak mówie kup albo zrób wzmacniacz słuchawkowy i problem z głowy to najlepsze rozwiązanie. Potencjometr od regulacji głośności nic nie wnosi do sprawy wywalenie go nie pomoże a jedynie stracisz bajer regulacji głośności.
  • Poziom 8  
    Czyli jest jakaś szanse ze skrócenie kabla pomoże. Dodam jeszcze ze wlasnie jestem po porownaniu moich sluchawek z sluchwkami Philipsa sph1900 (które graja głośniej), a różnią się tylko:
    dynamika głośników: o 8dB mniejsza
    dlugość kabla: o 4 metry krótszy
    nie posiadają regulacji głośności
    i wizualnie posiadają cieńszy kabel.

Dodano po 31 [minuty]:

zodiakmenda dziki za sensowna odpowiedz, z mila chcęcia podjąłbym sie stworzenia wzmacniacza tda 2822m ale nie bardzo mam jak zrobic płtyki elektroniczne. Masz może namiary na kupienie jakiejs uniwersalnej plytki ? A co do kabla to moze skrócę, pomysle jeszcze nad tym.
  • Poziom 21  
    laro.com.pl tu możesz zamówić wiele potrzebnych rzeczy do budowy czego kolwiek niskie ceny i duży asortyment kup płytke uniwersalną i zrób co trzeba ale nie mam pewności że na laro są płytki uniwersalne.