Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD My Passport 1TB - Po sformatowaniu komputer nie widzi dysku zewnetrznego

bezel1985 26 Lis 2013 19:13 7656 18
  • #1 26 Lis 2013 19:13
    bezel1985
    Poziom 6  

Witam!! Może ktoś się już spotkał z czymś takim, albo wie co zrobić. Zrobiłem format (szybki) dysku zewnetrznego i teraz mi go nie czyta. Dysk pracuje, dioda się świeci. W Menadżerze Urządzeń jest,w bezpiecznym usuwaniu sprzętu też jest.

Ale w Mój Komputer go nie ma, w Zarządzaniu dyskami też go nie ma. Crystal Disk Info też.
    Smarta nie da się zrobić bo w programach WD pokazuje go tak jak na skreenach poniżej.

A w DMDE wyskakuje błąd.
    Wyczerpałem już wszelkie możliwosci jakie znałem. Czyżby już było po dysku i nic sie nie da z nim zrobić??

1 18
  • #3 27 Lis 2013 17:31
    bezel1985
    Poziom 6  

Parted Magic nie widzi mojego dysku zewnetrznego. Troche jestem "zielony" w tym Linuxie ale chyba gdzieś by go pokazało. A jakie narzedzie nie chciałbym właczyć to mojego dysku zewnetrznego nie ma:/

0
  • #4 27 Lis 2013 18:52
    linuks
    Spec od komputerów

Co pokazuje polecenie w terminalu partedmagic
    fdisk -l
    l jak lucyna

0
  • #5 27 Lis 2013 19:06
    bezel1985
    Poziom 6  

Pokazuje chyba tylko dysk wewnetrzny laptopa i pendrive z którego mam uruchomione Parted Magic. A wogóle nic nie pisze o dysku zewnetrznym.

0
  • #6 27 Lis 2013 19:44
    linuks
    Spec od komputerów

To wygląda na zgon dysku niestety.

0
  • #7 27 Lis 2013 19:56
    bezel1985
    Poziom 6  

No właśnie to był chyba ostatni znak na danie sobie spokoju z tym dyskiem:/ Chociaż nie powiem dalej mi daje do myślenia czemu po podpięciu do kompa go nie pokazuje w Mój Komputer a w Menadżerze Urzadzeń jest. Bede sprawdzał forum może ktoś kiedyś natrafi na podobny przypadek i go rozwiąże. Dzieki "linuks" za pomoc. Pozdrawiam!!

0
  • #8 05 Gru 2013 18:23
    P.Harasiuk
    Poziom 2  

Miałem podobny problem po reinstalacji systemu. Dysk nie miał przypisanej litery.
    Trzeba wejść w Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami -> i dla dysku wybierz opcję Zmień literę dysku i ścieżki...
    U mnie pomogło wcześnie zainstalowałem sterowniki z strony producenta.

1
  • #9 07 Gru 2013 10:04
    bezel1985
    Poziom 6  

Próbowałem to zrobić i dalej nic:/ Ale Dzięki za dobre chęci;)

0
  • #10 07 Kwi 2014 22:52
    badylmarcel
    Poziom 9  

Mam podobny problem z tym dyskiem.
    Po podłączeniu dysku pojawia się tylko ikona na pasku zadań: 'bezpieczne usuwanie sprzętu'. Można go tylko usunąć natomiast w 'Mój komputer' go nie ma.
    Przy próbie nadania woluminu dla dysku pojawia się komunikat: 'Nie można ukończyć tej operacji, ponieważ dysk nie został zainicjowany'.
    Dioda na dysku świeci się po podłączeniu. Czasem miga.
    Mam go od dwóch miesięcy. Kilka razy już mi się zawiesił i musiałem go 'na siłę' wyciągać z kompa (nie usuwać przez opcję bezpiecznego usuwania). Po jednym z takich zawieszeń stało się jak wyżej. TV ani inne kompy też go nie widzą. POMÓŻCIE
    Da się go jeszcze jakoś wskrzesić?

0
  • #11 07 Kwi 2014 22:53
    Kasek21
    Poziom 43  

Daj screen z Zarządzania dyskami.
    Daj screen z programu CrystalDiskInfo dla tego dysku.

0
  • #12 07 Kwi 2014 23:41
    badylmarcel
    Poziom 9  

Crystal Disk Info nie widzi dysku zewnętrznego

0
  • #13 07 Kwi 2014 23:49
    Kasek21
    Poziom 43  

Wykonaj skanowanie w programie DMDE - szukaj FAT/NTFS zależnie jaka/jakie partycje były na Twoim dysku.

0
  • #14 08 Kwi 2014 12:45
    bezel1985
    Poziom 6  

Widze że u Ciebie chociaz go widac w zarzadzaniu dyskami. U mnie nawet tam go nie było widac. Ja juz nawet wybrałem sie do profesjonalnego serwisu żeby stwierdzili czy cos sie da jeszcze z tym dyskiem zrobic i powiedziano mi ze dysk padł, a to ze jest ikona w bezpiecznym usuwaniu sprzetu, to po prostu kieszeń dyskowa komputer wykrywa a nie dysk. Tematu nie zamykałem bo stwierdziłem ze jakoś to nie jest prawdopodobne żeby dysk padł przez to ze go formatowałem. Mam nadzieje ze wpadnie ktoś kiedyś na jakiś pomysł i da sie cos jeszcze z tym dyskiem zrobic. Pozdrawiam!!

0
  • #15 08 Kwi 2014 21:28
    badylmarcel
    Poziom 9  

Niestety program DMDE nie widzi mojego dysku zewnętrznego.
    Nie mam pojęcia co jeszcze można zrobić żeby odzyskać dysk. I co sprawiło że 1-miesięczny dysk 'dobrej' marki padł ot tak

0
  • #16 21 Kwi 2014 10:25
    broda82a
    Poziom 1  

Więc tak,krok po kroku(tak mi się udało):
    1)Klikamy prawy przycisk,na mój komputer.
    2)Klikamy zarządzaj.
    3)Klikamy zarządzanie dyskami.
    4)Musimy teraz odszukać dysk z którym chcemy "coś" zrobić(ja odszukałem go "WD my passport 1TB" po rozmiarze.
    5)Na wybranym klikamy znów prawy przycisk.
    6)Klikamy usuń wolumin,usuwamy,mamy wolne miejsce.
    7)Znów na tym samym klikamy prawy przycisk,teraz nowy wolumin.
    8)Później postępujemy zgodni z kreatorem nowego woluminu,literka którą przypiszemy może być dowolna,byleby nie ta która jest w użyciu.
    POWINNO DZIAŁAĆ,mi w ten sposób się udało.Pozdrawiam.

2
  • #17 22 Kwi 2014 07:02
    badylmarcel
    Poziom 9  

Ja odesłałem go bezpośrednio do serwisu. Gość z obsługi wcale się nie zdziwił, że dysk padł. Powiedział nawet, że to bardzo często się zdarza w tym dyskom.
    Kupując dysk WD kierowałem się głównie opiniami, które były dość pochlebne. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Dyski WD z serii My Passport to szajs. Podobno mają jakąś wadę fabryczną

0
  • #18 22 Kwi 2014 08:27
    bezel1985
    Poziom 6  

U mnie sie nic nie dało zdziałać w Zarzadzaniu Dyskami, bo go tam nawet nie wykryło. Aż jestem ciekaw co Ci serwis powie na temat Twojego dysku. Czy Ci go naprawia czy tylko wymienią na inny.

0
  • #19 22 Kwi 2014 08:49
    badylmarcel
    Poziom 9  

Wymienią.
    Gość który przyjmował zgłoszenie od razu powiedział, że wymieniają bo tych 'usterek' się nie naprawia.

0